Sestava Lubné: Blažek - Běťák, Valach, Bačinský, Kadlčík - Skácel, Rocecký, Jelínek, Rybenský - Jirásek, Kovařík

Střídali: Havlík, Piškula A., Kroupa

Sestava Baťova: Stýblo - Daněk, Zvonek, Spurný M, Vitásek - Janeba, Janovský, Krajča, Zapletal - Ančinec - Spurný D.

Střídali: Brázdil, Prokeš, Skyba

Vzhledem k odloženým zápasům čekal Lubnou první ostrý start na půdě Baťova, jehož cílem je postup do 1.A třídy.

Do zápasu se Lubná vrhla bez zbytečného respektu a aktivně napadala rozehrávku soupeře již na jeho velkém vápně. Domácím tak nedovolovala hrát jejich kombinační fotbal a ti se tak uchylovali čím dál častěji k nakopávaných balonům, se kterými si však pozorně hrající obrana Lubné bez větších problémů poradila. Lubná se sama snažila vužívat každé příležitosti k protiútoku, buhužel zde se možná projevila určitá nerozehranost, jelikož finální fáze neměla dostatečnou kvalitu. V poli byla hra až nečekaně vyrovnaná, což bylo zejména pro domácí nepříjemné překvapení. Do první šance se po rychlé akci dostali domácí až kolem 20. minuty, kdy v dobré pozici přeštřelil hlavou Ančinec. Po půlhodině svítil na světelné tabuli stále bezbrankový stav, což i odpovídalo dění na trávníku. Baťov se nebyl schopný prosadit proti aktivní obraně Lubné, a tak si pomohl standartkou, při které možná neměl úplně čisté svědomí gólman Blažek. Za domácí se trefil z blízka hlavou Spurný. Nikoho v tu chvíli asi nenapadlo, že tento subtilní hráč v dalších deseti minutách svůj kousek zopakuje ještě dvakrát a do poločasu zkompletuje hattrick. Při druhé brance mu pomohl špatným odkopem Valach, při třetí jej nechal úplně neobsazeného na malém vápně Bačinský. Lubná měla v první půli dvě slibné šance. Při první se po hezké akci dostal do vápna Jelínek, ale jeho přihrávka nenašla nikoho z lubenských snajprů. V další šanci za stavu 1:0 pro domácí se ocitl po přihrávce Kovaříka kapitán Jirásek, který se snažil těžkou přihrávku zpracovat. Obrana Baťova však na poslední chvíli odkopla balon do bezpečí.....možná kdyby lubenský Zlatan zavřel oči a prásknul do míče "z první", dopadlo by to lépe. Lubná v první půli Baťovu bez větších problému sekundovala, nenechala se zatlačit, hrála aktivně, přesto po třech standartkách svítilo na ukazateli hrozivé skóre 3:0.

V šatně bylo z hráčů cítit velké zklamání, všichni cítili, že stačilo málo a mohlo to vypadat úplně jinak. Bylo jasné, že teď už se skóre bude těžko otáčet a tak trenér Libor Piškula nabádal své hráče ke klidnému dohrání zápasu. Když navíc hned z kraje druhé půle domácí zvýšili na 4:0, nebylo už v podstatě o co hrát. Domácí se nikam netlačili a lubenská obrana už soupeře do žádných vážnějších situací nepouštěla. Bohužel, rozhodčímu se nepodařilo udržet na hřišti klid a tak se po několika nepřesných verdiktech na obou stranách začalo na hřišti zbytečně přiostřovat, po faulech vznikaly strkanice. Po jedné z nich měl být vyloučený domácí hráč, rozhodčí však situaci řešil pouze žlutou kartou, což se nelíbilo Adamu Roseckému, který se vžil do role zlého muže. V jeho případě už rozhodčí oko nepřimhouřil a po dalším konfliktu ve středu hřiště poslal hostujícího hráče nemilosrdně pod sprchy. Tento verdikt vyvolal velké emoce na lubenské střídačce, na hřišti dál létaly jiskry a tak se možná proto trenéři domácích rozhodli stáhnout svoje útočné eso Martina Ančince, který se až na jednu situaci proti Lubné téměř neprosazoval. Z poněkud jiného důvodu byl vystřídán i hostující Jirásek, který už měl žlutou kartu. Kapitánskou pásku převzal Tomáš Jelínek, takže se lubenská kabina může těšit alespoň na zdouneckou trabantovku : - ). Na hřiště se dostal lubenský „Usain Bolt“ Laďa Kroupa, který po kiksu domácí obrany snížil na konečných 4:1 pro domácí.

Lubná si v tomto zápase potvrdila, že aktivní způsob hry, který po hráčích vyžaduje trenér Libor Piškula, je tou správnou cestou. Domácí vyhráli nakonec zaslouženě, i když dění na hřišti konečné skóre neodpovídá. Bohužel negativní stránkou zápasu je vyloučení Roseckého, který bude nejspíš dlouho chybět a pak i zranění Jiráska, který se přidal na seznam kolenářů.

Věříme ale, že se dá mančaft dohromady a bude příští neděli nachystaný na Louky, kterým má za poslední roky rozhodně co vracet!