Slabý výkon v prvním poločase na body nestačil....

23.05.2013 15:40

TJ Moravan Kostelec u Holešova – Lubná 2:1 (2:0)

Branky: Salajka, Hradil – Bačinský

Rozhodčí: Ponížil – Zicháček, Koláček

Sestava Kostelce: Juráň – Kovalda L, Marek T., Chudárek, Gerát – Salajka, Kovalda M., Oral, Marek D. – Čuzy, Hradil.

Sestava Lubné: Zavadil – Běťák, Bačinský, Valach, Piškula – Jelínek, Haloda, Rosecký, Rybenský – Skácel Jirásek

Střídali: Hradil, Zapletalík, Odložilík – Havlík, Kroupa,Dubina.

 

Lubnou čekala další záchranářská bitva na hřišti Kostelce. Domácí šli do zápasu povzbuzeni výhrou v Loukách, hosté poslední zápas s Lůžkovicemi odložili pro nezpůsobilý terén.

Možná právě zápasový výpadek na straně hostí zapříčinil obraz hry v 1. poločase. Z jejich pohledu se totiž rozhodně o žádnou bitvu nejednalo. Katastrofální výkon, kterému chybělo všechno, co by měl tým hrající o záchranu předvést. Někteří hráči působili, jako by ještě hráli předzápasové "bago" Naopak domácí na nic nečekali a na Lubnou od začátku vletěli. Jelikož lubenská obrana pořádala v první půli den otevřených dveří, vytvářeli si hned od začátku obrovské šance. Nutno dodat, že jim k tomu výrazně dopomohlo laxní bránění hostí. Kostelečtí útočníci si asi chvílemi připadali jako při tréninkovém cvičení. Dlouhý výkop od brankáře si nikým neatakovaní zpracovali, v klidu se s míčem otočili a kolmou přihrávkou vyzvali spoluhráče k centru. Do lubenské sítě protlačili domácí dva míče. Zejména druhý gól ilustroval rozpoložení Lubné, když si domácí útočník udělal z obou stoperů kužely. Několik dalších tutovek pak ještě Kostelec trestuhodně zahodil, nebo jej vychytal Dominik Zavadil. Ten asi jako jediný, snesl za svůj výkon v 1. poločase přísnější měřítko. Lubná měla jen pár akcí, kdy se rozpomněla na to, co znamená kombinace. Zatlačila domácí před vlastní šestnáctku, ale žádnou šanci si nevytvořila. Jedinou nebezpečnou střelou byl Skácelův rohový kop, který pozorný Juráň vyrazil. Ze strany hostí šlo o bezkrevný výkon, drtivou většinu soubojů prohrávali, nebo je vůbec neabsolvovali. Zejména výkon defenzivních hráčů byl jedním slovem katastrofální a to jak směrem dozadu, tak při zakládání útoku. Kostrbaté kombinace končili buďto v autu, nebo nepřesným nákopem, který často prodlužoval silný vítr. Rozhodčí měl zřejmě k některým hráčů hostí pochopení. I když se hrálo v příjemných 25°C, po 25ti minutách vyhlásil občerstvovací přestávku. Někteří jedinci při této příležitosti předvedli možná největší sprint za celý poločas.

Do druhé půle vystřídal trenér Libor Piškula středopolaře Marka Halodu, místo něj nastoupil Ivo Havlík. Jirásek s Bačinským si prohodili posty a tak se "Bača" posunul na svůj vytoužený post útočníka. Lubná díky změnám výrazně ožila, najednou to byli hosté, kdo udával tempo hry. Netrvalo dlouho a Bačinský se dostal do velké příležitosti. S míčem se dostal až na brankovou čáru, kde udělal obránci kličku do protipohybu. Místo toho, aby vyzval ke skórování lépe postaveného Rybenského, zakončoval z blízka sám. Golman Juráň ale prokázal svoje kvality. Podobné vyústění měla i akce Pavla Skácela, kdy místo vysunutí lépe postaveného spoluhráče volil individuální řešení. Lubná byla aktivnější, domácí se ale nikam nemuseli hrnout, měli "na komoře" Přesto se jim jejich přístup málem nevyplatil. Rozhodčí odpískal po souboji domácího obránce s Pavlem Skácelem penaltu. David Běťák ji ovšem nezahrál dobře, Juráň ji dokázal vyrazit, stejně tak jako následnou dorážku. Hosté hráli čím dál více na riziko. Jejich chyby ale domácí tentokrát nepotrestali. Poslední slovo si tak vzal hostující Bačinský, když krásnou střelou ze standartky zavěsil ke vzdálenější tyči. Bohužel, branka přišla až ke konci zápasu. V posledních horkých minutách si ale dokázal svoje spoluhráče zorganizovat nejlepší hráč domácích Juráň.

Kostelec tak nakonec slavil tři body. Sportovně je potřeba dodat že zasloužené. Ve druhé půli byla sice Lubná lepší, více gólových šancí si ale určitě vytvořili domácí. Zejména za přístup k 1.poločasu si Lubná body nezasloužila.

Doufejme že se v hráčích probudí v pravou chvíli to pravé lubenské srdce, které už vyhrálo nejednu bitvu!