Muži zvládli důležitý zápas a jednoznačně zvítězili

01.09.2014 09:51

 

MUŽI

FK Lubná 1959 - SK Kyselovice 3:1 (0:0)

Branky: Železník, Skácel, Kutňák - Sobek.

Sestava Lubné: Blažek - Havlík, Běťák, Krejčiřík, Rybenský - Sládeček, Haloda, Droběna, Kutňák, Železník - Skácel.

Střídali: Valach, Otýpka, Šťastný, Ševčík.

Rozhodčí: Mucha Pavel

 

Po dvou nevydařených utkáních se střetla Lubná na domácím pažitu s týmem z Kyselovic. Kyselovice dvakrát za sebou Lubnou porazily a v bodový zisk tak věřily i tentokrát.

Domácí šli do zápasu s jasným cílem, zlepšit defenzivu a dojít si konečně pro vítězství za 3 body. Tento záměr byl patrný hned od začátku. Lubná se nehnala bezhlavě do útoku, v obraně působila soustředěným dojmem. Hosté překvapili tím, že se v porovnání s předchozími vzájemnými souboji snažili hrát mnohem více po zemi. Přes obranný val se ale dostaly Kyselovice pouze k několika standardkám a rohům, které pozorná obrana Lubné dokázala odvrátit. Domácí se postupem času osmělovali a začali podnikat nebezpečné brejky. Pavel Skácel využil mrtvého ofsajdu a z levé strany se přiřítil do vápna. Jeho přízemní střelu vyrazil brankář na roh. V další nebezpečné akci Skácel přihrával na osamoceného Sládečka, který byl ve vyložené pozici. Centru bohužel chyběla větší razance a přesnost. Z jednoho z mnoha rohových kopů si Lubná vytvořila pouze jedinou slibnou pozici, když na zadní tyči hlavičkoval Krejčiřík. Obrana hostů mu však neumožnila prostor k přesnějšímu zakončení. V první půli měli asi více ze hry hosté, ale žádné gólové šance si nevytvořili. Nebezpečnější byla určitě Lubná, která si několik slibných šancí dokázala vytvořit.

Po změně stran se Lubná dále zlepšovala a v útoku byla čím dál nebezpečnější. Obrovskou šanci měl Skácel, který sám před golmanem trefil jenom břevno. Další akce už ale skončila gólem, Kutňákovu tvrdou střelu ze střední vzdálenosti brankář pouze vyrazil, důrazný Železník byl u odraženého míče první a prostřelil Molčíka. Lubná šla zaslouženě do vedení 1:0! Kyselovice dál marně dobývaly obranu Lubné ale šance přibývaly pouze na straně domácích. V nadějné pozici se ocitl Karlos Sládeček, místo střely ovšem zvolil přihrávku na dobře postaveného Skácela. Vinou nepřesnosti se ovšem Lubná připravila o další vyloženou šanci. Další tutovku spálil Skácel. Znovu se dokázal skvěle uvolnit, ale opět nechal vyniknout golmana, který jeho střelu pod břevno vyrazil na roh. V další slibné pozici se po vyhraném osobním souboji ve vápně ocitl Milan Rybenský, místo střely ale zvolil centr, který svého adresáta nenašel. Ofenzívu Lubné táhnul především neúnavný Tomáš Kutňák, který svým výkonem převyšovat všechny zbývající hráče na hřišti. Svou rychlostí dělal hostujícím obráncům velké problémy také Pavel Skácel.  Ten se o chvíli později dočkal kýženého gólu, když z lévé strany vletěl do vápna a zakončil ukázkově na vzdálenější tyč 2:0! Od této chvíle se Lubná začala více zatahovat a přestávala být aktivní na vlastní polovině. Kyselovice využívaly větší množství volného prostoru, více držely míč a při ztrátách jej dokázaly rychle získat zpět. K mnoha šancím ale jejich hra nevedla, za zmínku stojí střela z levé strany vápna, která proletěla metr od tyče. Naopak Lubná zakončila další ze svých protiútoků gólově. Skácel našel v malém vápně Toma Kutňáka, který neměl problém se zakončením. Jeho střelu se ještě snažil obránce vykopnout, ale to se mu nepovedlo a Lubná se tak ujala příjemného vedení 3:0! Kyselovice dokázaly až v samotném závěru utkání zkorigovat stav na 3:1, když se prosadili po centru a následném obstřelení brankáře hostující Sobek.

Lubná zaslouženě zvítězila, po většinu zápasu plnili hráči stanovenou taktiku, která přinesla své ovoce. V defenzivě předvedli domácí mnohem zodpovědnější výkon než v posledních zápasech, svému soupeři povolili minimum šancí ke vstřelení gólu. Skóre sice mohlo skončit výraznějším rozdílem, ale to celkový dojem nepokazilo. Jedno velké negativum ale bohužel zápas přinesl, v 75. minutě musel odstoupit kapitán David Běťák, jehož zranění se zdá být závažné. Davidovi tak všíchni držíme palce aby se co nejdříve uzdravil !

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Prvních 10 minut byli aktivnější hosté. Na nás byla vidět křeč po dvou posledních nepovedených zápasech. Postupně jsme ale přidali a hosty začali přehrávat. Přišly šance, ale do poločasu branka nepadla. Ve druhé půlce byl náš tlak dopředu zřetelnější a výsledkem byla branka Železníka, který dorazil krásnou střelu Kutňáka. Následovaly další šance. Skácel šel třikrát sám na branku, ale proměnil až tu třetí. Poslední branku dal po spolupráci se Skácelem nejlepší hráč na hřišti Kutňák. V závěru hosté snížili po jediné střele na bránu. Konečně jsme předvedli kolektivní výkon. Obrana hosty nepustila do žádných šancí. Stínem utkání je těžké zranění kapitána Běťáka. "

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenikyselovice.pdf (117565)

 

Z tohoto utkání byl pořízen videozáznam, který bude přidán dnes večer !!!