Lubná proti Malenovicím držela krok pouze poločas

13.06.2013 11:03

Lubná – FC Malenovice 0:3 (0:0)

Branky: Mařák, Malota, Torma

Rozhodčí: Malota – Mikoška, Krajča

Sestava Lubné: Zavadil – Běťák, Jirásek, Polišenský, Havlík – Rybenský, Haloda, Rosecký, Jelínek – Skácel, Bačinský

Střídali: Piškula, Kadlčík, Dubina.

 

Domácí se drželi hesla "Vítězná sestava se nemění" a tak po čtvrteční výhře 1:0 nad Lůžkovicemi vyběhla proti Malenovicím totožná základní jedenáctka. Fotbalisté Lubné v tomto utkání chtěli udržet naději na záchranu. K tomu potřebovali nutně 3 body. Tento existenční zápas v kombinaci s krásným počasím přilákal nejvyšší jarní návštěvu...lubenské ochozy byly zaplněné jako za starých dobrých časů.
 

O tom, že na hřiště "Na rybníčkách" přijel mnohem silnější soupeř než ve čtvrtek, se domácí fotbalisté přesvědčovali hned od úvodních minut. Hosté dělali domácím problémy již při rozehrávce, dlouhé míče zase spolehlivě sbíral jejich stoper - nejvyšší muž na hřišti. Lubná po úvodní desetiminutovce znervózněla a přenechala iniciativu soupeři. Ten byl mnohem pohyblivější a často chodil do přečíslení. Ve velkém horku Lubná přestávala stíhat, ale k šancím Malenovice nepustila. Píšťalka rozhodčího tak ukončila poločas za bezbrankového stavu.
 

V šatně se při bojové poradě domácí hráči shodli na tom, že herně to není dobré, ale výsledek dává stále naději. Ta výrazně klesla hned v úvodu druhé půle. Nejprve se po autovém vhazování dostali hosté ke střele. Zavadil ji dokázal vyrazit, ale na dorážku už reagovat nemohl - 0:1. V zápětí mohl naději vydolovat Tomáš Jelínek, kterého vyslal do sóla Rosecký. Bohužel hostující gólman svůj tým podržel a tak přišel trest na druhé straně. Slabší chvilku si vybral Zavadil. Střelu doprostřed branky jenom vyrazil k dobíhajícímu útočníkovi a bylo to - 0:2. V závěru trenér Lubné Libor Piškula přeskupil řady a vyslal do útoku stopera Jiráska, jeho místo zaujal Dubina. Výsledkem však byl jen třetí hostující gól a tak se zase všichni vrátili na svoje původní pozice a zápas se dohrával.
 

Hosté vyhráli naprosto zaslouženě, po celý zápas byl patrný rozdíl hlavně v pohybu, kde domácí nestačili. Zápas naděje tak domácím radost nepřinesl. O definitivě sestupu však i přes porážku Lubné rozhodnuto není. V příštím zápase se náš tým utká v Otrokovicích s místní Viktorií, konkurent v boji o udržení Lukov hraje doma s Jaroslavicemi. Pokud se podaří snový scénář, tedy že Lubná svůj zápas vyhraje a Lukov naopak prohraje. Rozhodnutí by padlo až v posledním kole, kdy oba týmy čeká vzájemný duel . Takový zápas by byl jistě napínavým vyvrcholením sezony, které by si všichni příznivci Lubné přáli.
 

Závěrem je potřeba poděkovat fanouškům, kteří nás ve velkém počtu přišli v zápase s Malenovicemi podpořit. Děkujeme!