Sestava Lubné: Zavadil – Běťák , Polišenský, Valach, Piškula – Rybenský, Haloda, Jelínek, Skácel – Bačinský, Kovařík.

Střídali: Havlík

Sestava Louk: Sebera – Machala, Plachý, Mikač, Mičola – Landt, Lendler, Kadlec, Kujan – Běťák, Michalovský.

Střídali: Kadlík, Laciga,

V neděli 28. 4. 2013 vyběhli na jaře poprvé fotbalisti lubenského áčka na domácí trávník. Utkali se s mužstvem Louk, které bylo pouhý bod za Lubnou. Jednalo se tedy o pravý, nefalšovaný boj o záchranu. Podle toho utkání také vypadalo. Lubná se musela obejít bez vykartovaného Roseckého, zraněného Jiráska. Do utkání nastoupil čerstvý novomanžel Pavel Skácel, kterému touto cestou blahopřejeme k tomuto životnímu kroku J.  První poločas se hrál spíše bojovný fotbal se spoustou osobních soubojů. Lubná hrozila především z křídelních akcí a následných centrovaných míčů. Po jedné takové akci ve dvacáté minutě zahrál stoper hostujícího celku ve skrumáži rukou a sudí nařídil nekompromisně pokutový kop. Hosté ani nijak výrazně neprotestovali. K míči se postavil zkušený zadák Lubné David Běťák. Brankář Louk sice vystihl směr střely domácího hráče, ovšem byl na ni krátký. Do vedení šli tedy hráči Lubné. Zbytek první půle se odehrával v podobném duchu. Ke všemu se ještě na listinu zraněných hráčů přidal útočník Kovařík, který si nešťastně natrhl stehenní sval.  Hráči Louk za první poločas výrazně neohrozil strážce domácí svatyně Zavadila. Do šaten se tedy šli po první půli spokojenější hráči domácího celku.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako ten první. Lubná se snažila hrozit opět především z křídelních prostor. Asi největší šanci druhého poločasu diváci viděli v 55. minutě. Krásný centrovaný míč Milana Rybenského našel v pokutovém území nekrytého Valacha, jehož hlavička skončila těsně vedle brány hostujícího celku. Lubenští fanoušci se tak pojistky výsledku z hlavy těšanského „brouska“ nedočkali.  Za nedlouho po této šanci přišel brejk hostujícího mužstva, kdy zůstal na levé straně úplně osamocený Plachý, který se tak ocitl tváří v tvář brankáři Zavadilovi. Lubenský lapač si sice na jeho střelu sáhl, ale vyrovnávací brance bohužel nezabránil. Louky tedy ojedinělou šanci proměnili a domácí se tak dostali do nepříjemné situace.  V době, kdy se Lubná usilovně snažila strhnout vedení na svou stranu, přišel nečekaný kiks stopera domácích Polišenského. Posila z Benfiky promáchla na polovině hřiště a útočník Louky šel úplně sám na Zavadila. Ten svým bravůrním zákrokem odvrátil pohromu a hostujícího hráče vychytal. Do konce utkání už se nic výrazného nestalo a obě mužstva se tedy rozešly smírně 1:1. Nakonec asi zasloužená remíza, i když pro Lubnou je tento výsledek z pohledu výhody domácího prostředí a poločasového vedení ztráta.  Toto utkání do jisté míry napovědělo, že boj o záchranu bude ještě tuhý a dlouhý.