"Čaj o páté" s Kovařou

23.02.2014 18:58

Přinášíme exkluzivní rozhovor se včerejším střelcem Martinem Kovaříkem. Ten svými 6-ti přesnými zásahy v přátelském utkání v rámci zimního turnaje "O pohár starosty města Hulín" sestřelil soupeře z Horní Moštěnice. Tento husarský kousek byl pro nás podnětem k tomu, abychom lubenského fotbalistu dnes odpoledne pozvali k šálku dobrého anglického čaje. Jestli jsme čaj trošku zpevnili si můžete domyslet..... :)

 

Ve včerejším utkání v rámci zimního tujraje se ti povedl husarský kousek a vstřelil si hned šest branek. Jak se ti to podařilo?

"Myslím, že nám trochu pomohla hra soupeře. Snažili se hrát v zadu na dva stopery, ale nějak jim to nešlo. Bylo celkem dost prostoru na rychlé brejky. To, že dám tolik branek , tak s tím snad nikdo nepočítal."

 

Zkus ve zkratce popsat všechny branky tak jak následovaly?

"První tři branky padly skoro stejně. Ladík Krupa dostal balon do pravé strany, zatáhl míč svými mílovými kroky k praporku a centroval. Před bránou už jsem byl nachystaný na zakončení a oproti čtvrtečnímu zápasu proti Zdounkám jsem skóroval. Další tři branky jsem šel sám na branaře."

 

Co tě tento vyjímečný výkon bude stát, doneseš něco do kabiny? :)

"Tak určitě do kabiny nepříjdu s prázdnou... Myslím, že vezmu něco archivního, protože takový kousek se mi asi nepodaří napodobyt."

 

Trenér Petr Skypala s tebou zřejmě do jarních bojů počítá do A-mužstva, je pro tebe motivací hrát pravidelně za A-mužstvo?

"Motivující to určitě je. Po mých zdravotních problémech s třísly , které mě vyřadily skoro z celé minulé sezóny je to zase příjemný pocit si zahrát. Jestli to bude v A-mužstvu, tak snad nezklamu a dám do toho vše, pokud to půjde."

 

Těšíš se na případnou spolupráci v útoku s Bačou?

"S Bačou už jsem párkrát hrával na hrotu v Benfice. Myslím, že by to mohlo klapat. Má tvrdou hlavu do soubojů a razantní zakončení. Uvidíme v prvních zápasech jak to půjde."

 

Jak vnímáš konkureci, která současně panuje v širším kádru A-mužstva?

"Konkurence je dobrá věc. Alespoň si člověk uvědomí, že každý je nahraditelný a donutí ho to na sobě víc makat. Takže čím víc, tím líp"

 

Před 8 měsíci se ti narodil syn Martínek, už si mu koupil kopačky?

"Musím se přiznat že kopačky ještě nemá. Ale podle toho, jak mydlí těma nohama, si myslím, že máme snad v Lubné dalšího fotbalistu:)"

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně fotbalového i osobního štěstí. :)