Kocůři odjeli s prázdnou

19.10.2014 19:51

 

MLADŠÍ ŽÁCI

FK Lubná 1959 - SK Žeranovice 2:0 (1:0)

Branky: Kocián 2.

Sestava Lubné: Slepko, Sládeček Daniel, Sládeček David, Suchánek, Nevřala, Makový, Kocián, Handl, Horák, Daněk, Škrabal.

 

Proti aktuálně druhému celku tabulky okresního přeboru nastoupila Lubná v neděli dopoledne na domácím pažitu. Naše mladší žáky v tomto utkání čekal těžký soupeř i těžký terén.

 

Úvod utkání patřil Žeranovicím, které aktivně zaměstnávaly defenzívu domácích. Velmi šikovný byl především hráč s číslem 8 Adam Klimek. Několikrát zamotal hlavu i nohy našim obráncům, branku se mu ovšem vsítit nepodařilo. V úvodní patnáctiminutovce domácí Lubnou několikrát podržel skvěle chytající brankář Honza Slepko.  Jeho bravůrní zákroky z prvního poločasu se ukázaly být v konečném zúčtování velmi důležité. Po úvodním náporu Žeranovic se postupně osmělili i domácí fotbalisté a začínali vystrkovat růžky. Většina akcí Lubné šla po ose Makový, Handl a Kocián. Postupem času se hra vyrovnala. Do přestávky se Lubné podařilo vstřelit vedoucí branku, když nedorozumění obránce a brankáře Žeranovic využil Štěpán Kocián. Ocitl se tak sám před prázdnou  brankou a nebyl pro něj problém uklidit míč do sítě.  Lubná tedy první poločas zvítězila nejtěsnějším rozdílem.

 

Do druhé půle nastoupili domácí hráči jako vyměnění a byli to právě oni, kdo přitlačil soupeře na svou polovinu a vytvářel si brankové příležitosti.  Role se obrátily a domácí hráči hýřili aktivitou. Po jedné z akcí se do samostatného úniku dostal dobře hrající Kocián, na jeho technickou střelu byl brankář krátký a Lubná tak šla do dvoubrankového vedení.  Ve zbytku utkání se střídaly šance na obou stranách. Honza Slepko měl v tomto utkání branku zamčenou a nedovolil tak hostujícím hráčům skórovat. Lubné se už také ani z jedné útočné akce navýšit vedení nepodařilo, výsledek utkání tak již zůstal nezměněn.

 

Domácí hráči navázali na kvalitní výkon z minulého kola a připsali si tak další tři body. V příštím kole nás čeká poslední utkání sezony, ke kterému zajíždíme do Bezměrova. Doufejme, že naši nejmenší fotbalistů opět předvedou kvalitní výkon a zakončí podzimní sezonu vítězstvím.

 

Fotogalerie bude doplněna dnes večer...