První ostré utkání přineslo Lubné bod

30.03.2015 09:51

 

MUŽI

FK Lubná 1959 - TJ Mrlínek 0:1 np (0:0)

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Valach, Krejčiřík, Havlík - Železník, Haloda, Moravčík, Jelínek - Kovařík, Skácel.

Střídali: Běťák, Ševčík, Šťastný, Musil.

Rozhodčí: Mucha Pavel (Zdounky)

 

K prvnímu jarnímu ostrému souboji nastoupila Lubná proti Mrlínku. Oba v tabulce sousedící týmy čekal na vedlejším hřišti ve Kvasicích těžký terén. Malé a nepříliš rovné hřiště nebylo ideální pro kombinační a technickou hru. Dalo se tedy očekávat bojovné utkání plné osobních soubojů.

 

Úvod utkání byl spíše opatrný, obě mužstva se oťukávala. Lubná se snažila více držet míč na svých kopačkách a zkoušela se prosadit kombinací přes kraje hřiště. Hosté z Mrlínku praktikovali spíše jednoduchý fotbal se spoustou nakopávaných míčů. Do první velké šance utkání se dostal domácí Martin Kovařík, který z velmi slibné pozice nedokázal hlavou uklidit míč do sítě. Nechal tak pouze vyniknout brankáře Mrlínku, pozdějšího hrdinu utkání. Na druhé straně se po nedorozumění v pokutovém územní Lubné dostali k prvnímu ohrožení branky hosté. Obrana Lubné situaci se štěstím vyřešila. Hostující obraně zatápěl kapitán Pavel Skácel, kterého zásobovalo přihrávkami jeho dvojče Honza Moravčík. Na levé straně hrozil svou rychlostí nebezpečný Jelínek.  Po jedné ze slibných akcí se dostal lubenský kanonýr Skácel za hostující obranu. Těsně před zpracováním mu bohužel míč odskočil a nedokázal si tak nachystat ideální brankovou příležitost. Vše skončilo faulem stopera Mrlínku a slibnou standardní situací z hranice velkého vápna. Brankář Mrlínku měl před sebou velmi početnou zeď, stačilo pouze trefit zařízení. Střela tvůrce hry Moravčíka se ale mezi tři tyče nevešla. Následovala další slibná střelecká pozice Skácela, ten přestřelil. První půlhodina branku Lubné nepřinesla, což bylo v konečném zúčtování rozhodující. Na druhé straně se ke slovu přihlásili hosté, zajímavou šanci odvrátila s vypětím všech sil na roh lubenská obrana. Po několika standardních situacích bylo opět horko v pokutovém území Mrlínku, branka ne a ne přijít. Poslední slovo v prvním poločasu měli hosté, po ztrátě Lubné ve středu hřiště a následném zakončení se míč otřel o břevno Blažkovi branky. První poločas tak skončil bez branek.

 

Ve druhé půli se dění na hřišti příliš nezměnilo. Hosté začali být v porovnání s prvním poločasem nebezpečnější. Dostávali se dříve k odraženým míčům ve středu hřiště, jejich přímočarost několikrát zatopila lubenské defenzívě. Lubná hrozila spíše po pravé straně, kde několikrát zamotal hlavu i nohy hostujícím Železník a také Moravčík. Většina akcí ovšem postrádala kvalitu ve finální fázi. Po jedné ze ztrát domácích se dostal k samostatnému úniku útočník Mrlínku. Místo střely volil přihrávku na svého spoluhráče, jeho následnou střelu vykopával z těsné blízkosti brankové čáry dobíhající Droběna. Na druhé straně se ocitl tváří v tvář brankáři Skácel, jeho pozice nebyla ale vůbec jednoduchá. Lubenský kapitán nedokázal skákající míč přesně zakončit a přestřelil. Asi největší šance utkání přišla cca v 70. minutě. Po akci z pravé strany hostujícího týmů prošel centrovaný míč na osamoceného hráče Mrlínku, ten nedokázal z malého vápna hlavou trefit prázdnou bránu. V tu chvíli si domácí hodně oddechli.  Lubné mohlo pomoci staré známé pravidlo nedáš - dostaneš. Hned z protiútoku uhrál Skácel těžký míč a nabídnul gólovou šanci kolegovi z útoku Kovaříkovi. Další tutovka Kovaři brankou opět neskočila. Martin míč obíhal na silnější pravou nohu a jeho zakončení dokázal brankář Mrlínku zneškodnit. Do konce utkání se střídaly pološance a závary na obou stranách, branky už se diváci nedočkali. Za zmínku stojí hraniční situace v pokutovém území Mrlínku v samotném závěru utkání. Pokutového kopu se dožadoval Skácel po nešetrném zákroku stopera Mrlínku. Píšťalka sudího Muchy zůstala němá. Oba týmy si tak rozdělily po bodu a stejně jako v podzimním vzájemném zápase následovaly penalty. Nutno podotknout, že vzhledem k průběhu utkání byla remíza asi zasloužená.

 

V loterii pokutových kopů rozhodly dva důležité faktory. Neschopnost lubenských střelců a dobrý výkon brankáře hostů, který byl asi nejlepším hráčem Mrlínku v tomto utkání. Rozhodnuto bylo už po čtyřech sériích. Za Lubnou neproměnilli Droběna, Kovařík a Krejčířík. Jediným úspěšným na straně domácích byl Moravčík. Tentokrát byl tedy úspěšnější Mrlínek, který si z Kvasic odvezl dva body.

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Prvních 30 minut jsme hráli výborně. Vypracovali jsme si 2 velké šance. Postupně naše hra upadávala a hosté se dlouhými míči dostávali do našeho vápna. Také si vytvořili dvě šance. Ve druhém poločasu jsme byli zase herně lepší, ale na šance to bylo minimálně vyrovnané. Některé snad nešly ani nedat. Na to, že skončilo utkání bez branek, mohli být diváci spokojeni. Obě mužstva předvedla na první kolo kvalitní výkon. I přes naši větší fotbalovost je remíza zasloužená. Mrzí mě jenom neodpískaná jasná penalta chvilku před koncem zápasu. Rozstřel, to už byla loterie. Na podzim v Mrlínku nám štěstí přálo, teď se přiklonilo k soupeři. Rád vždy chválím výkon rozhodčího, dnes to ale udělat nemůžu. Oboustranně tam bylo spoustu chyb."

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenimrlinek.pdf (201504)