FK Lubná 1959 - Družstevník Střílky 2:2 (1:1)

Branky: Bačinský, Běťák z pen. - Hubr 2.

Sestava Lubné: Blažek - Běťák, Valach M., Jirásek, Havlík - Rybenský, Musil P., Kulcsár, Rosecký - Bačinský, Otýpka.

Sestava Střílek: Vitoul - Jelínek, Daníček, Posolda, Stuchlík, Hubr, Věžník, Churý, Foltýn, Novák, Sádlík.

Střídali: Kovařík, Konečný, Kadlčík - Posolda, Hornák, Jelínak L.

Rozhodčí: Veselý, Krejčiřík, Juřena.

Diváci: 100

Souboj týmů ze špičky tabulky sliboval zajímavou podívanou. Na lubenský pažit přijel tým ze Střílek, který si v dosavadních čtyřech zápasech připsal 9bodů a zaostával tak za domácí Lubnou o pouhý bod. O tom, že přijel nebezpečný soupeř, napovídala i statistika útočného dua Poslolda – Hubr, kteří nastříleli shodně po 6 gólech. Z obou mančaftů bylo už před zápasem patrné velké odhodlání a motivace vyhrát. Na utkání se sešla velmi pěkná návštěva. Někteří z diváků si ještě nestačili dojít pro první pivo a už si zakřičeli gól! Po ukázkové akci po pravé straně doputoval míč k Bačinskému, který z malého vápna zúročil pohlednou akci svých spoluhráčů Rybenského a Otýpky - 1:0.

Úvod tak vyšel Lubné stejně dobře jako v předchozím zápase na Rusavě. Tentokrát však nepolevila a do vápna soupeře mířil jeden nájezd lubenských bojovníků za druhým. Po další krásné akci z pravé lajny dostal centr na malé vápno Otýpka, ale v jasné pozici hlavou přestřelil. Jelikož ani další šance domácí neproměnili, začali se osmělovat hosté. Několik nebezpečně zahraných standartek je dostalo na koně, zatímco domácí se čím dál častěji dostávali pod tlak. K tomu přispívala i spousta zbytečně ztracených míčů, rychlá kombinace z úvodu se domácím vůbec nedařila. Ani varování v podobě nastřeleného břevna domácí neprobralo. To nesl nelibě zejména domácí stoper Jirásek. V souboji kapitánů „předimenzoval“ svoji snahu a hostujícího hráče zfauloval stylem kung-fu. Jak podotknul jeden z fanoušku Střílek, přejel ho jak kombajn kukuřici. V zápětí ho ale po sérii standartek zchladil kanonýr Hubr, kterého neuhlídal a hosté srovnali na 1:1. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Poločasovou přestávku využil domácí kouč Petr Skypala zejména k uklidnění svých hráčů. Hosté se prosazovali v podstatě pouze ze standartních situací. Po svém mančaftu požadoval týmovější pojetí a hlavně zvýšenou péči o hlavičkáře Hubra, na kterého mířila většina centrů. Do druhé půle vstoupila Lubná podstatně lépe a držela se plánu svého kouče. Domácí se zlepšili,svoje obranné standartky s přehledem ubránili. Čáru přes rozpočet ale udělal opět hostující Hubr. Využil chvilkové nepozornosti svého osobního strážce Jiráska a skvělý centr s přehledem uklidil vedle vyběhnuvšího golmana Blažka -1:2 Lubné tak uštědřil lekci z efektivity - dvě hlavičky, dva góly. Naštěstí Lubnou branka nesrazila a svého soka chvílemi přikovala před vlastní branku. Ofenzivu mohutně podporovali zejména obránci Běťák s Valachem. Pozorná a důrazná obrana Střílek ale domácí do šance nepustila. Hosté se ale možná až příliš brzo uchýlili k ubránění výsledku. Z domácích byl nejaktivnější Otýpka, do vápna se neúnavně probíjel i Bačinský. Řada jeho pádů nechala hlavního rozhodčího ledově klidného. Pět minut před koncem se však po faulu stopera Střílek jeho píšťalka s mírným zpožděním rozezněla. Tentokrát byl penaltový faul stoprocentní. Otázkou teď ale bylo, kdo se k tomuto nelehkému úkolu postaví. K míči nakonec suveréně dokráčela lubenská ikona, jejíž levou paži nově zdobí vytetovaný ornament s písmenem „C“ jako odkaz jeho nejslavnějších let kariéry - David Běťák…s těžkou situací si poradil suveréně - 2:2. Do konce zápasu se už skore nezměnilo.

Lubné jednoznačně patřil úvod a závěr zápasu, kdy Střílky možná i fyzicky trochu odpadli. V mezidobí ale byli nebezpečnější hosté, zejména díky skvěle zahraným standartkám. Utkání oba týmy odehráli ve vysokém nasazení, prohrát si proto nejspíš ani jeden z týmů nezasloužil a remíza je tak spravedlivá.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Do zápasu jsme vstoupili výborně. V úvodu se znovu prosadila trojice Rybenský, Otýpka a skórující Bačínský. Zanedlouho si role vyměnili, ale Otýpka nebyl na hlavičku, kterou stačilo uklidit do branky nachystaný a přestřelil. Postupem času jsme předali iniciativu hostům, kteří se začali prosazovat. Nabídli jsme jim spoustu standartních situací a jednu se jim Hubrem podařilo proměnit. V tu dobu jsme nebyli lepší. Začátek druhé půle nám vyšel, zase jsme začali tlačit, ale hosty znovu nakopl Hubr, který využil zaváhání obrany. Dvacet minut před koncem jsme přešli na riziko s hrou na 3 obránce a 3 útočníky. Vyplatilo se. Přišpendlili jsme Střílky na jejich polovinu a bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme. První průnik Bačinského stačil hostující stoper vykopnout z brankové čáry. Druhý už skončil faulem, který neviděl snad jenom stoper a hostující trenér. Tento okamžik přinesl spoustu emocí, které naštěstí nezahýbaly s nervy Davida Běťáka. Ten následnou penaltu s přehledem proměnil. Mrzí nás ztráta dvou bodů, ale Střílky byly zatím nejlepším mužstvem se kterým jsme hráli. Myslím, že dělby bodů je nakonec spravedlivá."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenistrilky.pdf (123551)