Memoriál patřil "hanákům"

20.07.2014 20:11

Příjemné fotbalové odpoledne v Lubné skončilo vítězstvím dorosteneckého družstva Kroměříže. Devatenáctka hanáků porazila v prvním utkání domácí Lubnou 3:1. Ovšem "kontroverzní" moment tohoto utkání nastal již v první půli. To když si za obranu zaběhl obrozený lubenský talent Ota Škrabal a elegantně přehodil brankáře Kroměříže. Jednalo se o nádherný fotbalový moment, bohužel tato regulérní branka nebyla uznána. Nicméně Otikovi se verdikt rozhodčího příliš nelíbil :-). Mladí "hanáci" měli hru celkem po kontrolou, dokázali vstřelit 2 branky. Lubné nebyla uznána ani druhá gólová situace, když Jakub Musil zakončoval do prázdné brány. Bohužel se nacházel v jasném postavení mimo hru. Stejný hráč dokázal síť rozvlnit o chvíli později, když po ukázkové akci zakončil přesně k tyči. Domácí stáhli náskok Kroměříže na rozdíl jedné branky a mladíci z Kroměříže v závěru ještě pojistli svůj náskok a stanovili tak konečné skóre utkání na konečných 3:1 ve prospěch Kroměříže. V druhém poločase se na hřišti objevili bratři zesnulého Simona a po několika letech se oba opět představili lubenskému publiku. Toď krátký komentář k úvodnímu utkání memoriálu.

 

FK Lubná 1959 - SK HS Kroměříž (U19) 1:3

Branky: Musil J. - Berky, Kašík, Železný.

 

V druhém utkání se proti sobě postavily týmy z Krajského přeboru, které se navzájem velmi dobře znají. Morkovice vstřelili velmi brzy první branku utkání. Jejich soupeř ovšem zareagoval velmi rychle a v zápětí dokázal vyrovnat. V dalším průběhu utkání si počínali zkušeněji hráči Morkovice, kteří dokázli přidat ještě další dvě branky a zajistili si tak účast ve finále.

 

 

FC Morkovice - FK Chropyně 3:1

Branky Morkovic: Rozsypal, Doležel, Hladký.

 

 

Utkání o 3. místo

V utkání o třetí místo se utkala domácí Lubná proti Chropyni. K překvapení všech došlo po divoké přestřelce k vítězství domácích fotbalistů, kteří dokázali přestřítel soupeře z Krajského přeboru v poměru 5:4. Tento zápas nabídl opravdu velmi slušnou podívanou, když se zajímavé útočné situace střídali na obou stranách. V dresu Lubné se v tomto utkání představil navrátilec Pavel Skácel, který se stihl dvakrát zapsat mezi střelce. Zajímavým příslibem do budoucna by mohl být také dobrý výkon dorostence Sládečka.  Lubná v tomto utkání podala velmi slušný výkon, který přispěl k důstojnému vystoupení svěřenců Petra Skypaly.                                                                           

                                                                         

                                                                                      

FK Lubná 1959 - FK Chropyně 5:4    

Branky Lubné: Skácel 2, Havlík, Sládeček, Kroupa.

 

 

Finále

K finálovému utkání tedy nasoupily Morkovice proti "devatenáctce" Kroměříže. Utkání mělo dobrou úroveň a bylo velmi vyrovnané. Rozhodla ho jediná branka, která převážila pomyslné misky vah na stranu sešívaných. Z celkového vítězství na X. ročníku memoriálu se tedy radovala Kroměříž.

 

 

FC Morkovice - SK HS Kroměříž (U19) 0:1

Branka: Berky.

 

 

Za Lubnou nastoupili: Blažek, Jirásek, Valach, Štěpánů, Kadlčík, Běťák, Rybenský, Haloda, Škrabal, Havlík, Otýpka, Kroupa, Kovařík, Musil J., Musil L., Šťastný, Piškula A., Skácel, Sládeček.

 

Za Morkovice nastoupili: Jarka, Vdoleček, Rozsypal, Havlík, Šimoňuk, Kapounek, Majda, Koláček, D. Pajgr, Novák, Zápařka, Přecechtílek, Hladký.

 

Za Kroměříž nastoupili: Unger, Michálek, Lapčík, Frýdl, Kašík, Održálek, Kuba, Zapletal, Hradil, Nehoda, Berky, Železný, Judas, Vymětal, Medek, Pospíšil, Měchura, Imre.

 

 

Konečné pořadí:

1. SK HS Kroměříž (U19)

2. FC Morkovice

3. FK Lubná 1959

4. FK Chropyně