Rozhodčí: Dundová

Sestava Rusavy: Palát - Zelený, Románek, Liška, Mir. Vaculík - Zbranek, Mich. Vaculík, Bílek, Šimčík - Kocman, Havránek.

Sestava Lubné: Burda - Běťák, Piškula, Jirásek, Havlík - Jelínek, Kulcsár, Rosecký, Rybenský - Bačinský, Otýpka.

Střídali: Kolaja, Janek - Musil J., Musil P., Kovařík, Valach.

Další zápas čekal na lubenské áčko na nepopulárním hřišti Rusava SK. Reálný stav tradičně špatné hrací plochy však tentokrát předčil nejlepší očekávání. Tentokrát se hrálo na místní poměry na velmi pěkně upraveném hřišti. Na hráčích byla vidět před zápasem chuť prodloužit bodové hody. Do zápasu šli ale s vědomím, že je bude čekat velmi težké utkání.

Lubná na svého soupeře vletěla bez rozpaků a po pár vteřinách kopala první roh.Jiráskovu hlavičku vytěsnil obránce jen na další roh. Otýpkův střílený míč se štěstím rozvlnil síť, když jej usměrnil Bačinský 0:1! Odehraná byla v tu chvíli sotva minuta, domácí se jenom dvakrát dotkli balonu a už jej tahali ze sítě. Rusavu ale rychlý direkt nepoložil. Snažila se rychle odpovědět, ale do šancí se nedostala. Co jí ale rozhodně nechybělo byla velká bojovnost a důraz v osobních soubojích. V tomto směru Lubná zaostávala zejména v záloze. Utkání se rychle stočilo do tradiční podoby, jaké při zápasech na Rusavě bývá. Díky menším rozměrům hřiště se oba týmy snažily hrát dlouhé míče, na kombinaci neměl ani jeden tým dost času a kvality. Zápas tak nabízel zejména množství tvrdých soubojů a bohužel také nepřesností. Když už se Lubná dostala do kombinace, přišlo špatné zpracovaní nebo nepřesná přihrávka. Obrana však fungovala spolehlivě a domácí nepustila v podstatě k jediné střele na branku. Poločas tak Lubná vyhrála po Bačově brance 1:0.

Po změně stran se domácí pochopitelně snažili hosty zatlačit, gól ale visel ve vzduchu na druhé straně. Bačinského střela jen těsně minula šibenici. Rusava tloukla do lubenské obrany jak hluchý do vrat. Výsledkem bylo jen několik střel, které by se hodily spíše do americké NFL : -) Lubná se díký větší útočné snaze domácích dostávala do brejkových situací. Kýžený druhý gól zaznamenal opět Bačinský, když ho opět vybídl gólovou přihrávkou Otýpka 0:2!  Další obrovské šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Kuba Musil nejprve minul branku nohou a posléze i hlavou. Zejména jeho druhá šance volala po gólu, stačilo trefit zařízení. Uklidňující gól ale stále nepřicházel a tak se Lubná zaměřila ke konci zápasu na udržení výsledku. Lubná se snažila udržet míč u rohového praporku domácích. Bohužel Rusavští míč získali a založili rychlý brejk. Přihrávku na útočníka vystihl Jirásek, který místo očekávaného přerušení na půlce zvolil fotbalovější variantu. Míč se ale dostal opět jen na kopačky domácích, kteří svůj brejk zakončili střelou z dvaceti metrů. Lubenský golman Burda se těšil, že si konečně připíše pořádný zákrok. Jeden z bránících hráčů ale ve snaze o zblokování míč tečoval a ten skončil v síti -1:2. Závěrečná pětiminutovka slibovala ještě horké chvilky před lubenskou brankou. Hosté si však vedení zkušeně  pohlídali a žádné drama nedopustili. Po zápase si tak mohli společně zatleskat se svými věrnými přiznivci!

Kromě tří bodů bylo určitě pozitivní i vystoupení letní posily Petra Musila, který se do zápasu dostal ve druhé půli. Snad už je jeho zdravotním patáliím konec a bude schopen co nejdříve naskočit do rozjetého lubenského expresu : - )

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"Do utkání jsme vstoupili nejlepším možným způsobem. Už v první minutě jsme kopali dva rohy a z druhého otevřel skóre Bača. Bohužel to byl nadlouho poslední světlý bod. Celý první poločas nás domácí mírně přehrávali. Hlavně ve středu zálohy to bylo patrné. Do druhé půlky jsme vstoupili aktivně a výsledkem byla druhá branka Davida Bačinského. Kromě ní jsme si vytvořili šance, které postupně zahodil Kuba Musil, Adam Rosecký a Martin Kovařík. Domácí snížili 5 minut před koncem, kdy na tečovanou střelu neměl Martin Burda nárok. Znovu to ale byla jediná střela, která směřovala na naši bránu. Proto bych chtěl pochválit hlavně obranu. Dnes to nebylo o fotbalu, bylo to hlavně o bojovnosti. Díky ní si vezeme cenné 3 body."

Hodnocení hráčů naleznete zde: Hodnoceni.pdf (193895)