"Čaj o páté" s Marou Havlíkem

11.03.2014 20:39

Přinášíme exkluzivní rozhovor s prvoligových fotbalistou týmu 1.FC Slovácko, který začínal s fotbalem v Lubné. Jeho několik velmi povedených výkonů v první Gambrinus lize nás podnítilo k tomu, abychom ho pozvali k populárnímu šálku "dobrého anglického čaje". Ochotou hráče, který se postupně zapracovává do základní sestavy prvoligového celku jsme byli velmi potěšeni.

 

Jsi prvním lubenským odchovancem, který se dostal do českého prvoligového fotbalu. Napadlo by tě, že si zahraješ českou nejvyšší soutěž, když si jako nejmenší hráč lubenské přípravky s fotbalem začínal?

Když jsem začínal s fotbalem v Lubné, tak mě ani nenapadlo, že bych se mu mohl věnovat profesionálně, protože mě fotbal ze začátku ani moc nebavil. Ale zůstal jsem u něho a myslím, že jsem udělal dobře.

Zkus jednoduše popsat tvé fotbalové začátky v Lubné. Předpokládám, že tato doba patří k nejkrásnější části tvé fotbalové kariéry… :-)

Na moje začátky už si moc nevzpomínám, ale byla to moje nejkrásnější část fotbalové kariéry :-)

Když máš čas, navštěvuješ fotbalová utkání i tréninky v Lubné, je to pořád klub tvého srdce?

Když mám čas tak musím navštívit konečně nějaký pořádný fotbal. A že je Lubná klub mého srdce,  tak o tom se nemusíme ani bavit.

V loňské sezoně si přestoupil z Kroměříže do Slovácka. Jak k tomuto přestupu došlo? Podle mých informací jsi měl více nabídek, proč zrovna Slovácko?

Rozhodoval jsem se mezi Slováckem a Sigmou Olomouc, o veškerých záležitostech jsem se radil s panem Nehodou, který mi doporučil Slovácko. Hlavním důvodem byla větší šance se prosadit do A-mužstva. 

Jak vnímáš s odstupem času tvé odmítnutí nabídky italského AS Bari? Myslíš, že to bylo správné rozhodnutí?

Jestli to bylo správné nebo špatné rozhodnutí, to nevím. Možná jsem se tam mohl mít dobře, možná naopak. Ale že bych kvůli tomu v noci nespal, tak to určitě ne.

S kým ze svých současných spoluhráčů si nejvíce rozumíš na hřišti, s kým v kabině, popřípadě mimo ni?

Rozumím si se všemi spoluhráči. 

Používá už tvůj spoluhráč Trousil při tréninkových jednotkách v kunovském lese GPSku? :-)

Od té doby, co se tam ztratil, jsme v kunovském lese nebyli.  A myslím, že asi ještě dlouho nebudeme. :-)

Co považuješ za zatím největší úspěch tvé kariéry?

Za svůj největší dosavadní úspěch považuji to, že jsem se dostal do A-týmu Slovácka a že nastupuji v Gambrinus lize.

Který trenér ti v průběhu tvé kariéry dal fotbalově nejvíc?

Trenéři, kteří mě trénovali  v Lubné a v Kroměříži mi pomohli a dali mi toho do mého fotbalového života dost. Já jim za to děkuji. Ale trenéři ve Slovácku mi dali fotbalově asi nejvíc.

Byly bychom strašně rádi, kdybys do lubenské síně slávy věnoval svůj podepsaný dres. Jak to ve Slovácku funguje, je tohle vůbec možné? Ještě jsem neviděl, že byste si po ligového utkání třeba měnili dres se soupeřem.

Tak tolik dresů, aby jsme si je měnili se soupeřem po každém zápase zase nemáme :-) Ale podepsaný dres do lubenské síně slávy by se možná dal zařídit.

Neuvažuješ o tom, že si trošku přistřihneš rukávy na dresu ? 

O tom neuvažuji, dlouhý rukávy mi nevadí.

Tvůj otec býval také velmi kvalitní fotbalista, kecá ti do toho pořád tak jak mě ten můj? :-)

To ne, táta mi do toho nekecá. Jen když se po zápase bavíme, tak mi třeba řekne, že jsem mohl udělat něco líp. Také mi často říká, že jsem měl v některých situacích zkusit vystřelit. Ale nijak víc mi do toho nekecá, spíš se mi snaží poradit.

 V nejmenované lubenské putice se povídá, že o tebe má zájem pražská Sparta :) Kývnul bys popřípadě na nabídku takového velkoklubu?

Tak o tom, že by o mě měli zájem vůbec nevím,  ale do Sparty mě to moc neláká :-)

Jaký je tvůj vysněný klub, za který bys chtěl hrát a tvůj fotbalový vzor?

Vysněný klub je Real Madrid, ale jako fotbalový vzor nemám nikoho, líbí se mi víc hráčů.

Myslíš, že si na závěr své kariéry ještě kopneš v Lubné? Teda jestli se dostaneš do nabytého kádru :-)

Tak byl bych rád, kdybych si na závěr kariéry mohl kopnou za Lubnou. Kdybych se nedostal do nabytého kádru áčka, tak aspoň za béčko bych si doufám kopnul. Pokud ani to ne, tak to už bych s tím fotbalem asi musel skončit....

 

Děkujeme za rozhovor, přejeme moc sportovních i osobních úspěchů. Zároveň doufáme, že budeš v budoucnu prvním lubenských odchovancem, který nastoupí za český nároďák.... :-)