Lubná otočila nepříznivý vývoj utkání...

12.08.2013 17:10

FK Lubná 1959 – SK Haná Zářičí 2:1 (1:1)

 

Branky: Rybenský, Otýpka - Pavela. 

Rozhodčí: Tříska

Sestava Lubné: Burda - Běťák, Jirásek, Musil J., Havlík - Rybenský, Rosecký, Kulcsár, Jelínek - Bačinský Otýpka.

Střídali: Kovařík, Kroupa.

 

Lubnou čekal po pěti letech v I.B třídě úvodní zápas v kroměřížském okresním přeboru. Utkání bylo zároveň premiérou pro několik nových tváří. Nový trenér Petr Skypala neváhal a do základní sestavy postavil dvě ze tří letních posil - Milana Otýpku a Petra Kulcsára. Třetí posilu Petra Musila bohužel vyřadil ze zápasu zablokovaný nerv, tímto mu přejeme co nejrychlejší uzdravení!

Základní sestava byla celkově značně obměněná. V brance dostal příležitost na základě výborného výkonu v přípravě proti Kudlovicím Martin Burda. Na stoperu nastoupil po dlouhé pauze Kuba Musil, kterého si hráči a vedení zvolili za nového kapitána. Jako jeho zástupce byl vybrán Jirka Jirásek, který si s ním symbolicky kryl záda i na pozici stopera, kde vedle sebe nastoupili. Nová posila Petr Kulcsáar nastoupil ve středu zálohy, Milan Otýpka v útoku.

Zápas plný očekávání začal pro Lubnou nejhůř jak mohl. Rosecký ztratil na vlastní polovině míč, hosté se nerozpakovali a z 25m vystřelili na branku. Nepovedená střela  k překvapení všech skončila v lubenské síti -0:1 Rychlý gól domácí značně uzemnil, ale i přesto se mohl krátce po tomto direktu prosadit Milan Otýpka, z malého vápna ale trefil hlavou pouze připravenou náruč golmana. Zářičské hráče naopak rychlé vedení nakoplo a hrozili ze standartních situací. Zejména série tří rohových kopů, mohla mít pro Lubnou fatální následky. Při prvním rohu skvěle zasáhnul Burda. I druhý a třetí roh hosté nebezpečně zakončili, dvakrát vykopával míč z brankové čáry Musil. Naštěstí Lubná kritické situace přežila a sama udeřila. Hosté se po zákroku Havlíka dožadovali penalty, domácí ale mezitím založili rychlý protiútok. Míč se dostal k Rybenskému. Ten místo očekáváného odkopu zatáhnul balon středem pole a uvolnil Bačinského. Pěknou akci, kterou si sám zrežíroval, nakonec Milánek sám po přihrávce Bači úspěšně zakončil -1:1! Od této chvíle se hrálo hlavně na polovině hostí. Domácím však chyběl větší pohyb a tak se stopeři často uchylovali k nakopávaným míčům. K dalším šancím už v 1. poločase, který nenabídnul mnoho fotbalové krásy, nedošlo.

Po změně stran byla lepší Lubná. Ve vyložené šanci se napřed ocitl Bačinský, chvíli po něm Rosecký. Oba dva ale svoje tutovky zahodili. Další šanci vypracoval skvěle Rybenský, ale finální fáze se nepovedla ani jemu. Nevyužité příležitosti přibrzdili dobře rozjetý lubenský mančaft. Naopak Zářičí se dostalo z autového vhazování k nebezpečné střele. Přesnou ránu k tyči však skvěle vyrazil Burda a napravil tak svoje úvodní zaváhání. Konec zápasu se začal nazadržitelně blížit. Trenér Petr Skypala posílil útok sobotními kanonýry  Kroupou a Kovaříkem. Svému mančaftu dal jasný pokyn –zjednodušit a zrychlit hru. Lubná měla za celé utkání řadu standartních situací, většinou však špatně zahraných. A tak se k další postavil Milan Otýpka. Jeho gólový centr ale sebral na poslední chvíli golman Zářičí z Jiráskovi hlavy. „Plaváčkova“ chvíle nakonec přišla pět minut před koncem. Kovaříkovu těžkou přihrávku do vápna si ideálně zpracoval, sám před golmanem nezazmatkoval a zkušeně zavěsil ke vzdálenější tyči -2:1! Vítězství už si Lubná vzít nenechala. V ošemetném uvodním zápase sice nepředvela ideální výkon,ale hlavní cíl získání tří bodů splnila. K pozitivům patří i výkony Rybenského, Havlíka a Otýpky, kteří v domácím dresu patřili mezi nejlepší.

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly: 

"Zápas začal katastrofální minelou Martina Burdy, po které hosté vedli 1:0. Zanedlouho mohli zvýšit po samostatném úniku. Postupně jsme se oklepali a zatlačili Zářičí na jejich polovinu. Do nějaké jasné šance jsme se ale nedostali. Nástup do druhé půle nám vyšel, vytvořili jsme si 3 tutovky, spoustu standartek, ale bez úspěchu. Nakonec rozhodla situace z konce zápasu, kdy nám zajistil chladnokrevně 3 body Milan Otýpka. Výkon nebyl ideální. Na hráčích se podepsala nervozita a na některých i víkendové soustředění na Kamínce. Důležité jsou ale tři body a ty máme."