Áčko po špatném výkonu v Kyselovicích padlo

22.10.2013 09:24

SK Kyselovice - FK Lubná 1959 3:1 (0:0)

Branky: Přikryl, Krčma, Sobek - Rosecký

Rozhodčí: Skyba

Sestava Kyselovic: Molčík - Kroupa, Říkovský V.st., Strnad, Gála - Křepelka, Říkovský V.ml., Přikryl, Říkovský M. - Petřík, Sobek.

Sestava Lubné: Blažek - Běťák, Valach, Jirásek, Havlík - Rosecký, Kulcsár, Musil J., Rybenský - Bačinský, Otýpka.

Střídali: Seibert, Krčma - Jelínek, Kroupa, Piškula, Kadlčík.

 

K utkání se soupeřem z nižších pater tabulky zavítala Lubná na hřiště Kyselovic.

Na levém kraji obrany dostal tentokrát přednost Ivo Havlík, jinak sestava nedoznala žádných změn. Bohužel již od prvních minut bylo patrné, že Lubná bude bojovat hlavně sama se sebou. Soupeř nepředváděl žádný mimořádný fotbal, ale na Lubnou mu stačilo vyhrávat osobní souboje a chodit dravě za nakopopávanými míči. Hosté byli zcela mimo, uhýbali ze soubojů, nedokázali si přihrát a neudělali krok na víc. S vypětím všech sil udržela přetížená lubenská obrana v první půli čisté konto. V poslední minutě první půle předvedla Lubná asi nejhezčí akci celého zápasu. Stoper Jirásek vyvezl míč a pasem za obranu vybídnul Roseckého. Ten s míčem nasprintoval k brankové čáře odkud poslal ideální ostrý centr na Bačinského. Domácí obránce však obětavě před Bačou v poslední chvíli míč odehrál do autu. Z následného přetaženého Musilova rohu si s Jiráskovou hlavičkou na vzdálenější tyč golman nadvakrát poradil. To bylo ale na druhý tým tabulky za 45 minut žalostně málo. Kromě jediné povedené akce tak sklidil potlesk už jen David Bačinský, když soupeři po přerušení sportovně vracel míč.

V nástupu do druhé půle to vypadalo na lubenské probuzení. Hráči se snažili kombinovat po zemi a hra vypadala rozhodně lépe. V gólové šanci se ocitl Bačinský a krátce po něm i Rybenský. Obě dvě šance ovšem skončily mimo tyče domácího brankáře. Asi půl hodiny před koncem trenér Petr Skypala vystřídal hned 4 hráče. Do obrany nasadil Piškulu a Kadlčíka, ze hřiště se poroučeli oba střední záložníci. Na uvolněné místo sředních záložníků se posunuli Jirásek a Rosecký. Útočníka Otýpku nahradil Kroupa, Havlíka vystřídal Tomáš Jelínek. První gól utkání ale vstřelili domácí díky nedůslednosti bránících hráčů. Lubnou tato branka nepoložila, naopak se snažila o rychlé vyrovnání. Tutovka Kroupy ještě brankou neskončila. Přišla standartní situace, ke které postavil Rosecký. Po jeho krásné střele do šibenice se míč odrazil od břevna za brankovou čáru a bylo srovnáno. Nikdo z tábora Lubné v tu chvíli nepochyboval, že by hosté utkání neotočili ve svůj prospěch. Stal se ale pravý opak. Místo toho, aby Lubná dál trpělivě dobývala soupeře, vyrobila další hrubku v obraně a Kyselovice se lehce dostali do vedení. Hosté se znovu museli snažit o vyrovnání. Do konce zápasu už předváděla Lubná spíše hurá systém, někteří hráči se pohybovali kde se jim zachtělo a výsledkem toho byla další branka v lubenské síti.

Za svůj trapný výkon si Lubná ani nic jiného nezasloužila. Kyselovice byli lepší v jediné věci – chtěli. Lubenští hráči nejenom že nechtěli, ale někteří ani nemohli. Jediné pozitivum lze spatřovat v tom, že horší výkon už Lubná těžko předvede. Snad se hráči proberou a znovu se nabudí v derby proti Zdounkám.

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"V Kyselovicích jsme podali tragický výkon, který není hoden kvalit našeho mužstva. Hrál se oboustranně nepřesný fotbal bez nasazení. V prvním poločase jsme na kvalitním hřišti nedokázali nic vymyslet. Zbytečně jsme kazili přihrávky. Myslel jsem si, že dostane mužstvo nový impuls střídáním čtyř hráčů. Ale ani to nepomohlo. Vytvořili jsme si sice několik šancí, ale ty postupně trestuhodně zahodil Kroupa a Rybenský. Na vedoucí branku dokázal ještě odpovědět Adam Rosecký, který se trefil ukázkově z přímého kopu. Bohužel po další naší chybě dali domácí vítězný gól. Třetí branka padla v poslední minutě, když jsme se snažili o vyrovnání. Velmi mě mrzí přístup některých jednotlivců k zápasu. Reputaci si musíme napravit v dalším zápase a to v derby se Zdounkama. Chtěl bych se taky za tak ostudný výkon omluvit pár věrným fanouškům, kteří vážili cestu až do Kyselovic."

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenikyselovice.pdf (126440)