SK Haná Zářičí - FK Lubná 1959 0:2 (0:0)

Branky: Kroupa, Bačisnký

Sestava Lubné: Burda -Kadlčík, Jirásek, Běťák, Havlík - Rosecký, Haloda, Konečný, Rybenský - Ančinec, Bačisnký.

Rozhodčí: Slováček (Kroměříž)

Střídali: Kroupa, Kulcsár, Ševčík.

Lubná nastoupila v posledním podzimním zápase ve značně kombinované sestavě a v první půli to bylo na sehranosti znát. Domácí hráli ze zahuštěné obrany a Lubná se dlouho nemohla prosadit. První šanci ale měli domácí, když po několika uspěšně provedených ofsajdových pastí lubenská obrana selhala. Po brejku z půlky hřiště ale domácí útočník mířil vedle Burdovi tyče. Zápas se hrál na těžkém terénu a tomu odpovídal i obraz hry. Lubná se postupně zlepšovala. Do vyložené šance se dostal Petr Ančinec, ale z malého vápna pohlednou akci nedokázal gólově zúročit. Poločas skončil tedy bez branek.

Na záčátku druhé půle vystřídal Kroupa Ančince a na hře Lubné to bylo znát. Jeho rychlost dělala domácích obrovské problémy. Hra Lubné šla nahoru a bylo jenom otázkou času, kdy vstřelí gól. To se  nakonec po přihrávce Bačinského podařilo právě Kroupovi - 0:1. Domácí po obdržené brance přestali hrát „zaďoura“ a předváděli přesný opak. Byla to ale jen voda na mlýn lubenských hráčů, kteří si s chutí zaútočili. Aktéři první branky si role obrátili a Bača tak navršil svůj podzimní gólový účet na 11 branek - 0:2. Domácí se dostali do ojedinělé šance, při které mířili jen do tyče. Jinak směrem dopředu nepředvedli proti lubenské defenzivě vůbec nic. Lubná si vítězství v klidu pohlídala a mohla se tak kromě tří bodů těšit i na závěrečnou, která tradičně následovala.

Vítězstvím si také pojistila pěkné druhé místo v tabulce, které zaslouženě opanovala od začátku soutěžě.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"Do posledního zápasu jsme šli s odhodláním, napravit nepodařený zápas na Slavkově. Bohužel jsme měli velké problémy se sestavou. Z různých důvodů nám chybělo 5 hráčů. Proto jsme museli povolat posily z béčka. Halodu, Konečného, Ševčíka, Kroupu a dokonce i trenéra béčka Petra Ančince. Navíc jsem se těsně před zápasem dozvěděl o další absenci/indispozici. Jak už se ale několikrát potvrdilo, když je sestava v troskách, tak se mužstvo většinou semkne a výsledek se dostaví. Naštěstí nám k tomu pomohl i soupeř, který nebyl až tak nebezpečný v porovnání s prvním zápasem v Lubné. V první půlce jsme se do šancí moc nedostali, i když si myslím, že jsme měli zápas pevně pod kontrolou. Ve druhé půlce jsme už jasně dominovali. Velké problémy dělal domácí obraně hlavně Laďa Kroupa, který byl nakonec u obou branek . Pozitivum vidím i v tom, že všichni hráči z B týmu svou roli zvládli."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde:hodnocenizarici.pdf (191237)