Představení nových tváří mužů

07.08.2014 13:39

V letošním přestupním období přivítali naši fotbalisté do svých řad opět nejednu novou tvář. Doufejme, že vedení klubu těmito příchody způsobilo trenérovi příjemné starosti a vytvořili mu tak kvalitní podmínky pro jeho práci. Stejně tak doufáme, že si tyto změny co nejrychleji sednou a mužstvo začne brzy fungovat podle svých možností a očekávání.  Jak je již v Lubné zvykem, každý nový hráč bývá na našem webu představen. Protože už za pár dní startuje nová sezona, představíme Vám touto cestou všechny nově příchozí hráče, kteří již měli tu čest vyplnit krátký dotazník a nastavit svou tvář pro klubové foto :-).  Mimo jiné stojí za zmínku i ukončení hostování dvojice hráčů ze Šelešovic, Petra Kulcsára a Radima Scholze, kterým si vedení našeho klubu touto cestou dovoluje poděkovat za předvedené výkony v minulé sezoně. Nyní tedy přistupme k představení první nové akvizice.

 

Je jím Michal Krejčiřík, který do Lubné přichází z Kvasic. Posledního půlroku tento stoper fotbal nehrál vůbec, ovšem za svůj velmi pestrý fotbalový život prošel mládežnickou základnou HS Kroměříž a poté nasbíral spoustu zkušeností v nejednom klubu hrající krajské soutěže. Od Krejčova příchodu si vedení našeho klubu slibuje zlepšení celkové defenzívy mužstva , hlavně její organizaci a v neposlední řadě také pozitivní impulz v kabině. Jak jistě víte, defenzíva byla v průběhu jarní části minulé sezony asi nejslabším článkem naší hry. Michal velmi dobře zapadl do lubenského kolektivu, ve kterém se potkal s nejedním bývalým spoluhráčem. K mužstvu se připojil až minulý pátek.  Věřme, že jeho příchod bude znamenat zlepšení defenzívy celého našeho mužstva a že se co nejrychleji aklimatizuje. Více informací o Krejčovi naleznete zde: Michal Krejčiřík.

 

Druhou novu tváří, která se již v lubenském dresu představila v letní přípravě je Tomáš Kutňák. Syn známého bývalého kroměřížského brankáře prošel mládežnickou základnou HS Kroměříž a FC FASTAV Zlín. Dále nasbíral třetiligové starty v dresu Kroměříže a Hulína, poté působil v krajských soutěžích hned v několika klubech. Po vleklých zdravotních komplikacích se s vedením našeho klubu dohodl na jeho dalším působení právě v Lubné. V průběhu přípravy si vyzkoušel post středního záložníka, nastoupil také na levém kraji zálohy, kde odehrál podstatnou část svého fotbalového života. Tento levonohý záložník by měl přispět k celkovému zkvalitnění hry záložní řady. Jeho předností je dobrá práce s míčem, rychlost a výborná kopací technika. Jeho levačka by také měla přispět ke kvalitnějšímu zahrávání útočných standartních situací. Více informací o Kutňasovi naleznete zde: Tomáš Kutňák.

 

T

Třetí „novou“ tváří je Pavel Skácel, který se vrací z ročního hostování ve Kvasicích. Tohoto hráče lubenský fanoušek velmi dobře zná, z tohoto důvodu bude jeho představení kratší. Pavel může nastoupit jak v záloze, tak na hrotu útoku. V kostce řečeno jsou očekávání  jeho návratu  velmi podobné těm, které jsme uvedli u Tomáše Kutňáka. Jejich vzájemná spolupráce by měla táhnout lubenskou ofenzivu a vyplepšit tak naši nepříliš dobrou střeleckou produktivitu. Více informací o Pavlovi naleznete zde: Pavel Skácel.

 

Čtvrtým novým mužem v týmu Petra Skypaly je mladý a nadějný lubenský odchovanec Bronislav Železník. S fotbalem v Lubné začínal, přes Kroměříž a Kvasice se do Lubné opět vrací. Broňa v loňské sezoně dovedl s kapitánskou páskou na ruce z pozice středního záložníka dorostenecké družstvo Kvasic k druhému místu v krajské soutěži. K týmu Lubné se po neplánovaně prodloužené dovolené připojil také až minulý týden. S mužstvem ještě neodehrál ani jeden přípravný zápas, nicméně dá se očekávat, že se začlení do záložní řady našeho týmu.  Popřípadě je schopný zaskočit i v útoku. Tento nadějný a dobře technicky i fyzicky vybavený hráč je jedním z příslibů budoucnosti lubenské kopané. Více informací o Broňovi naleznete zde: Bronislav Železník.

 

Stejnou cestou jako Broňa se do Lubné vrací také Karel Sládeček, který působil v mládežnických kategoriích HS Kroměříž i Kvasic. Tento 17-ti letý lubenský talent se zapojil do letní přípravy v Lubné a svými výkony oslnil trenéra Petra Skypalu natolik, že se vedení našeho klubu rozhodlo jej předčasně stáhnout z dorostenecké kategorie ve Kvasicích. Nicméně po vzájemné dohodě a na přání hráče byl vyřízen jeho střídavý start ve Kvasicích, kde v případě volna nebo nedostatečného herního vytížení může vypomoci. Karlos je velmi technicky a rychlostně vybavený záložník, který je schopný taktéž zaskočit i na hrotu. Nutno podotknout, že je na svůj věk  fyzicky velmi vyspělý a jeho kondice převyšuje většinu našich stávajících hráčů. Již v průběhu přípravy ukázal, že mu přechod do mužské kategorie nebude činit velké problémy, ba naopak ho zvládá bez jakýchkoliv problémů. Dokonce si dovolíme tvrdit, že mu bude prospěšný. Stejně jako u Broni Karel představuje budoucnost našeho fotbalu a věříme, že tito dva hráči ruku v ruce Lubnou potáhnout ještě nějakou tu desetiletku :-). Více informací o Karlosovi naleznete zde: Karel Sládeček.