Mladší žáci vezou dva body

13.10.2014 15:18

 

MLADŠÍ ŽÁCI

TJ Prusinovice - FK Lubná 1959 1:2 pp (0:1)

Branky: Měrka - Makový, Slépka.

Sestava Lubné: Slépka - Sládeček David, Sládeček Daniel, Suchánek, Nevřala, Makový, Kocián, Handl, Horák, Daněk.

 

Na mladší žáky Lubné čekal v neděli po poledni těžký soupeř. Naši mladí fotbalisté ovšem do Prusinovice přijeli s odhodláním napravit nepovedený výsledem z minulého kola, kdy podlehli DFK Holešovu.

 

Lubná v tomto utkání začala velmi útočně a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Velmi aktivní směrem dopředu byli především Štěpán Kocián, Honza Handl a Adam Makový. Toto trio v průběhu celého prvního poločasu dělalo obraně domácích opravdu velké problémy. Ve většině případů ovšem šance našich fotbalistů skončily nepřesným zakončením. Největší smůlu v zakončení měl hlavně Kocián, který několikrát utekl obraně domácích. Jeho strážce si občas musel připadat jako na kolotoči :-) V defenzivě Lubné bezchybně fugovalo duo bratří Sládečků, kteří většinu nebezpečných míčů odvrátili. Navíc přidali poměrně konstruktivní rozehrávku. Lubná se snažila hrát kombinačně po zemi, což na domácí opravdu platilo. Úvodní branky se Lubná dočkala asi v polovině prvního poločasu, když se odražený míč dostal k Adamovi Makovému, který ho zkušeně uklidil do sítě. Po této brance Lubná trochu polevila, do šancí se postupně začali dostávat i domácí. Jistě chytající Honza Slepko ovšem nepřipustil žádné drama. Do šaten šli tedy naši hráči za těsného vedení 1:0.

 

Jak skončila první půle, začala i ta druhá. Za hosty několikrát zahrozil šikovný útočník Měrka. Ten po ztrátě Lubné ve středu hřiště po pěkném úniku a zkušeném zakončení srovnal chvíli po přestávce stav utkání. Lubnou tato obdržená branka nesrazila na kolena, spíše naopak. Naši fotbalisté se tlačili čím dál více do zakončení, brankář Prusinovic byl v neustále permanenci. Po jednom z mnoha rohových kopů se dostal Filip Nevřala asi k jedné z největších šancí Lubné, nedokázal ovšem usměrnit míč do prázdné branky. Neúnavný Kocián neustále brázdil pravou lajnu hriště a připravoval pro své spoluhráče brankové příležitosti. Na druhé straně o statně napodoboval Adam Makový, na hrotu motal hlavu domácím Honza Handl. Branka Lubné v tu chvíli visela ve vzduchu. V další velké šanci se ocitl Filip Daněk, z blízka také nedokázal vystřelit Lubné tři body. Když už ani tato příležitost neskončila brankou, přišlo na pokutové kopy. V jejich sedmé sérii rozhodl o vítězství Lubné brankář Honza Slepko. Naši mladší žáci si tak mohli vychutnat vítězný pokřik a připsali si dva body po velmi dobrém výkonu.