Muži FK Lubná zahájili jarní část sezóny prohrou na penalty a ziskem bodu...

FK Lubná 1959 vs. TJ Loukov 1:2 pp (0:0)

Branky: Bačinský - Kundera

ČK: Skácel Pavel 35´

Rozhodčí: Závojský, Žigmund, Navrátil

Diváci: 91

„V první půli se hrál fotbal jak pod taktovkou tvůrců seriálu Okresní přebor. Natěšené příznivce bolely oči nejen od slunce. Vývoj zápasu plného nepřesností, bez jakýchkoliv šancí, změnil náš kapitán Skácel. Krátce za sebou dostal z přemotivovanosti dvě žluté karty a ve 30. minutě šel pod sprchy. Od této chvíle se nám ale paradoxně začalo dařit a hned na začátku druhé půle neproměnil tutovku Železník. Soupeře jsme přehrávali a ztráta jednoho hráče nebyla patrná. Unaveného Kovaříka, který v útoku pendloval sám, nahradil matador Bačinský a hned svým prvním kontaktem s míčem rozvlnil síť. Hned při jeho druhém kontaktu se pískala penalta. Gólman Marák, ale trefil pouze ochrannou síť za brankou. Bačinský byl ovšem při chuti, skvěle se vyhnul ofsajdové pasti a z poloviny hřiště šel sám na branku. Bohužel mu v posledních metrech došli síly a svoji šanci neproměnil. Jelikož si soupeř za celý zápas nevytvořil vážnější šanci, připravili jsme mu ji sportovně sami v poslední minutě. Marákovi vypadnul míč po nákopu z půlky před prázdnou branku a bylo vymalováno. Přesto musím hráčům poděkovat, jejich výkon si určitě zasloužil tři body,“ konstatoval hráč Lubné Jiří Jirásek.

„V první půli byla hra poměrně vyrovnaná s obrovským počtem nepřesností na obou stranách. Nám se podařilo nastřelit tyčku Bělíkem, nebo z velké dálky slibně pálil Žáček. Rovněž soupeř měl asi dvě ojedinělé šance. Utkání ovlivnilo hloupé vyloučení domácího kapitána na konci prvního poločasu. Od té doby jsme možná měli mírnou převahu na míči, byl to ale soupeř, který si vytvářel gólové šance. Jednu takovou ihned po svém střídání domácí hráč proměnil. O chvíli později brankář Lubné neproměnil nařízenou penaltu, což ho zřejmě muselo mrzet těsně před koncem zápasu, kdy jsme po jeho chybě vyrovnali na 1:1, a dvojnásobně mrzet po penaltovém rozstřelu, kdy náš brankář nejprve vychytal čtvrtý pokus domácích a sám proměnil poslední pokutový kop. Odvážíme si tedy domů dva body a celkově máme pět bodů v letošní sezoně s tímto nepříjemným a kvalitním protivníkem,“ spočítal hráč Loukova Hynek Kundera.

Sestava Lubné: Marák – Haloda, Moravčík, Rybenský, Kulcsár, Scholz, Skácel, Ševčík, Železník (88. I. Havlík), R. Havlík, Kovařík (58. Bačinský). Sestava Loukova: Švehlík – Polášek, Pospíšil, Kundera, Buršík, Kocián, Šenovský, John, Novotný (71. Petřík), Žáček, Bělík.