Březnice přehrála áčko...

28.05.2013 17:51

Lubná – SK Březnice 1:4 (0:1)

Branky: Jelínek – Dobeš 2, Šmigura, Staroba

Rozhodčí: Ruman – Novák

Delegát: Vrba

Sestava Lubné: Blažek – Běťák, Bačinský, Jirásek, Kadlčík – Rybenský, Haloda, Rosecký, Havlík – Skácel, Jelínek.

Sestava Březnice: Dyšlevský – Stuchlík, Greguš, Mikulášek, Hájek – Teplý, Dobeš, Hamerník, Staroba – Chvíla, Ambrož.

Střídali: Kroupa, Valach, Dubina – Šmigura, Štěpaník, Juráň.

 

Na hřiště „Na rybníčkách“ tentokrát přijel ambiciózní celek Březnice. S týmem tradičně přicestovalo i množství věrných fanoušků. Oba celky nastoupily se stejným cílem -vyhrát.

K tomu měli od začátku blíže hosté. Svoje postavení v tabulce potvrzovali hned od úvodních minut. Prosazovali se kombinační hrou, zejména po pravé straně hřiště. Odtud přišla i první branka, která jistě potěšila zejména trenéra hostí, protože byla jak z učebnice. Pět rychlých narážeček v pohybu na jeden dotek, centr z první na zadní tyč a pohodlné zakončení do prázdné branky -0:1. Za chvíli mohlo být s domácími ještě hůř, z podobné akce však zazvonilo za Blažkovou brankou jenom břevno. V další šanci se hosté snažili přehodit vyběhlého Blažka, který svůj tým podržel skvělým zákrokem. Lubná se sice snažila, ale možná až moc, procento zkažených přihrávek bylo příliš vysoké. Do šancí se i přesto dostala a byly to šance z kategorie vyložených. Rosecký napálil míč ze standartky, golman hostí těžkou střelu jenom vyrazil před sebe na malé vápno, kde dobíhal Tomáš Jelínek. Po jeho střele se však zatřepala jenom boční síť. Ve stejné pozici se o chvilku později objevil iMilan "Vaťák" Rybenský, ale naložil s ní podobně jako jeho spoluhráč. Jak se později ukázalo, šlo o klíčové momenty zápasu.

Do druhé půle Kroupa vystřídal Havlíka. Lubná byla aktivnější.  Roseckého standartka mířila od tyče do golmana, který míč na poslední chvíli ukryl před dobíhajícím Bačinským. Domácí dál dřeli, ale na jejích hráčích byla patrná svázanost. Ta vedla k velkým chybám, které mančaft ještě více rozhodily. Velký kiks vyrobil na půlce Jirásek, zde ho ještě skvěle zastoupil Bačinský. V zápětí však přišla špatná rozehrávka z obrany, kterou hasil Marek Haloda za cenu faulu. Situace nevypadala příliš nebezpečně, míč si březnický exekutor postavil 30m od branky. Se střelou se však vůbec nepáral, bez rozpaků vypustil na Blažkovu branku bombu, která zasvištěla pod břevno -0:2. Březnice po uklidňující brance hrála v ještě větší pohodě a čím dál více zaměstnávala lubenskou obranu. Zato domácí dál naráželi na pozornou obranu. S chutí hrající hosté tak neváhali a po další nevinně vyhlížející akci Lubnou definitivně dorazili. Rosecký ztratil na polovině hřiště míč, hosté šli do přečíslení. Pokud někdo čekal další kombinační akci, kterou se Březnice prezentovala při první brance, musel být hodně překvapený. Hostující hráč se rozhlédl a situaci vyhodnotil po svém -další dalekonosná bomba rozvlnila síť za Blažkovou brankou -0:3. Konec zápasu hráli domácí na riziko a toho využili hosté ke čtvrté brance. Výkop od branky prodloužil hlavou naprosto nekrýtý záložník Březnice na rozběhlého spoluhráče z útoku. Ten se prohnal kolem zkoprnělého stopera Jiráska jako velká voda a zkušeně zakončil kolem vybíhající Blažka k tyči -0:4 Pro domácího kapitána to byl dle jeho vlastních slov jeden z nejhorších zápasů v bubenském dresu. V úplném závěru ještě korigoval výsledek krásnou brankou Tomáš Jelínek, střela na vzdálenější tyč se tentokrát odrazila od tyče do branky- 1:4

Celkové zhodnocení zápasu jsme tentokrát ponechali na trenéru Liboru Piškulovi.: "Hráli jsme to, na co momentálně máme. Výsledek je pro nás trochu krutý, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Fotbalově byl někde jinde. Svým hráčům nemůžu vytknout bojovnost a snahu. Je ale neuvěřitelné, jaké šance jsme schopni zahodit. Stejný problém nás provází celé jaro, je to velká škoda, protože nás to stálo už hodně bodů."

Abychom nekončili úplně negativně, Libor pochválil Romana TyKadlece, Baču, Jelena a Rosu, jejich výkon se mu líbil. Takže věřme že se k tomuto kvartetu tahounů přidají i ostatní a Lubná prolomí neskutečnou střeleckou mizérii již v zápase s Tečovicemi!