Dva body z Mrlínku se počítají

10.08.2014 19:40

 

MUŽI

TJ Mrlínek - FK Lubná 1959 2:3 (2:1) na pen.

 

Branky: Horák D., Vrubel - Skácel 2, Valach.

Sestava Mrlínku: Novák - Horák R., Kušík V., Kušík R., Vyoral A. - Vrubel, Podzemný, Horák D., Vyoral Š. - Červík, Horák J.

Sestava Lubné: Blažek - Havlík, Krejčiřík, Valach, Běťák - Rybenský, Haloda, Kutňák, Skácel - Otýpka, Sládeček.

Střídali: Beza, Vlasák, Mikov - Droběna, Kroupa, Železník.

Rozhodčí: Radek Novák.

 

První zápas nové sezony čekal na hráče Lubné na hřišti v Mrlínku. Hosté přijeli vyzbrojení řadou nových posil a všichni příznivci lubenských barev tak byli plni očekávání, jak se nová sestava předvede. Na pozici stopera nastoupil Krejčiřík, post středního záložníka obsadil Kutňák, levou zálohu navrátilec Skácel, v útoku pak naskočil Sládeček. Na střídačku zasedla další mladá posila Železník. Sestava se tedy od posledního mistráku značně obměnila.

Všichni hráči byli upozorňováni na jarní kolaps, během kterého Lubná inkasovala na místním hřišti šest branek. Natěšení hráči v modrých dresech tak byli jako ve zlém dejavu, když už po deseti vteřinách inkasovali... Domácí ihned po rozehrávce nakopli míč za obranu, na který ale kromě domácího útočníka nikdo nereagoval. Ten se nerozpakoval a propálil Blažka na přední tyči -1:0. Pro Lubnou to byl ten nejhorší možný úvod, hráči se po sobě jen vyčítavě dívali. Naštěstí se hosté nesložili a snažili se hrát fotbal. Předvedli několik pohledných akcí. Otýpka krásně trefil centr z první, jeho křižná pumelice bohužel nenašla cestu do sítě. Rybenského dalekonosná rána po odraženém míči proletěla metr od šibenice. Fotbalová kvalita byla jednoznačně na straně Lubné. Mrlínek hrál velmi jednoduchý fotbal založený na důrazu a dlouhých nákopech. Modré barvy ale stupňovaly svoje útočné aktivity a vyrovnávací gól visel ve vzduchu. Skácel přebral ve vápně míč zády k brance, obtočil se kolem bránícího hráče a zkušeně obstřelil zahuštěný prostor střelou k tyči 1:1! Každý, kdo čekal rychlý obrat skóre, byl velmi zklamán když po rohu hlavičkoval z malého vápna za Blažkova záda nikým neobsazený hráč Mrlínku. Poločas vyhráli domácí 2:1.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, Lubná se snažila hrát fotbal, ale do šancí se přes zahuštěnou obranu domácích dostávala složitě. Domácí se dostávali k ohrožení branky hlavně po chybách hostující obrany, nejednou to před Blažkovou brankou "smrdělo". Asi největší šanci Lubné v průběhu druhého poločasu nedokázal ideálně zakončit Karlos Sládeček. Centrovaný míč z levé strany od Pavla Skácela bohužel nezvládl z těsné blízkosti uklidit mezi tři tyče. Konec zápasu se už neúprosně blížil, v 90. minutě se na poslední roh kromě Běťáka a Blažka nastěhovali všichni hráči Lubné do pokutového území Mrlínku. Kutňák poslal odražený míč zpátky do ohně, kde se po několika odrazech dostal až na brankovou čáru. Tam číhal Martin Valach, který míč už neměl problém uklidit do sítě -2:2! Šťastné, ale zasloužené vyrovnání. Lubenští borci tak za pět minut dvanáct dokázali dovést utkání do penaltového rozstřelu, ve kterém si to oba týmy rozdaly o bonusový bod. Novinku letošní sezony si tedy naši hráči mohli vyzkoušet hned v prvním ostrém utkání.

Lubná začínala, Kutňák, Valach i Droběna svoje penalty suverénně proměnili, domácí poprvé selhali ve druhé sérii, když poslali míč mimo branku. Tíhu okamžiku ale neunesl kapitán Lubné David Běťák, jeho slabou střelu domácí golman chytil do zubů. Domácí byli naopak ve čtvrté sérii úspěšní a vyrovnali. Jako poslední kopal za Lubnou Pavel Skácel, kterému se na rozdíl od jeho vrstevníka kolena nerozklepala a suverénně zavěsil. Poslední penaltu Blažek dokázal zneškodnit a na mrlínském hřišti se tak rozezněl vítězný ryk hráčů a příznivců Lubné!

Svěřenci trenéra Skypaly tak hned v prvním zápase ochutnali kouzlo nového pravidla. Ještě v 90. minutě brali 0 bodů, nakonec si ale odvážejí 2 a nutno podotknout, že zaslouženě. Pokud hrála Lubná kombinační fotbal, svého soka přehrávala. Ve chvíli, kdy se uchylovala k nakopávaným míčům, měla problémy. V nově složené obraně to místy skřípalo. Lubná dostávala domácí svými zbytečnými chybami do hry. Oba inkasované góly byly jako na zlatém podnose. Z nových posil se dobře uvedl Skácel a Kuťnák, který byl asi nejlepším hráčem zápasu.

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

Do Mrlínku jsme jeli s cílem bodovat a napravit jarní debakl, který jsme tam utrpěli. Připravovali jsme se na to, že domácí hrají jednoduchý fotbal s nakopávanými míči a mají velmi dobré standartní situace. Bohužel už ve 20. sekundě jsme právě jeden dlouhý míč nezachytili a domácí útočník s přehledem propálil Blažka. Od té doby jsme byli lepším mužstvem. Drželi míč na svých kopačkách, domácí jsme zatlačili, ale do nějaké vyložené šance nás dobře hrající obrana nepustila. Po několika nebezpečných střelách okolo šestnáctky se ujala až výstavní trefa Skácela. V zápětí přišla branka z rohu, kdy zaspala obrana v čele s golmanem a domácí šli znovu do vedení. Ve druhé půlce jsme znovu tlačili, převaha byla ještě větší. Tentokrát přicházely i šance, ale bez gólového efektu. S naší snahou útočit přišly i mezery v naší defenzivě. Domácí mohli utkání rozhodnout, ale Blažek byl proti. Myslím si, že zasloužené vyrovnání přišlo v 89. minutě, kdy jsme se štěstím dotlačili míč po závaru do brány domácích. Po závěrečném hvizdu přišla na řadu novinka. Loterie v podobě pokutových kopů. V této disciplíně stálo štěstí při nás a proto jsme si odvezli bod navíc. Před zápasem jsem neznal rozhodčího Radka Nováka. Ale po zápase si ho budu pamatovat. Tento velmi těžký zápas v bouřlivé atmosféře zvládl s naprostým přehledem. Klobouk dolů..

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnoceni_mrlinek.pdf (194464)