Domácí prohra proti Jaroslavicím

30.04.2013 07:37

Lubná – SK Jaroslavice 0:1 (0:1)

Branka: Podéšť

Rozhodčí: Horváth – Havlín, Juřena

 

Sestava Lubné: Zavadil – Běťák, Bačinský, Valach, Piškula – Havlík, Haloda, Jelínek, Rybenský – Jirásek, Skácel.

Sestava  Jaroslavic: Žbel – Borský, Podéšť, Dlabač, Fajgara – Polách, Červenka , Batík L., Macalík, Batík T., Švach.

Střídali: Kadlčík – Kotík, Dudr, Vrla.

                

   Do Lubné přijel třetí celek tabulky z Jaroslavic a zahájil tak domácím hráčům první ze dvou "anglických týdnů". Kvůli odloženým zápasům náš tým čeká v dalších dvou týdnech zápasový rytmus středa - neděle.

   Do zápasu vstoupil lépe hostující celek, který byl v kombinaci lepší, využíval každou možnost k rychlému přechodu do útoku. Všechny složitější situace však obrana Lubné dokázala vyřešit a postupně se začala osmělovat i ve hře dopředu. Domácí zpřesnili hru a díky tomu zahrávali řadu standartních situací, ale bez výraznějšího výsledku. Na první gól se tak čekalo zhruba půl hodiny, po rohu se bohužel třepala síť za domácím Zavadilem. Menšího zmatku v rozestavění bránících hráčů využil hostující kapitán, kterému jeho spoluhráč dokonale posadil míč na hlavu -0:1. Bylo to možná trochu paradoxní, protože do této chvíle hostující stoper nepůsobil nejjistějším dojmem. Lubná tak chtě nechtě musela přidat, nebezpečnější byla z pravé strany, kde kombinovala dvojice Běťák - Rybenský, po "Vaťákově" centru se ve své první příležitosti ocitl Pavel Skácel, jeho pokus o efektivní nůžky se však nezdařil. Těsně před poločasem zahrávala Lubná standartní situaci, Rybenský našel přetaženým centrem Jiráska, ten hlavou nabil Skácelovi, který bohužel v gólové situaci promáchnul. Hosté však balon nedokázali uklidit do bezpečí a tak se po kombinaci kolem vápna dostal míč až ke stoperovi Bačinskému, jehož střela z první skončila těsně vedle šibenice.

    Ve druhé půli Lubná pokračovala ve zlepšeném výkonu, hosty už prakticky nepouštěla do žádné šance a sama se dostávala k množství standartek a centrů, které však příliš často postrádali kvalitu. Jirásek se Skácelem si vyměnili role. Čerstvý ženáč Paja si naběhl na dlouhý centr mezi dva obránce a hlavou sklepl na rozběhnutého kapitána domácích, jeho střelu z poza vápna však zblokoval obránce Jaroslavic a byl z toho tak jen další roh. Na závěrečných patnáct minut se do útoku vysunul Bačinský a netrvalo dlouho, než se dostal do velké šance. Hostující kapitán opět chyboval, agresivně napadající Jirásek ho obral o balon, který se dostal k rozběhnutému Bačinskému. Bača pelášil směr branka jako za starých časů a tak ho Jaroslavice zastavily až těsně před vápnem jen za cenu žluté karty. Následující standartka změnu skóre nepřinesla a tak Lubná dál pokračovala v náporu. Hosté vyditelně odpadali, často faulovali a inkasovali jednu žlutou za druhou, některé hráče brali křeče. Lubná dál bušila do obranného valu, pěknou střelu Rybenského však gólman Jaroslavic vyrazil na roh. Třetí tým tabulky se uchýlil k ubránění hubeného náskoku, k čemuž se jim snažili pomoct i jejich fanoušci, když do hry vhodili druhý míč. Za to jim patří palec dolů : -) V posledním náporu se na vápně dostal ke střele Adam Piškula, ale zakončil špatně. Výsledek tak zůstal stejný, jako po první půli, objektivně se ale hrálo remízové utkání, domácí si za druhou půli zasloužili minimálně bod.

  Trenér Lubné Libor Piškula zápas zhodnotil takto.: "Po dlouhé době se nemáme za co stydět, Jaroslavice jsme za celý zápas nepustili do vyložené šance, bylo to remízové utkání. Bohužel rozhodla naše nekvalita při zahrávání standartních situací, které se nám příliš nedařily"

    Věřme, že Lubná na pozitivní výkon ze druhé půle naváže už ve středu, kdy doma přivítá od 16:30 Skaštice.