Důležité body z prestižního derby

06.05.2013 20:07

 

TJ Těšnovice – Sokol Lubná 1:2 (0:2)

Branky: Slováček – Skácel 2

Rozhodčí: Korch – Havlín, Čech

Sestava Těšnovic: Valoušek – Židlík, Šojdr, Nehoda, Novotný – Malát, Matuška, Pochylý, Petrůsek – Bartůšek, Chalupa

Sestava Lubné: Zavadil – Běťák, Bačinský, Valach, Kadlčík – Rybenský, Haloda, Jelínek, Havlík – Skácel, Jirásek.

Střídali: Slováček, Pluhař, Černý – Polišenský, Kroupa, Dubina

 

Tradiční derby se tentokrát hrálo na hřišti SK HS Kroměříž. Zápas splnil všechny parametry, jaké by správné derby mělo mít. Krásné počasí, napínavý průběh i velké množství diváků. Kvalitě utkání neuškodila ani vysoká tráva, díky níž hřiště připomínalo spíše louku.

Zejména z tábora příznivců těšnovického fotbalu zaznívaly hlasy, které předpovídaly jasný průběh ve prospěch domácího mužstva. Některým z nich možná zaskočila klobáska v krku, když se hned v 1. min řítil po rychlé kombinaci sám na branku Těšnovic Tomáš Jelínek. Svoji gólovku neproměnil, výborným zákrokem mu ji brankář zhatil. Jak se ale v dalším průběhu ukazovalo, nejednalo se o žádnou náhodnou akci. O pár minut později zakombinovali Jirásek s Rybenským, ten vysunul kolmicí rozběhlého Skácela, který se prohnal mezi domácími stopery jako vítr. Akci hasil podle rozhodčího přesně na vápně Nehoda. Před utočníkem Lubné nezůstal jediný bránící hráč, jednalo se o faul zezadu bez možnosti zahrát míč, proto už měl domácí stoper nakročeno pod sprchy. V ostrém slunci si tak musel pořádně promnout oči, zda-li vidí v rukou rozhodčího opravdu jenom žlutou kartu. Úsměv na tváři mu však vydržel jenom pár vteřin. Sám faulovaný hráč se postavil k balonu. Jeho bomba alá Cristiano Ronaldo přeletěla zeď a i když mířila pod břevno doprostřed branky, byla natolik prudká, že byl brankář bez šance...Pavel Skácel 0:1!!! Již tak aktivní Lubnou branka ještě více nabudila. Hosté zaměstnávali domácí obranu jednou rychlou akcí za druhou. Aktéři prvního gólu se prezentovali další akcí, která pohladila srdce všech lubenských fanoušků. Dlouhý výkop Zavadila si zpracoval Jirásek, nahrál Rybenskému, který vysunul Skácela k dalšímu sólovému úniku. Tentokrát těšnovická obrana za záchranou brzdu nestihla zatáhnout a tak si Pavel Skácel kličkou vychutnal golmana a zasunul do prázdné svatyně...Pavel Skácel 0:2!!! Naprosto zasloužené vedení mohla Lubná navýšit z penalty, pokud by ji muž v černém po faulu Nehody na Jiráska odpískal. Domácí stoper dal za pozorného dohledu rozhodčího našemu kapitánovi lekci z řecko-římského zápasu, pěkný centr Davida Běťáka tak adresáta nenašel. Z počátečního šoku se však přeci jen domácí otřepávali, ale jejich aktivita většinou končila před šestnáctkou. K šanci jim tak pomohla až chyba lubenských hráčů, kdy na zadní tyči zapomněli na útočníka Těšnovic. Jeho střelu však výtečně zmařil dobře chytající Dominik Zavadil. Hráči Lubné tak šli do šaten s vedením 0:2 i vědomím, že k dalšímu gólu chybělo málo.

Plán Libora Piškuli do druhé půle zněl jasně - neinkasovat. Domací přistoupili k nevídanému kroku, když vystřidali kompletní stoperskou dvojici. A okamžitě jim to přineslo ovoce. Bývalý hráč Lubné, známý "pumpař" Adam Slováček, se z pozice stopera dostal na hranici šestnáctky. Jeho tečovaná střela skončila v rohu branky a s Lubnou to v tu chvíli nevypadalo nejlépe. Domácí hráli jako o život, mačkali Lubnou jako citron a ta se nemohla z pevného sevření dostat. Najednou ožili i domácí fanoušci, jejichž specifické verbální projevy už patří k těšnovickému folklóru. Těšnovice vsadily všechny síly do útoku, hrály na riziko, oba krajní obránci útočili, v kombinaci Lubnou jednoznačně přehrávaly. Ale jakmile došlo na souboje, dominoval trojlístek lubenských řízků Bačinský, Valach, Haloda. S centry do vápna si věděl rady bezchybný Dominik Zavadil, který se vytáhnul i při nájezdu soupeře z levé strany. Vyloženou šanci zastavil výborným vyběhnutím a odražený míč uklidili do bezpečí jeho spoluhráči z obrany. K ojedinělé šanci se Lubná dostala díky Milanovi Rybenskému, který se v zápase bil navzdory viróze. Těsně před tím, než zcela vyčerpaného záložníka trenér Libor Piškula vystřídal, populární "Vaťák" naposledy potěšil početné přiznivce Lubné. U lajny vymotal obránce Těšnovic a s míčem si to namířil přímo do vápna. Na malém vápně na jeho přihrávku čekal ve vyložené pozici lubenský Zlatan Ibrahimovič. Bohužel zřejmě z nedostatku sil už přihrávka na místo určení nedoletěla. S přibývajícím časem se přeci jen tlak Těšnovic zmírnil, ale i tak měla Lubná štěstí, když se střela domácích opřela do břevna. Ke konci už si Lubná své vedení zkušeně pohlídala a mohla si tak vychutnat vítězství společně se svými fanoušky.

V restauraci "Gól" hodnotil Libor Piškula zápas takto.: "V první půli jsme byli lepší, hráli jsme přesně to, co jsme si řekli. Poločasové vedení mohlo být i vyšší. Po změně stran se obraz hry otočil, domací se zvedli a my jsme to prostě ukopali. Cíl jsme ale splnili, takže jsem jednoznačně spokojený."

 

Fotogalerie ze zápasu

1 | 2 | 3 >>