Branky: Běťák pen. - Kocman pen.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Valach, Běťák, Havlík - Rybenský, Haloda, Scholz, Ševčík V. - Kovařík, Otýpka.

Střídali: Kulcsár, Kroupa, Ševčík K.

Rozhodčí: Sanislo Martin (Chropyně)

Lubná po dvou porážkách v řadě zabrala, zlepšila defenzivu a do souboje o druhé místo v tabulce se vrhla s odhodláním napravit předchozí zápasové nezdary.

Trenér Skypala připravil dvě změny v sestavě oproti utkání v Mrlínku. Po stopce za červenou kartu se vrátil, i když k nelibosti “antiběťákovského klubu :-)“ kapitán David Běťák. Zaujal místo stopera vedle Martina Valacha. Na pravého beka se posunul Jara Droběna. Nalevo zůstal Ivoš Havlík. Do středu zálohy nastoupil nestárnoucí “bořič“ Mara Haloda, který nahradil špílmachra Petra Kulcsára.

Zmiňované změny se ukázaly jako výborný tah. Oproti utkání v Mrlínku defenziva fungovala na jedničku a hosté se až na několik střel z dálky, které mířily mimo tyče, nijak neprosazovali. Fotbalistům Loukova dělala problémy důrazná, avšak v souladu s pravidly nastolená hra lubenských hráčů, kteří si spolu s rozhodčím několikrát vysloužili od fanoušků hostí peprné pokřiky. Domácí se snažili hrát po zemi, po stranách, avšak přesných centrů na lubenské útočníky bylo pomálu nebo si s nimi poradila pozorná obrana hostů. Několik centrů skončilo rohovým kopem, nebo standardní situací, kterých bylo za první poločas snad sedm. Ale výšková převaha v obraně Loukova většinu posbírala. Třetina však ani nedoletěla do šestnáctky. První poločas skončil bez výrazného ohrožení obou brankářů a za stavu 0:0.

Druhou půli začala Lubná opět pozornou obranou a čím dál častěji se usazovala na polovině Loukova. Avšak k zakončení a ohrožení brankáře docházelo sporadicky. V největší příležitosti se po jednom z dalších rohů ocitl osamocený Kovařík tváří v tvář brankáři, ale před polo odkrytou bránou hlavičkoval metr na břevno. Asi po 20 minutách hry z druhé půle přišla asi nejpěknější akce zápasu. Po ose Rybenský, Scholz, Kovařík, Viktor Ševčík s narážečkami mezi obránci hostí, přišla milimetrová přihrávka na posledně zmiňovaného. Neúnavný mladík z Vrbky už se chystal v pokutovém území ke střele, když přišla záchranná brzda jednoho z loukovských fotbalistů a rozhodčí Sanislo ukázal na pokutový kop. K penaltě se dlouho nikdo neměl. Asi po chvilce se k bílému puntíku rozběhl kapitán Běťák, který si stihl na půlce vystřihnout ještě dvě rozmýšlející piruetky a nemýlil se, 1:0 pro domácí. Avšak neuběhlo ani 10 minut a penalta se kopala i na druhé straně. Po nepřesně odkopnutém a následně odraženém míči k útočníkovi Loukova se školáckou chybou svezl skluzem stoper Valach, který nezasáhl míč, ale nohy nabíhající hráče a faul se pískal i na druhé straně. Hosté proměnili a srovnali stav na 1:1. Loukovští zahrozili ještě před koncem, když střelu s 30 metrů vytáhl parádním zákrokem na břevno brankář Blažek a dobíhající hráč hlavičkoval podobně jako domácí Kovařík metr nad brankovou konstrukci. V závěru se Lubná snažila o vítězný gól, ale to se ji už nepodařilo.

Lubná předvedla na luxusním pažitu a před početnou diváckou kulisou asi nejlepší fotbal z jarní části, kterému chyběly už jen tři body.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"V prvním poločase se hrál na Lubné fotbal, který se musel líbit. Hrálo se důrazně, běhavě, ale férově. Už v první minutě jsme si vytvořili šanci, kterou bohužel nezakončil Rybenský. Do druhé ještě vyloženější se dostal Viktor Ševčík. Jinak se hrálo většinou mezi šestnáctkama. Trochu mě mrzí, že jsme nevytěžili nic ze 7 rohů a asi třech standartek kolem vápna. Hosté hráli jenom na brejky, do nějaké kombinace se nepouštěli. Tentokrát ale obrana fungovala spolehlivě, takže se za první poločas hosté k ničemu nedostali. Ve druhé půlce přišly i góly. Oba z penalt. Běťák, ani hostující Kocman se nemýlili. Další náznaky šancí už k úspěchu nevedly, proto utkání skončilo dle mého názoru zaslouženou remízou. Dnes jsme podali určitě náš nejlepší jarní výkon."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnoceniloukov.pdf (203362)