Ze dvou venkovních utkání během tří dnů vytěžili muži FK Lubná 1959 dva body za dvě remízy, po penaltovém rozstřelu...

04.10.2017 22:36

FK Chropyně "B" vs. FK Lubná 1959 4:3 PP (1:3)

Branky: 38., 65. Menšík, 62. Polášek - 9. Sládeček, 24. Havík I., 35. Rybenský

Rozhodčí: Caletka, Vychodil

Čtvrtek 28.9. 2017

Hřiště Chropyně

Dohrávka, která se měla původně odehrát v Lubné se nakonec přesunula do Chropyně, jelikož hřiště na Rybníčkách je stále hodně podmáčené. Na jaře se proto bude hrát na hřišti v Lubné. Lubná vedla na půdě těžkého soupeře 3:0, do poločasu domácí snížili na 1:3. Po přestávce však začal kolotoč domácích, kteří šli do jednoho útoku za druhým. Pod neustálým tlakem bránící Lubná jen stěží odolávala. Nakonec přišlo vyrovnání domácích. V 90. minutě měla výhodu pokutového kopu Lubná. David Bačinský však neudržel nervy na uzdě a překopl branku domácích. V penaltách byli úspěšnější domácí.

Komentář k utkání, Vladimír Andrýsek (trenér Lubné): "Náš výkon byl velmi slabý, přesto jsme si měli takové vedení pohlídat a zápas dovést do vítězného konce. K tomu jsme v posledních minutách zápasu neproměnili penaltu."

Komentář k utkání, Igor Štěpánek (trenér Chropyně "B"): "Po individuálních chybách jsme prohrávali 0:3. Přitom jsme herně rozhodně nebyli horší. Bylo důležité, že jsme na konci první půle proměnili penaltu a snížili na 1:3. Po přestávce jsme udělali změny v sestavě a zrychlili jsme hru. Byli jsme lepší a vytvořili jsme si spoustu šancí. Jenom Menšík měl čtyři tutovky. V 90. minutě hosté neproměnili penaltu. V rozstřelu dominoval náš brankár Koláček."

Sestava Lubné: Marák - Valach, Havlík R., Havránek, Rybenský, Havlík I., Andrýsek J., Moravčík, Kulcsar, Železník, Sládeček. Střídali: Kašík T., Dubina, Scholz, Bačinský

Sestava Chropyně: Koláček - Navrátil T., Navrátil P., Palík, Poledňák, Menšík, Grmela, Polášek, Štefek, Lacina, Navrátil T. st.. Střídali: Sanislo, Pleva, Stratil, Beňa

FK Komárno - Osíčko vs. FK Lubná 1959

Branky: 1. J.Žejdlík, 16. M. Žejdlík - 26. Dubina, 66. Rybenský

Rozhodčí: Mucha, Vychodil, Pumprla

Sobota 30.9. 2017

Druhé venkovní utkání během tří dnů absolvovali hráči Lubné. Na půdě houževnátého Komárna nečekali svěřenci Vladimíra Andrýska nic jednoduchého. Ale neuběhla ani minuta utkání a už se prohrávalo 0:1. To byl ten nejhorší scénář, kterému nemohl nikdo uvěřit. Po šestnácti minutách to bylo už 2:0 pro domácí a další stoprocentní šance domácích na sebe navazovaly. Naštěstí pro Lubnou, skončili neúspěchem. Naopak přišla 26. minuta a Radek Dubina proměnil dalekonosnou střelu v gól. Od této chvíle se mužstvo Lubné zvedlo a začalo bojovat o každý míč a každý metr hřiště. I když měli hráči v nohách čtvrteční zápas s Chropyní, makali na 100%. Někteří i se zraněním, jako rychlonohý Bronislav Železník, který dohrával s roztrženým obočím a zafačovanou hlavou. Odměnou tohoto usílí bylo vyrovnání v 66. minutě kapitánem Rybenským na 2:2. Tento stav zůstal i po odpískání 90. minut. V následných pokutových kopech byli úspěšnější domácí a po 11. sérii se radovali se zisku dvou bodů.

Komentář k utkání, Jakub Musil (člen výboru Lubné): "Utkání jsme začali velmi vlažně, hned z první akce se domácí ujali vedení. Když náš brankář chvíli poté neudržel ve svých rukou centr, šli domácí do dvoubrankového vedení. Poté nás ale náš brankář několikrát podržel. První půlhodina hry byla z naší strany špatná. Poté nás do hry dostal šťastný gól Dubiny, když si domácí brankář neporadil s jeho dalekonosnou střelou. Od tohoto momentu se hra vyrovnala. My jsme hrozili ze standardních situací, kterí dobře zahrával Železník. Ve druhém poločase jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání po pěkné akci, kterou zakončil do prázdné brány Rybenský. Opět jsme nezvládli penaltový rozstřel, který pro nás po jedenácti seriích znamenal pouze bod."

Komenřář k utkání, Jaromír Gadas (ved. mužstva): "Brzy jsme šli do vedení, když hokejovým blafákem proměnil svůj nájezd J.Žejdlík. Aktivita byla na naší straně zřetelná a odrazem bylo zvýšení vedení po rohovém kopu a nepozornosti bránících hráčů zvyšoval druhý z bratrské dvojice M. Žejdlík. V následujících minutách byl v hlavní roli Klas, který pálil jednu šanci za druhou a namísto pohdlného vedení přišel trest. Laxní rozehrávku naši obrany potrestal krásnou střelou ze střední vzdálenosti bojovný Dubina. Ve druhém poločase jsme polevili a hosté přidali především na důrazu a podařilo se jim vyrovnat. Ke konci zápasu nebyla nouze o zajímavé situace na obou stranách, ovšem ze všeho nejvíce zaujal rozhodčím nepotrestaný faul Maráka, který se prezentoval zákrokem hodně za hranou pravidel. Penalty jsme zlomili v náš prospěch až v 11. sérii."

Sestava Lubné: Marák - Havlík R., Havránek, Rybenský, Havlík I., Kašík T., Andrýsek J., Scholz, Železník, Dubina, Bačinský Střídali: Ševčík V., Sládeček, Kulcar, Moravčík

Sestava Komárna: Šindelek - M. Žejdlík, Kunz, Orel, J. Žejdlík, Majkus, Klas, Lukáš, Studený, Machač, Kopečný. Střádali: Nesvatba, Orava

Zdroj: Týdeník Kroměřížska