Dva body ze Střílek

05.10.2014 19:58

 

Družstevník Střílky - FK Lubná 1959 3:4 np. (2:1)

Branky Lubné: Krejčiřík 2, Skácel, Šťastný.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Valach, Krejčiřík, Havlík - Rybenský, Haloda, Kutňák, Železník - Otýpka, Skácel.

Střídali: Kovařík, Šťastný, Ševčík, Burda.

Rozhodčí: Antonín Novák (Skaštice)

 

Po dvou vítězných utkáních zavítala Lubná k dalšímu mistrovskému utkání do Střílek. Domácí byli před tímto zápasem bod od posledního místa v tabulce a chtějí se tím pádem z této pozice co nejrychleji dostat. Trenér Petr Skypala měl již k dispozici stopera Valacha. Ten nastoupil místo Kamila Ševčíka po boku Krejčiříka. To byla jediná změna v sestavě Lubné v porovnání s minulým utkáním.

 

Lubná do utkání vstoupila velmi aktivně. Od prvních minut sevřela domácí na jejich polovině a bez větších potíží je přehrávala. Lubná hrozila hlavně po krajích, většinu centrovaných míčů ovšem obrana domácích odvrátila. Do první vyložené šance se dostal Skácel. Tvrdou střelu Toma Kutňáka brankář domácích vyrazil pouze před sebe, Skácel ovšem z malého vápna trefil pouze zvedajícího se brankáře. Nutno podotknout, že ten svými výbornými zákroky držel domácí nad vodou. V další šanci se Skácel snažil o obstřelení brankáře, nastřelil pouze tyč. Z pravé strany hrozil rychlonohý Rybenský na druhé straně se ho pokoušel napodobit Železník, který několikrát utekl po lajně. Jeho centr ovšem většinou skončil na hlavě nebo kopačce domácích beků.  Z úvodního půlhodinového tlaku Lubné branka nepřišla. Bohužel udeřilo na druhé straně po kontroverzní situaci. Po stříleckém brejku se dostal míč k osamocenému Gejdošovi, který se nacházel v metrovém ofsajdu. Praporek pomezního signalizoval tuto ofsajdovou situaci, hlavní rozhodčí ovšem nechal hru pokračovat. Gejdoš samostatný únik zakončil efektním přehozením brankáře a domácí tak šli do vedení. Odpověď Lubné na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat a prakticky z následné akce bylo srovnáno. Pavel Skácel si naběhl na ideální přihrávku za obranu, využil vyběhnutí brankáře a pěkným lobem srovnal stav utkání. Poté se hra prakticky vyrovnala a oba týmy hrozily především ze standartních situací. Z jedné z nich šli domácí opět do vedené.  Centr na přední tyč prošel před dva obránce Lubné a dostal se až k Jelínkovi, který z otočky trefil přesně k tyči. Blažek byl na jeho střelu krátký. Tato branka Lubnu značně zmrazila. Do konce poločasu se toho na hřišti už příliš mnoho neodehrálo. Lubná šla do kabiny s rozpačitými pocity a jednogólovou ztrátou.

 

Do druhé půle Lubná nastoupila s vědomím, že je soupeř hratelný a s výsledkem se dá pořád něco udělat. Otýpku v útoku nahradil Kovařík. Lubná se snažila trpělivě dobývat branku domácích podobným způsobem, jako v poločase prvním. Po ztrátě ve středu pole šli opět do brejkové situace domácí, tentokrát se do samostatného úniku dostal kanoný Hubr. Ten svůj únik zakončil zkušeně k tyči a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Obrana Lubné se hodně zlobila na pomezního rozhodčího, který neodmával údajný ofsajd. Jestli tomu tak bylo nebo ne, vědí asi pouze samotní aktéři. Nicméně zlost lubenských hráčů byla v tu chvíli velmi patrná. Lubnou možná právě tento okamžik nakopl. Zdravotní problémy nedovolily pokračovat ve hře Železníkovi, kterého na kraji zálohy nahradil Šťastný. Lubná se i nadále snažila s výsledkem něco udělat. Do nadějné pozice se dostal Kutňák, jeho nebezpečná střela trefila pouze boční síť. Z pravé strany utekl Rybenský, který nedokázal prostřelit oporu v brance domácích.  Do konce utkání zbývalo asi 20 minut a Lubná zahrávala další ze svých rohů. K míči se postavil dobře hrající Kutňák, který svým přesným centrem našel hlavu nového lubenského střelce Krejčiříka. Ten svoji šanci zkušeně proměnil a Lubná snížila na rozdíl jediné branky. Utkání tak dostalo nový náboj a Lubná vycítila svoji šanci. Branková konstrukce pomohla i Blažkovi, když domácí po závaru nastřelili tyč. Na druhé straně mohl srovnat skóre Kovařík, který šel sám na brankáře. Střelu si ovšem chystal tak dlouho, až ho dostihl obránce domácích, který zblokoval pouze na roh. Lubná v tu chvíli vrhla všechny síly do útoku. Po jedné z akcí se uvolnil na levé straně obránce Havlík a byl zastaven těsně před hranicí pokutového území pouze za cenu faulu a žluté karty. Byl to klasický zákrok „snožmo“, hráč domácích neměl v žádném případě úmysl hrát míč. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Trestu se ale domácí nevyhnuli. Centrovaný míč Kutňáka se opět dostal až ke Krejčiříkoví, který střelou k tyči a svou druhou brankou v utkání vyrovnal. Spolupráce těchto dvou hráčů začíná velmi dobře fungovat nejen na hřišti, ale i mimo něj :-). Lubná vycítila šanci na otočení výsledku a v závěrečných 10-ti minutách se snažila o obrat v utkání. To se našim hráčům už nepodařilo a tak přišlo na pokutové kopy. V nich byli až do deváté série všichni exekutoři úspěšní. Jedinou chycenou penaltou se v této sérii blýskl hostující Blažek a Lubná tak brala alespoň dva body. Za Lubnou penaltu proměnili Droběna, Krejčiřík, Skácel, Kovařík, Kutňák, Rybenský, Haloda, Havlík a rozhodující Marian Šťastný.

 

Toto utkání bylo pro diváka jistě velmi zajímavé, padlo v něm 6 branek a k vidění bylo 9 sérií pokutových kopů. Lubná si ovšem tento zápas hodně zkomplikovala také sama, z úvodního půlhodinového tlaku měla vytěžit minimálně jednu branku a utkání se mohlo vyvíjet jinak. Nakonec se ovšem potvrdila morální síla našich borců, kteří se i přes nepříznivý vývoj nevzdali a dokázali alespoň vyrovnat. Velkým pozitivem je střelecká forma stopera Krejčíříka, kterému se tak vrací tvrdá dřina z tréninků. Výkon rozhodčího utkání hodně ovlivnil. Pan Novák pískal nepřesně na obě strany, domníváme se ovšem, že pro Lubnou měly jeho chyby fatálnější důsledky než pro domácí. 

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Byl to takový divný zápas. Ještě ve 30. minutě jsem si nepřipouštěl, že bychom neodvezli 3 body. Do té doby jsme domácí jasně přehrávali. Vytvářelisi šance, ale gólman domácích byl výborný. Z ojedinělého protiútoku, navíc z ofsajdu, vstřelili domácí branku. Ta nás zabrzdila. Do poločasu padla ještě na každé straně jedna. Ve druhém poločase jsme znovu z ofsajdu dostali třetí branku. I tak jsem věřil, že neprohrajeme. Po dvou standartkách srovnal Krejčiřík. Penalty to už byla loterie. Až v desáté sérii zastavil do té doby bezchybné střelce Blažek . Moc nekritizuju rozhodčí, ale dnešní zápas se panu Novákovi moc nepovedl. A to na obě strany. "   

 

Bodové hodnocení hráčů nalzenete zde: hodnocenistrilky.pdf (189144)