Dvě penalty, červená pro Blažka, Havlík v roli brankáře....

18.08.2014 12:33

MUŽI

FK Lubná 1959 - Sokol Němčice 1:6 (1:4)

Branka Lubné: Otýpka.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Krejčiřík, Valach, Běťák - Rybenský, Haloda, Kutňák, Skácel - Otýpka, Sládeček.

Střídali: Havlík, Kroupa, Železník, Ševčík, Šťastný.

ČK: Blažek.

Rozhodčí: Zapletal

 

První domácí utkání letošní sezony přilákalo do lubenských ochozů pěknou diváckou návštěvu. V porovnání s minulým týdnem, kdy Lubná přivezla dva body z Mrlínku, udělal trenér Petr Skypala jednu změnu v sestavě. Na kraj obrany se postavil Droběna místo Havlíka.

 

Úvod utkání domácím celkem vyšel, hosté poprvé zahrozili z nedůsledné malé domů, kterou se štěstím Blažek zlikvidoval. Lubenskou ofenzivu táhnul především Tomáš Kutňák s Pavlem Skácelem. Do první velké šance Lubné se dostal Milan Otýpka, který hlavou nedokázal přesně zakončit po centru od Skácela. Do nadějných střeleckých pozicí se dostal i Skácel, brankář Němčic však pokaždé dobře zasáhl. O chvíli pozděj už ovšem přišel úvodní gól zápasu, když po akci z pravé strany předložil Sládeček míč na zlatém podnosu Otýpkovi. Pro toho už nebyl probém prostřelit z blízka brankáře. Lubná měla utkání velmi dobře rozehrané, nikoho z domácího tábora ani ve zlém snu nenapadlo, co se bude dále na hřišti odehrávat. Němčice dokázaly poměrně rychle zareagovat na branku Lubné, když šel Darebníček sám na Blažka. Ten si na jeho střelu sáhl, vyrovnání ovšem nezabránil. O chvíli později šly Němčice do vedení. Střelec vyrovnávací branky dostal ideální míč od svého spoluhráče a v rohu velkého vápna ho zbytečně fauloval Valach. Rozhodčímu nezbylo nic jiného než odpískat evidentní pokutový kop. Škoda, že tak neposoudil i situaci na druhé straně. K míči se postavil Pospíšilík, který se štěstím proměnil. Brankář Lubné si na míč opět sáhl. Hororový scénář pokračoval, Lubné se nedala odepřít ofenzívní snaha, nebezpečná střela Kutňáka jen těsně minula šibenici. Po faulu na polovině hřiště zahrávali hosté standartní situaci. Jednoduchý nákop na Pospíšlíka, ten míč sklepl na nikým neobsazeného spoluhráče, který pohodlně prostřelil Blažka na vzádelenější tyč. Pro hráče domácích do byl těžký knockout, který vyvrcholil druhou penaltou, opět po zbytečném faulu v pokutovém území. Opět Pospíšilík, tentokrát s přehledem proměnil. Druhá dvacetiminutovka prvního poločasu tak dostala lubenského fanouška do velmi rozpačitých pocitů. Nad inkasovanými brankami zůstával rozum stát, na druhou stranu Lubná předvedla nejednu pohlednou akci směrem kupředu. Samotný výsledek bohužel hovoří za vše.

 

Domácím fotbalistům nezbývalo nic jiného, než nastoupit do druhé půle s vědomím, že v utkání už nemají co ztratit. Trenér Petr Skypala poslal do hry Havlíka místo Otýpky. Skácel se vysunul na hrot. Snaha o otočení výsledku byla z nástupu do druhého dějství patrná. Po úvodním náporu ovšem pokračoval zápas "blbec". Další hrubka, tentokrát v obranné rozehrávce a Darebníček šel opět úplně sám na brankáře. Bláža vyběhl až za hranici velkého vápna, Darebníček byl u míče dřív a nastřelil Blažka do ruky. Logickým vyústěním byla červená karta pro Blážu, jehož vyběhnutí bylo ovšem tak trochu zbytečné. V tomto okamžiku se Lubné vymstilo, že na utkání nebyl přítomen náhradní brankář a do brány se musel postavit jeden z hráčů. Černý Petr padl na Ivoše Havlíka. Hosté měli výhodu přímého kopu ze slibné pozice, kterou Darebníček proměnil. V tu chvíli situace na hřšti působila poměrně trapně. Lubná se i v deseti hráčích snažila upravit tento hrůzostrašný výsledek, ale ani hlavička Skácela ani jeho slibná střela, kterou si brankář srazil do tyče brankou neskončila. Když si cestu do sítě nenašla ani hlavička Krejčiříka, udeřilo opět na straně druhé. Darebníček střílel do tyče a odražený míč pohodlně zakončil jeho kolega z útoku. Chytající Havlík tak obdržel další dvě branky, za jeho odvahu a výkon v bráně mu patří velké díky. Utkání tak skončilo potupným debaklem před velmi slušnou návštěvou. 

 

První domácí zápas letošní sezony tedy dopadl asi tak, jak nikdo nečekal. Mužstvo Lubné v tomto utkání opět selhalo v defenzívě. Dalo by se to shrnout asi takto: tento způsob fotbalu, zdá se být poněkud nešťastným. Jedno je jisté, něco se musí změnit. Nezbývá než věřit, že se to změní hned příští týden ve Skašticích, kdy mají naši fotbalisté ideální možnost složit reparát a omluvit se tak našim fanouškům tou nejlepší možnou formou....

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Zápas blbec. Úvod nám vyšel, prvních 30 minut jsme byli lepší, vytvářeli si šance a otevřeli skóre Otýpkou. Důležitý moment přišel, když rozhodčí nepískl jasnou ruku ve vápně. Večer v televizi jsme se přesvědčili při zápase Plzně, že naše stížnosti byly naprosto oprávněné. Posledních 15 minut první půle bylo jako z hororu. Po individuálních chybách, které byly někdy až trapné dokázali zkušení útočníci Němčic potrestat čtyřma brankama. Dvě z toho z penalt po naprosto zbytečných faulech. Ve druhém poločase jsme chtěli se zápasem ještě něco udělat. Úvod nám vyšel, ale po obrovské hrubce jsme nabídli hostům únik, který hasil brankář vyběhnutím před vápno, kde byl trefen do ruky a následně vyloučen. Z následného trestného kopu dali hosté pátou branku.To už jsme pili kalich hořkosti až do dna. I v 10 lidech jsme se snažili hrát, vytvořili si několik šancí, ale zase po chybě inkasovali. Rozdíl ve skóre neodpovídá průběhu utkání. Myslím si, že jediný a to velký rozdíl byl ve zkušenosti a hře útočníků. Pospíšilík a Darebníček ty naše převyšovali o třídu. Když se k tomu přidala tragická hra obrany, tak se nemůžeme divit, že dopadl zápas, tak jak dopadl. "

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnoceninemcice.pdf (189270)