Lubná proti "hanákům" vedení neudržela...

SK HS Kroměříž "B" - FK Lubná 1959 2:2 (1:2)

Branky: Nevřala 2 (první z pen.) - Bačinský, Musil J.

Rozhodčí: Skyba

Sestava Kroměříže: Oral - Zavadil, Ševčík, Malát, Menšík - Slaměník, Nevřala, Drápal, Ferko - Berky, Vymětal.

Sestava Lubné: Blažek - Běťák, Jirásek, Piškula, Havlík - Rybenský, Kulcsár, Musil J., Rosecký - Bačinský, Otýpka.

Střídali: Bubla - Jelínek, Ančinec, Valach, Ševčík.

Po tříbodovém úvodním zápase proti Zářičí, zavítalo naše áčko na hřiště Hanácké Slávie Kroměříž. Trenér Petr Skypala nedbal známého rčení, že vítězná sestava se nemění a udělal dvě změny. V brance nastoupil Blažek, Adam Piškula nastoupil ve stoperské dvojici místo kapitána Musila, který se vysunul do středu zálohy, kde měl fungovat jako mozek lubenské hry.

Utkání začalo pro Lubnou nejlépe jak mohlo. Od začátku byla aktivní a nebezpečná a brzy za to byla odměněna vedoucí brankou. Vše začalo nevinnou standartkou na polovině hřiště. Místo očekávaného nákopu přiťuknul Jirásek míč Piškulovi. Ten ač tísněn soupeřem nezazmatkoval a uvolnil Havlíka.  Pohledná fotbalová akce pokračovala vysunutím Roseckého, který svým centrem přesně našel na přední tyči Bačinského -0:1. Brzy na to nevyužil velké příležitosti Milan Otýpka. Chuť si ale spravil o chvíli později. Po souboji na půlce zůstal ležet Bačinský. Hrálo se ale dál a Lubná udeřila další rychlou akcí. Na jejím konci naservíroval Otýpka přihrávku na roh malého vápna Musilovi a ted si věděl rady. Kolem vyběhnuvšího golmana uklidil míč  z první na vzálenější tyč -0:2. Slavia Kroměříž byla v tu chvíli v podobném rozpoložení, jako její slavnější pražská jmenovkyně v zápase s Teplicemi : - ) Domácí byli rozhození, diváci spílali rozhodčímu téměř po každém jeho verdiktu. Vše tedy hráloLubné do karet. Na rozdíl od ligové Slávie ale domácí zbraně nesložili. Nervozita se bohužel přenesla i nalubenské kopačky. Vyústěním toho byla penalta, kterou chytře zařídil domácí utočník. Hostující golman Blažek byl nakonec rád, že za svoje protesty, týkající se pohyblivosti hlavního rozhodčího, viděl jen žlutou kartu : -) Kroměříž touto příležitostí nepohrdla a tak skončil poločas 1:2.

Ani ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Lubná byla dál nebezpečnější ale na rozdíl od první půle, už si  nepočínala tak přesně ve finální fázi. Na kopačky se možná i vlivem velkého horka vkládalo čím dál větší množství nepřesností. V podobné pozici se jako při druhém gólu ocitl kapitán Musil, který byl na penaltě úplně sám. Gólové přihrávkyse ale od Bačinského nedočkal. Ke konci zápasu se hrálo nahoru dolů. Skórovali ale bohužel domácí. Silový souboj ve vápně prohrál Piškula. Situaci museli hasit Musil s Jiráskem, který v tvrdém souboji ukopnul míč z hlavy domácího útočníka. Míč se však dostal
jen k nehlídanému soupeři, který jej bez problémů z vápna uklidil pod břevno Blažkovy branky. Ještě víc než obdržená branka ale mrzelo Lubnou zranění, které si v ostrém střetu přivodil Kuba Musil. V závěru zápasu mohl strhnout vedení zpět na lubenskou stranu Bačinský, ale domácí podržel fantastickým zákrokem jejich golman Oral.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"Od začátku jsme domácím ve všem stačili. Neměli na nic čas, hráli nepřesně. Z toho plynuly naše šance. Skóre otevřel po krásné akci po ose Havlík -Rosecký, David Bačinský. Zanedlouho jsme po druhé straně zvýšili Kubou Musilem na 2:0. Škoda, že jsme nevyužili další šance. Zvláště krásné vysunutí Otýpky mělo skončit také brankou. Postupem času jsme zbytečně znervózněli, začali se hádat, komentovat rozhodčího a to mělo za následek převzetí iniciativy domácích, která vyústila ve snížení z penalty po faulu Jirky Blažka. Do druhého poločasu jsme nastoupili zase koncentrovaně, nepouštěli domácí do žádných velkých šancí. Bohužel jsme po chybě v 77. minutě dostali vyrovnávací gól. Do konce zápasu se potom střídaly šance na obou stranách. Vynikající střelu Bačinského zneškondil v úplném závěru bravurním zákrokem domácí brankář Oral. Před zápasem bychom bod brali. Nakonec jej máme, i když jsme přišli o vedení 2:0. I tak si myslím, že je výsledek nakonec spravedlívý pro obě strany. Cením si toho, že jsme domácím stačili celých 90 minut fyzicky, což nebylo v horkém počasí vůbec jednoduché."