"Čaj o páté" se Slončou

05.08.2013 21:50

K šálku dobrého anglického čaje jsme po menší odmlce pozvali "nového" kouče A-mužstva Petra Skypalu...

 

Jak došlo k tvému návratu na trenérskou lavici do Lubné?
"Během jarní sezony jsem byl osloven novým výborem s nabídkou trénovat Lubnou "A". Nabídka mě velmi překvapila, ale na druhou stranu i zaskočila. Ve Kvasicích jsem byl maximálně spokojen jak po sportovní, tak po lidské stránce. Ale i tak jsem si chtěl dát na nějakou dobu v trénování pauzu. Taková nabídka se ale neodmítá. Škoda jen, že se nepodařilo udržet I.B třídu.."
 
Kolik už tě to stálo slivovice? :)
"Tak zatím nic. Doufám, že budu mít důvod nějakou slivku donést. Samozřejmě počítám s tím, že nějaké zápisné bude."
 
Co očekáváš od nadcházející sezony? 
"Chtěl bych , aby se v Lubné zase jak hráči, tak diváci začali znovu fotbalem bavit. Doufám, že se zlepší návštěvnost na domácí zápasy a to jak u "A" mužstva, tak znovu i u béčka, které si myslím, že bude znovu předvádět lepší výkony , než na jaře."
 
Jak hodnotíš uplynulou letní přípravu? 
"Abych řekl pravdu, tak jsem celkem spokojený. Mrzí mě jen přístup některých jedinců, kteří nejsou schopni dodržovat nastolená pravidla. Co se týká zápasů tak memoriál nemůžeme brát jako hodnocení, protože jsme hráli proti silným mužstvům. V zápase v Roštění jsme skvěle odehráli první polovinu, kdy jsme domácí jasně přehrávali. Druhá půlka po prostřídání už nebyla tak dobrá. Co se týká zápasu s Kudlovicema, tak jsem osobně počítal s tím, že přijede daleko lehčí soupeř a my si budeme moci vyzkoušet hrát do plných. Kudlovice mě ale překvapily v první půlce byly lepší a jen díky výbornému výkonu Burdy jsme neprohrávali. Druhá půlka byla na rozdíl od Roštění lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Už se všichni těšíme na první mistrák."
 
Jaké změny proběhly v kádru A-mužstva?
" Přišli 3 nový kluci a to Milan Otýpka z Kvasic, Petr Kulcsár ze Šelešovic a Petr Musil z Těšnovic. Do kádru áčka se vrátil i Kuba Musil. Na druhou stranu je třeba zmínit odchod Pavla Skácela na hostování do Kvasic.  Probíhají i určitá jednání ohledně  odchodu brankáře Zavadila. Tato situace zatím v jednání..."
 
Myslíš si, že má mužstvo na postup? 
"Tak na tuto otázku nelze tak jednoznačně odpovědět. Kvalita hráčů je taková, že by jsme se o to mohli pokusit. Všichni ale dobře víme, jak je složité po sestupu z vyšší soutěže se do ní zpátky vrátit. Okresní přebor bude letos hodně našlapaný. Už k tak silným mužstvům jako jsou Mrlínek, Morkovice B přibyly Zdounky a HS KM B. V nadcházející sezoně se chceme hlavně sehrát a bavit diváky. Uvidíme jak se nám to podaří. Samozřejmě, kdyby vše vycházelo, tak se případnému návratu nebudeme bránit."