Muži po slabé první půli na body nedosáhli

13.10.2014 14:56

 

MUŽI

TJ Zdounky - FK Lubná 1959 4:3 (3:0)

Branky: Havránek 2, Krčmář, Adamík - Sládeček, Skácel, Kovařík.

Sestava Zdounek: Rampas - Zajíček, Věžník, Marek, Navrátil - Krčmář, Buša, Juřena, Adamík - Havránek, Daněk.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Valach, Krejčiřík, Havlík - Rybenský, Sládeček, Kutňák, Železník - Skácel, Kovařík.

Střídali: Doleček, Kyrcz, Sigmund - Běťák.

Rozhodčí: Josef Hušek (Morkovice).

 

V sobotu čekal lubenské mužstvo derby zápas na horké půdě Zdounek. K tomuto utkání z různých důvodů neodcestovalo hned několik hráčů. Trenér Petr Skypala neměl k dispozici středopolaře Halodu, útočníka Otýpku ani stopera Ševčíka. Po ukončené marodce se vrátil David Běťák a Karel  Sládeček. Sestava tedy v každém případě zaznamenala hned několik změn. Halodu ve středu zálohy nahradil mladík Sládeček a Otýpku v útoku Kovařík.

 

Samotný zápas začal oboustranně opatrně. Ani jedno z mužstev se zpočátku do žádné vyloženější šance nedostalo. V úvodu poločasu ovšem došlo k velké chybě rozhodčího, který nezapískal jednoznačně nedovolený zákrok v pokutovém území na Kovaříka. Všichni včetně trenéra domácích a pomezního Slováčka měli jasno. Sudí Hušek se bohužel rozhodl pokutový kop neodpískat. Tento moment asi hodně ovlivnil následující dění. Hráči Lubné se cítili poškozeni, diskutovali s rozhodčím. Ten dokonce udělil žlutou kartu Davidovi Běťákovi, který seděl na lavičce náhradníků. Tento moment vzbudil hodně emocí, Lubná ztratila koncentraci a jen svojí vlastní vinou na to také doplatila. Z nenápadné akce se dostaly Zdounky k rohovému kopu, který zapadl na zadní tyč za Blažkova záda. Brankáři Blažkovi při této situaci znemožnil zakročit hráč domácích. Zarážející zůstává fakt, že u něj nestál ani jeden z obránců Lubné. Taková věc by se v obranné činnosti stávat opravdu neměla. Z následné standartní situace vykopával míč z prázdné branky Rybenský, ale do sítě ho uklidil Havránek. Obranná činnost vázla a Zdounky dokázaly chyb v naší defenzivě pohotově využít. Bohužel brzy přišla i třetí branka, když se kolem nedůrazného Havlíka protáhl Daněk a jeho centr pěkně uklidil za Blažkovy záda znovu Havránek. Domácí se následně dostali ještě do jedné brankové příležitosti, opět po standartní situaci, když po rohovém kopu nikým nehlídaný hráč Zdounek přestřelil odkrytou branku. Hráči Lubné byli značně frustrování situací na hřišti, nicméně za chyby v defenzívě si mohli sami. Lubná dokázala snížit po krásné individuální akci Kutňáka, když  po náběhu za obranu Zdounek vstřelil ještě pěknější branku Rybenský. Rozhodčí Hušek dal na domácího pomezního a branku neuznal. To byla další situace, která hrála v konečném součtu velmi důležitou roli. Místo „dvou vstřelených“ branek Lubná prohrávala o branky tři. Vývoj tohoto utkání shodou okolností celkem nápadně připomínal průběh loňského podzimního vzájemného souboje těchto mužstev, které se odehrálo v Lubné. Role obou mužstev se ale obrátily.

 

V poločasové přestávce bylo šatně v Lubné hodně rušno. Z poza dveří byl patrný hlasitý křik. Lubné nezbývalo než jít do druhé půle s tím, že se pokusí o zázrak. Tyto plány bohužel zhatil čtvrtý inkasovaný gól po akci po pravé straně.  V tomto okamžiku trenér Lubné mírně přeskupil řady, když si vyměnil místo Sládeček se Skácelem. Po tomto tahu se dění na hřišti zásadně změnilo. Lubná se krátce na to dočkala snížení nepříznivého stavu po pěkném voleji Sládečka, který využil centr z pravé strany. Poté Lubná sevřela svého soupeře na své polovině a bušila do "prešovského betonu". Po jedné z akcí po pravé straně došlo k faulu na Rybenského a následovala penalta. Tu s přehledem proměnil Skácel. Chvíli na to Lubná dokázala snížit na rozdíl jediné branky. Po centru Droběny se prosadil krásnou hlavičkou Kovařík. Do konce utkání zbývalo asi dvacet minut a na hřišti bylo pouze jediné mužstvo. V další brankové příležitosti se ocitl Sládeček, kterému bohužel trošku chyběl klid v zakončení. Obrovská škoda, že v této situaci domácí nedorazil. Lubná pokračovala v neustálém tlaku, domácí se zmohli pouze na odkopávání míčů. Hostující brankář Blažek se v tu chvíli doslova nudil. Ubránit těsné vedení se Zdounkám bohužel nakonec podařilo a Lubná si tak po měsíci poznala pocit porážky.

 

Co k tomuto zápasu dodat….? Lubná si za výkon v prvním poločase nezasloužila ani bod. Nicméně kdyby neprohrávala o tři branky, mohl zápas dopadnout úplně  jinak. Ale na kdyby se nehraje. Za výkon v poslední půlhodině si svěřenci Petra Skypaly zaslouží pochvalu. Nevzdali se a snažili se s utkáním ještě něco udělat. Škoda jen, že tento výkon nepodali od samotného začátku utkání. V každém případě je počet obdržených branek v naší síti až příliš vysoký. Dát tři branky venku a nedovézt ani bod se příliš často nestává. Pokud ovšem naši borci navážou v příštích utkáních na výkon z druhého poločasu, nebudou mít se ziskem bodů problém. Snad tato reportáž poslouží jako dobrá pozvánka pro příští domácí utkání :-D.

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" V prvním poločase jsme se nechali zbytečně rozhodit špatným verdiktem rozhodčího. Navíc jsme inkasovali přímo z rohu. Další branky přišly po našich zbytečných chybách. Náš snižující gól nám rozhodčí nepochopitelně neuznal. Po důrazné domluvě v kabině jsme začali druhou půlku aktivně, bohužel domácí z jediné střely za poločas dali čtvrtou branku. To nás nakoplo a zbylých 35 minut poločasu předvedli vynikající výkon, kdy se nám postupně podařilo snížit až na rozdíl jednoho gólu. Domácí nevěděli co hrát a zachránil je až hvizd velmi nepřesného rozhodčího. Na utkání byl přítomen pan Pochylý, takže doufám, že si o řízení zápasu udělal svůj obrázek. Na druhou stranu rozhodčí za Zdounky branky nedal, takže prohra je jen naší vinou. Zápas trvá 90 minut, ne jen 35 po kterých jsme byli jasně lepší. Gratujuji soupeři k výhře. Pro diváky to musel být velmi zajímavý zápas. "

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenizdounky.pdf (115 kB)