Sestava Admiry: Hložek – Nedbal, Jurášek, Kubo, Prokop – Adamík, Spáčil, Janda, Simerský M. – Zlámal, Timan

Sestava Lubné: Zavadil – Běťák, Polišenský, Valach, Kadlčík – Rybenský, Haloda, Jelínek, Havlík – Jirásek, Skácel.

Střídali: Adamkovič, Motal, Štoll – Piškula, Kroupa.

ČK: Kadlčík

Druhé derby během čtyř dnů čekalo fotbalisty Lubné na hřišti Admiry Hulín. Hosté přijeli povzbuzeni výhrou proti Těšnovicím, domácí v předchozím zápase v Lužkovicích vyválčili bod, ale zároveň ztratili dva hráče. Z těchto důvodů slibovalo utkání zajímavou podívanou.

Toto očekávání se naplnilo hned ve třetí minutě. Na půlce lehce přelstil Simerský dva záložníky Lubné, míč poslal do lajny na svého spoluhráče a nasprintoval si do vápna. Těžký centr si zpracoval na brankové čáře a hokejově jej "nahodil" před branku. Míč procházel našemu gólmanovi Zavadilovi mezi nohama, ale bohužel jej trefil do stojné nohy a tak se míč odrazil od "betonu" do branky a bylo to 1:0. Celá akce působila dojmem, že byli někteří hráči Lubné myšlenkami ještě v šatně. Gólu předcházelo několik prohraných soubojů, kterých se bránící hráči Lubné jenom zúčastnili. Jak má vypadat bránění na půlce předváděli hráči Admiry hned od začátku. V soubojích si nebrali servítky a hráli pěkně od podlahy. Lubná se v prvních minutách hledala, jasné míče končily v autech nebo rozích. Kombinace vázla, chyběl pohyb a hlavně chuť...jaký to kontrast oproti zápasu s Těšnovicemi. K první střele se tak Lubná dostala až v 10 minutě. Jirásek mířil levačkou ze šestnáctky vedle. Další nebezpečné situace na sebe nenechaly dlouho čekat, Skácel uvolnil na levé straně šestnáctky rozběhlého Jelínka, který se prosmíknul mezi beky. Tváří v tvář golmanovi Hložkovi však dopadl stejně jako proti Těšnovicím, míč špatně trefil. Slabou střelu golman kryl. Další gólovou akci rozjel Haloda. U levé lajny našel Jiráska, který svým centrem našel na zadní tyči úplně volného Pavla Skácela. Bohužel aktuálně nejlepší střelec Lubné váhal se střelou příliš dlouho a z blízka tak trefil opět jenom Hložka. Zhruba od 15 min byla Lubná lepší, kromě dvou vyložených šancí, měla tradičně mnoho standartek i střel ze střední vzdálenosti. Do půle se však stav nezměnil a do šaten se šlo za stavu 1:0.

V poločasové poradě nebylo důvodu k panice. Všichni věřili, že nejenže zápas neprohrajme, ale že je reálné jej otočit ve svůj prospěch. Ve druhé půli Lubná na svůj výkon navázala. Obranu vysunula až na půlku a byla opět lepší. Bohužel velmi brzy přišla další pohroma, kdy po skluzu na půlce dostal oprávněnou žlutou kartu obránce Kadlčík. Jelikož to pro něj byla druhá karta v zápase, musel se poroučet ze hřiště ven. Jak to tak někdy bývá, v deseti se mančaft ještě více semkne a hraje lépe než v plném počtu. To samé platilo i v tomto případě, poslední půl hodinu byl na hřišti jenom jeden tým. Lubná se tlačila ke gólu, vůbec nebylo vidět, že hraje jenom v deseti. Při vší uctě k Admiře, domácí působili mdlým dojmem, jako by se jim ani nechtělo. A tak přišly klíčové situace před brankou Admiry. Pavel Skácel se dostal ve vápně k míči, zatáhl si jej až na brankovou čáru a krásnou zpětnou přihrávkou našel mezi malý vápnem a penaltou lubenského stopera Martina Valacha. "Jim" si musel připadat jako V „hospodě na mýtince“, nikde nikdo, jenom on, míč a odkrytá branka. Bohužel, střela letěla vysoko nad... Jiminho však dostal šanci k reparátu, o chvilku později se ocitl v podobné pozici. Na rohu malého vápna si pěkně zpracoval centr, podíval se na golmana, zeptal se ho kam to chce, ale pak zakončil podobně jako v první šanci... Domácí byli bezradní, ale to hosté také. Protože i když měli převahu a dostávali se do šancí, nebyli schopni trefit branku. Do poslední velké příležitosti se na konci zápasu dostal Skácel. Jirásek si na vlastní polovině zpracoval vysoký míč, zbavil se obránce a vyslal kolegu z útoku do úniku. Míč přeletěl obránce Hulína a Pavel se tak ocitl znovu sám před golmanem. Pozici si trochu ztížil horším zpracování, ale i tak to byla gólovka. Bohužel  míč opět trefil jenom brankáře. Ke konci už si domácí výsledek pohlídali, ve dvou "zašlápli" míč u rohového praporku Lubné a sbírali cenné vteřinky. Zápas pro Lubnou skončil tak jak začal, tedy špatně.

Hodnocení zápasu od Libora Piškuli se nám tentokrát nepodařilo získat. Výkon Lubné měl vzrůstající tendenci, na hřišti nebylo poznat rozdílné postavení mužstev v tabulce. Viditelná nebyla ani skutečnost, že Lubná hrála většinu druhé půle v oslabení. Hosté byli po většinu zápasu lepší, druhou půli jednoznačně. Snažili se a dřeli. Ale s podobnou koncovkou se nedají porazit ani „Bařice“. Na pátečním tréninku by tak možná bylo užitečné natrénovat střelbu z malého vápna : -)