"Čaj o páté" se Slončou

25.03.2014 13:39

Před zahájením jarní části sezony jsme opět pozvali lodivoda lubenského A-mužstva k šálku dobrého anglického čaje. Petr Skypala byl zatím jediný, kdo s námi přátelsky pohovořil a zodpověděl  naše otázky v této pravidelné rubrice už podruhé. Jak již bylo na těchto stránkách několikrát zmíněno, v zimní přestávce se toho v lubenském fotbale událo opravdu dost. Proto určitě uvítáte s potěšením pár slov týkajících se aktuální situace v týmu z pohledu hlavního kouče.

 

Zhodnoť prosím vystoupení tvých svěřenců v podzimní části sezony. Splnilo konečné druhé místo tvá očekávání?

"S konečným druhým místem musím být spokojen. Abych řekl pravdu, měl jsem trochu strach, jak hráči psychicky ustojí sestup. Navíc do mužstva přišli dva noví hráči. Naštěstí nám vyšel začátek. Důležitá byla první výhra se Zářičím a následná remíza v Kroměříži s béčkem. Tím se kluci uklidnili . Na druhou stranu mě velmi mrzí prohra v Kyselovicích, kde bylo spoustu hráčů „unavených‘‘. Mrzí mě taky prohra ve Slavkově, kde jsme neudrželi vedení a těsně před koncem jsme nechali domácí zápas otočit."

 

Jak jsi spokojen s proběhlou zimní přípravou? Zhodnoť také soustředění a zimní turnaj v Hulíně.

"Kdybych to měl shrnout celkově, tak spokojen nejsem. Měli jsme připraveny perfektní podmínky s možností trénovat na umělé trávě v Kroměříži a na COPTu, ale někteří hráči neměli zájem trénovat. Co se týká soustředění, to bylo jiné kafe. Všichni zúčastnění k němu přistoupili parádně. Všechny čtyři  dny se makalo. Z turnaje v Hulíně jsem měl trochu strach. Zápasy ukázaly, že zbytečný. Odehráli jsme perfektní utkání s Horní Moštěnicí a vynikající poločas s Kvasicema. Ostatní tři zápasy byly z naší strany celkem průměrné."

 

V průběhu zimní přestávky zaznamenalo mužstvo celkem hodně změn, myslíš, že se to projeví na výsledcích i výkonem  v jarní části sezony?

"Tak všechny změny byly víceméně vynucené. Po podzimu skončil ze zdravotních důvodů kapitán Kuba Musil. Adam Rosecký se rozhodl v Lubné skončit. Tomáš Jelínek se vydal za oceán na Nový Zéland. A nakonec se rozhodl odejít na hostování i Jirka Jirásek. Výbor a hlavně Kuba Musil ale odvedl supr práci. Podařilo se sehnat do zadních řad zkušeného Jardu Droběnu z Kvasic, dále pak Viktora Ševčíka z Kroměříže a v posledním týdnu i hostování Radima Scholze ze Šelešovic."

 

Asi největším překvapení je hostování stopera Jiráska v Baťově. Ten plnil zároveň i funkci tvého asistenta. Jak k tomuto hostování došlo? A kdo bude tvým novým asistentem?

"No toto hostování mě překvapilo nejvíce. Jirka Jirásek je lubenský srdcař, na podzim byl hlavním tmelícím článkem mužstva a samozřejmě i můj asistent. Abych byl upřímný Jirka mě postupem jaký zvolil velmi zklamal. Na jednu stranu ho chápu, že si chce ještě zahrát vyšší soutěž, ale na druhou stranu mě vadí, že jsem o tom nevěděl. Začal na Baťově trénovat aniž by to někomu z výboru nebo mě řekl. I tak mu přeju hodně sportovních úspěchů. Co se týká asistenta, tak to ještě nevím. Myslím, že zůstanu u modelu, při kterém budu u mužstva sám. V kádru mám hodně zkušených hráčů, kteří i teď plní takovou roli hrajících asistentů. Hlavně David Běťák plní tuto roli skvěle. Je to zkušený hráč i trenér. Byl bych rád , kdyby dělal v „novém" mužstvu kapitána…"

 

V Lubné došlo také k odhlášení Benfiky, jaký je tvůj názor na tuhle skutečnost? V leté, když si přijal nabídku trénovat lubenské A-mužstvo si prosazoval udržení B-mužstva....

"Je pravda, že když jsem zvažoval nabídku do Lubné, tak mým jediným požadavkem bylo zachování béčka. V minulosti jsem Lubenské béčko trénoval a tak nějak jsem si bez béčka současný lubenský fotbal neuměl představit. Chtěl jsem nastavit model, který počítal s tím, že celá lavka z áčka bude v domácích zápasech pomáhat béčku. Toto začalo velmi dobře fungovat. Postupem času jsem ale cítil, že někteří hráči nejsou ochotni odehrát obě utkání. Na venkovní zápasy se béčko horko těžko dávalo dohromady, což někdy  ovlivnilo i A-tým. Důležitým momentem ale byl přesun tří hráčů do kádru áčka . V tom momentě zůstalo v béčku asi 7 lidí. Vím, že bude hodně fanoušků zklamaných, ale za této situace to bylo opravdu neudržitelné. Po sezoně si znovu sedneme a probereme situaci. Třeba se B-mužstvo znovu přihlásí."

Jaké jsou cíle mužstva pro jarní část sezony?

"Tak vzhledem k situaci v tabulce, kdy máme dle mě zajištěno klidné jaro, se budeme snažit udržet v popředí tabulky. Před sezonou byl cíl aklimatizovat mužstvo v okresním přeboru. Já měl osobní cíl umístění do 5. místa. Myslím, že je toto umístění reálné.."

 

Máš už jasno o složení základní sestavy pro začátek soutěžě?

"Na 90% ano. Ještě v neděli hrajeme poslední přátelák. Tam bych chtěl doladit dva poslední posty.."

 

Na co se může lubenský fanoušek v podání A-mužstva na jaře těšit?

"No to je těžká otázka. Byl bych rád, kdyby se nám podařilo udržet výbornou bilanci z vlastního hřiště a případně potěšit fanoušky i nějakým bodovým ziskem z venku. Dále se mohou těšit na to, že se do sestavy určitě zapojí i hráči, kteří toho za áčko ještě moc neodehráli. Tito hráči v přípravě dokázali, že mají chuť makat a  herně nevypadali vůbec špatně. Dále samozřejmě na nové tváře v našem mužstvu."

 

Co jednotlivě očekáváš od nových posil Lubné? 

"Tak v prvním případě bych chtěl aby dobře zapadly do kolektivu. Kdybych to měl brát jednotlivě, tak Jardu Droběnu jsem chtěl jako náhradu za Jirku Jiráska, to znamená na stopera. Radim Scholz byl u nás už krátkou dobu v létě. Toho potřebujeme na zkvalitnění hry středové řady. Zatím s náma ale neodehrál ještě ani minutu, takže uvidíme. No a Viktor Ševčík je velký talent, který může hrát prakticky kdekoli. Bohužel zatím toho taky moc nenahrál, takže ještě přesně nevím, kde by mu to sedělo nejvíc.."
 

Koho tipuješ jako vítěze okresního přeboru, koho jako sestupujícího?
"Samozřejmě nevím, jaké změny v kádrech soupeřů proběhly. Kdyby měly být mužstva podobně poskládaná jako na podzim, tak jasným favoritem je pro mě rezerva Morkovic. V otázce sestupu bude také důležité, kolik bude nakonec padat mužstev. Osobně si myslím, že nejvíc zaostávají Ludslavice a Zářičí. Ale nerad bych je podcenil, protože během zimní přestávky se toho mohlo hodně změnit."

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšný zbytek sezony..... FKL! :-D