První utkání nové sezóny obstará v neděli 6.8. 2017 "El Clásico" Okresního přeboru, FK Lubná 1959 vs. TJ Těšnovice...

03.08.2017 19:32

FK Lubná 1959 vs. TJ Těšnovice

Neděle 6.8. 2017 16:30 hod.

Rozhodčí: Tříska

 

     Letní přestávka od fotbalu je za námi a nyní se můžeme plně soustředit na nadcházející sezónu. Sezónu která nám přinese hned tři nové soupeře, jednoho navrátilce z 1.B třídy, ale především obhajobu 5. místa a 40 ti bodů z té předešlé. 

     Ten největší soupeř na nás čeká již tuhle neděli. Derby, na které se vyplatí přijít s předstihem, jelikož bývá vždy beznadějně vyprodané :)Zápas dvou sousedících mužstev, který vždy přináší spoustu emocí, pohledných akcí, důrazných soubojů ale také pěkných branek. Hráči domácího FKL začali letní přípravu přípravným utkáním na hřišti TJ Bivoj Bařice, když domácí deklasovali 8:1 (4:1). Následoval kvalitně obsazený Memoriál Ing. Simona Musila, který nejvíce prověřil síly domácích, když s mladíky SK HS Kroměříž U19 odehráli svěřenci Vladimíra Andrýska slušný zápas i když prohráli 1:2. V duelu o třetí místo pak porazili účastníka 1.B třídy FC Morkovice 3:1. V plánu byla i generálka proti TJ Sokol Rataje, ale s torzem mužstva, které se vlivem letních dovolených, pracovních poviností a zdravotních potíží nesešlo v hojném počtu to nemělo s fotbalem příliš společného a hráči Lubné prohráli v Ratajích v 10-ti hráčích 1:3.

     TJ Těšnovice odehrály dvě kola poháru OFS, když nejdříve vyhráli na hřišti Dřínova 5:2 (1:1) a následně i na hřišti Počenic 3:1 (2:1). V minulém ročníku vyšli z dvojutkání lépe hráči Těšnovic. Na hřišti v Lubné vyhráli domácí na penalty, ale bod si odvezli i hosté. Komentář z podzimního utkání 2016 naleznete zde: https://www.fklubna1959.cz/products/dvoubodove-derby/  Na jaře v Těšnovicích vedla Lubná už 2:0, měla i několik dalších stoprocentrních šancí, ale během závěrečných 30 minut dokázali fotbalisté Těšnovic otočit na 3:2. Komentář zde: www.fklubna1959.cz/products/lubna-dvougolove-vedeni-neudrzela-a-v-derby-prohrala-2-3/   

     Nyní však jdeme do nové sezóny s čístým štítem. Na ostro a všechny doposud odehrané přípravné a pohárové zápasy nejsou příliš důležité. Pro oba týmu to bude důležitý a hodně peprný start do nového ročníku 2017/2018. Podpořte nás na hřišti.