"Čaj o páté" s Liborem Piškulou

20.03.2013 20:04

K šálku dobrého anglického čaje jsme pozvali trenéra lubenského A-mužstva

 

Co říkáš na umístění lubenského A-mužstva po podzimní části sezony?

"Ještě jsem nezažil, že mužstvo, které je po 4. kole na druhém místě a nasbírá 10 bodů, takovým způsobem pokazí zbytek sezony. Naše výkony sezhoršovaly a v závěru sezony byly tragické. Ale nemá smysl to na nikoho svádět. Malá tréninková účast, nedisciplinovanost v přípravě i v zápasech a bohužel realita - mizerná výkonnost některých hráčů muštstvo dovedla tam, kde něchtělo být".

 

Jak hodnotíš proběhlou zimní přípravu a hlavně soustředění?

"Začali jsme trénovat od 12. ledna 2x týdně. Docházka na trénink (hlavně ve středu) byla neuspokojivá a ostře korespondovala s vyjádřením hráčů po 5-tém pivu, kdy každý zřetelně viděl světlo na konci tunelu - záchrana v I.B. Od začátku přípravy jsme prakticky absolvovali 10 kvalistních tréninků, což se dejě v přípravě na pařezovku. K soustředění se radši nebudu vyjadřovat. Některé podrobnosti nelze publikovat ani v literatuře sci-fi. "

 

Proběhly v kádru A-muštva nějaké změny?

"Odešel Martin Ančinec, kvůli operaci kolene nebude k dispozi Martin Žiak. Vrátil se Dominik Zavadil. Největší posilou se stal David Běťák. Na nákup hráčů chybí jednak peníze a ochota případných posil za Lubnou hrát."

 

Jak hodnotíš účast A-mužstva na zimním turnaji v Hulíně a jak hodnotíš celkovou úroveň tohoto turnaje?

"Tohoto turnaje se Lubná účastní už dlouhodobě a myslím, že účast na turnaji a turnaj celkově musíme hodnotit kladně. Odehráli jsme 5 zápasů. Velmi kvalitní byl zápas s Tlumačovem - 2:2 (náš nejlepší zápas na turnaji). Nepovedl se nám zápas s Tovačovem - 1:3. V ostatních zápasech jsme střídali horší i lepší výkony. Vyzkoušeli jsme různé varianty. Největší spokojenost byla s hrou záložní řady. Chci pochválit hlavně Roseckého a Jelínka. Záloha jako jediná řada hrála ve všech zápasech ve stejném složení. Hodně se to měnilo v útoku a obraně. Hra obránců je pro mě největším zklamáním."

 

Co očekáváš od jarní části sezony?

"Musíme to vidět reálně. Mužstvo není, co se týká kádru, silnější než na podzim. Takže očekávám klasický boj o záchranu. Kvalita většiny soupeřů je vyšší než naše, ale každého můžeme porazit. K tomu  budeme potřebovat obrovskou bojovnost, velikou kvalitu a nepředstavitelnou kupu štěstí. Pokud se toto všechno sejde minimálně v  5-ti zápasech a získáme 15 bodů, věřím v záchranu."

 

Jak vnímáš vzájemné "derby" zápasy mezi Lubnou a Těšnovicemi, kde jsi v minulosti také působil?

"Já beru derby jako každý jiný zápas. Vím, že větší motivaci vyhrát měli vždycky hráči Lubné, ale v minulosti jim to spíš ubližovalo. Moje rada zní: Nech to koňovi."

 

Jak to vypadá s tvým působením u A-mužstva v nadcházející sezoně 2013/2014?

"Na tak těžké otázky buduu odpovídat až po 5. kole."

 

Fotografie z tohoto rozhovoru bohužel nejsou publikovatelné :)