El Clásico Okresního přeboru již v neděli 9.4. !! TJ Těšnovice vs. FK Lubná 1959...

08.04.2017 12:46

TJ Těšnovice - FK Lubná 1959

Neděle 9. 4. 2017 15:30 hod.

Rozhodčí: Tříska

 

       Ve Španělské La Lize je slavné El Clásico mezi věhlasnými a nesmiřitelnými soupeři FC Barcelona a Real Madrid CF sice plánované až na 23.dubna. V Okresním přeboru Kroměřížska je podobně ostře sledované utkaní na programu již tento víkend.

    El Clásico v nejvyšší španělské soutěži nabízí to nejlepší ze současného fotbalu. Pohledné akce, důrazné souboje, fotbalové individuality na obou stranách. Podobné kvalitní, napínavý a atraktivní duel můžete přijít shlédnout osobně už v neděli na fotbalové hřiště do Těšnovic. V derby okresního přeboru se proti sobě postaví dva odvěcí rivalové z nedalekých vesnic TJ Těsnovice vs. FK Lubná 1959.

      Hráči Lubné zahájili jarní část sezóny prohrou na penalty 1:2 v domácím utkání s mužstvem TJ Loukov. Tento zápas se pro Lubnou nevyvíjel vůbec dobře. Rozkouskovaná hra plná nepřesností.Nastřelená tyč hostí. Navíc brzké vyloučení, hra v deseti. Po dvou, po sobě rychle jdoucích žlutých kartách byl vyloučen kapitán týmu Pavel Skácel. Tento okamžik Lubnou paradoxně nakopnul a střídajícím matadorem Bačinským vstřelila vedoucí branku, kterou i v oslabení držela do 91. minuty. Poté přišlo nešťastné vyrovnání soupeře a při penaltách stálo štěstí na straně Loukova. V tabulce je Lubná na 6. místě s 22 body.

     Těsnovice po prvním jarním kole získaly dva body za výhru na penalty na půdě nepříjemných Počenic. V tabulce mají Těšnovice 31 bodů. Drží si 3. místo a tudíž možnost zabojovat o postup. Lubná má z kraje jara opačný problém, jelikož střed tabulky je bodově hodně vyrovnaný.

     Podzimní vzájemný souboj na hřišti v Lubné skončil vítězstím domácích 3:2 po penaltovém rozstřelu. Za Lubnou se trefil už v prvním poločase Havlík Ivoš a Kovařík. Za hosty pak Potočný a Majkrič. Na penalty byli úspěšnější domácí. V utkání byly uděleny také dvě červené karty. Kašíkovi z Lubné a Řehákovi z Těšnovic. Komentář a sestavy z podzimního utkání najdete zde: https://www.fklubna1959.cz/products/dvoubodove-derby/

     Obě mužstva prošla změnami trenérů. V Lubné nyní působí jako hlavní kouč Vladimír Andrýsek, který dodal mužstvu sebevědomí a vrátil jej zpět do pohody. V zimní přípravě i nekolikrát nastoupil do zápasu. Jestli tomu bude tak i v derby se necháme překvapit. V Těšnovicích skončil ze zdravotních důvodů  v roli hlavního trenéra Michal Hradil, vyznávající tvrdý dril na tréninku i v zápasech. Aktuálně převzala mužstvo Těšnovic dvojce Pepa Židlík a Jiří Maceja.

     Svěřence Vladimíra Andrýska nečeká v Těšnovicích nic jednoduchého. Před zaplněnými a bouřlivými ochozy těšnovického sportovního areálu to nebudou mít hráči oslabeni o vykartovaného Pavla Skácela snadné. Lubná se však nezalekne a popere se o tři body. "Těšnovicím nedáme nic zadarmo, každý souboj je bude bolet", znělo na pátečním předzápasovém tréninku. S těmito slovy odjíždíme k derby a všichni, kteří Lubné fandí, nás podpořte přímo na hřišti ;)