Muži udolali Rataje

19.10.2014 20:01

 

MUŽI

FK Lubná 1959 - TJ Sokol Rataje 3:1 (0:0)


Branky: Skácel 2, Běťák.

Sestava Lubné: Burda - Droběna, Ševčík, Krejčiřík, Kadlčík - Rybenský, Haloda, Kutňák, Železník - Skácel, Kovařík.

Střídali: Běťák, Sládeček, Otýpka, Valach, Blažek.

Rozhodčí: Václav Veselý (Kroměříž)

 

K dalšímu domácímu utkání nastoupila Lubná proti nováčkovi soutěže z Ratají. Dle slov vedoucího mužstva hostů přicestoval náš soupeř se značně kombinovanou sestavou. Změny zaznamenala i sestava domácích, do branky se postavil Martin Burda, místo stopera obsadil Kamil Ševčík a na post krajního obránce naskočil Roman Kadlčík.

 

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný. Na těžkém terénu bylo ve hře obou mužstev spousta nepřesností, kombinace vázla. K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky se dostal Tomáš Kutňák, jeho střela ovšem skončila pouze v boční síti. Hrálo se především ve středu hřiště, většina akcí končila nepřesnou přihrávkou a následnou ztrátou míče. K dalšímu ohrožení branky hostů se dostal Pavel Skácel. Míč zatáhl z pravé strany Milan Rybenský, který našel Skácela přihrávkou pod sebe. Zakončení bylo ovšem nepřesné a brankář Miler mohl zůstat v klidu.  Asi v největší šanci prvního poločasu se ocitl opět Pavel Skácel. Kovařík dostal ideální přihrávku za obranu, zatáhl míč po pravé straně a hledal lépe postaveného Skácela. Jeho finální přihrávka bohužel nebyla úplně ideální, Skácel si musel ještě jedním dotykem míč nachystat. Jeho následnou střelu brankář hostů dobrým zákrokem zneškodnil. Hosté se v průběhu prvního poločasu dostávali k ohrožení branky především ze standartních situací. V několika případech dobře zasáhl lubenský brankář Burda, který svými důležitými zákroky pomohl  lubenské defenzívě. V následném průběhu prvního poločasu se toho na hřišti už příliš neudálo. Do šaten se tedy šlo za bezbrankového stavu. Úroveň výkonu domácích fotbalistů v žádném případě neodpovídala jejich kvalitám.

 

Do druhého poločasu šli domácí se snahou vstřelit co nejdříve úvodní branku utkání a pohlídat si tak zbývající průběh zápasu. To se jim také po chvíli povedlo, po centrovaném míči z pravé strany se hlavou z blízka nemýlil kanonýr Skácel.  Lubná šla do vedení, úvodní branka bohužel klid na kopačky domácích nepřinesla. Ve hře bylo stále spousta nepřesností a zbytečných ztrát. Po jedné ze standartních situací Ratají byl stav utkání srovnán. Dlouhý nákop do pokutového území Lubné skončil nedorozuměním stopera Krejčiříka a brankáře Burdy. Hostující Kratochvíl v podstatě doklepával míč do prázdné branky. Poměrně slušně obsazený hlouček ratajských fans měl tedy důvod k radosti. Po obdržené brance se Lubná snažila strhnout vedení na svoji stranu. Většina akcí ale končila buď na kopačkách hostující obrany nebo nepřesností v rozehrávce. Doslova vysvobození přišlo po pěkné střele Skácela, který spoza šestnáctky technickou střelou k levé tyči vstřelil pohlednou branku. Lubná šla tedy opět do jednobrankového vedení. O chvíli později přišel hřebíček do rakve hostů. David Běťák nápřáhl z 25-ti metrů a jeho dělovka skončila v síti brankáře Milera. Míč nepříjemně zaplaval ve vzduchu rozvlnil síť hostujícího brankáře potřetí. Následujících pár minut se utkání dá se říci jenom dohrávalo. Rataje se už k vážnějšímu ohrožení branky nedostaly. Lubná tak mohla slavit další domácí vítězství.

 

Diváci v tomto utkání neviděli nijak pohledný fotbal, výkon Lubné hodně zaostával nad svými možnostmi, nicméně tři body se počítají. Pozitivem je fakt, že se Lubná nevzdávala i v situaci,  kdy se jí nedařilo a dokázala potřetí za sebou vstřelit na domácím hřišti 3 branky.

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Proti velmi oslabenému soupeři jsme podali velmi slabý výkon. I když se hrálo na těžkém terénu, který znemožňoval kombinaci, tak jsme kazili i ty nejjednodušší přihrávky, nebyli jsme v pohybu a nikdo nechtěl hrát. I tak jsme si v prvním poločasu vytvořili dvě tutovky, které bohužel skončily nevyužité. Na začátku druhého poločasu jsme dali branku, která nás mohla uklidnit a nakopnout. Opak byl ale pravdou. Po chybě jsme inkasovali a do konce zápasu to byla křeč. Vysvobodily nás až dvě krásné střely v úplném závěru zápasu. Celkově jsme byli lepší, ale za předvenený výkon si hráči myslím nezasloužili ani tu pozápasovou klobásku. Utkání s přehledem řídil pan Veselý. "

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenirataje.pdf (195442)