Těsná prohra na "Viktorce" aneb zázraky se neděly....

18.06.2013 10:12

FC Viktoria Otrokovice „B“ – Lubná 2:1 (1:1)

Branky: Minarčík 2 – Jelínek

Rozhodčí: Němec – Dujíček, Katrňák

Sestava V. Otrokovice „B“: Dobeš – Caudr, Ševčík, Gerych, Sedlář – Košina, Zach, Šuranský, Turoň – Frydrych, Minarčík

Sestava Lubné: Blažek – Běťák, Polišenský, Bačinský, Kadlčík – Rybenský, Jelínek, Rosecký, Jirásek, Havlík – Kroupa

Střídali: Drozd, Kostka – Valach

 

Pokusit se o nemožné, přijeli lubenští fotbalisté na hřiště Viktorie Otrokovice. Jedině výhra znamenala šanci na udržení v soutěži , a to ještě za předpokladu klopýtnutí hráčů z Lukova.

 

V Otrokovicích na naše borce čekalo tropické klima, talentovaný soupeř i nekvalitní hřiště, které jasně vypovídalo o tom, že už se blíží konec soutěže. Těmto všem okolnostem přizpůsobil trenér Libor Piškula taktiku. Hru stáhnul na jediného útočníka, po dlouhé době se v základní sestavě objevil lubenský "Usain Bolt" Laďa Kroupa. Jako štítový záložník nastoupil kapitán Jirásek. Naše áčko se tak vrátilo zpět k rozestavení, které mu na začátku sezony přinášelo úspěch. Úkol do první půle zněl jasně, uhrát takový výsledek, díky kterému bude i ve druhém poločase o co hrát.

 

V úvodu zápasu bylo patrné, že se naši hráči srovnávají s novým rozestavěním. Hned v úvodu soupeř zahodil velkou příležitost. Viktoria se prosazovala zejména dlouhým míči za obranu, po kterýmch následovali velmi nebezpečné centry do vápna. Naopak Lubná vycházela z obranného bloku a čekala na brejkové příležitosti. Několik pěkných akcí skončilo špatnou finální přihrávkou. V největší šanci pak vychytal domácí brankář Tomáše Jelínka, který si míč narazil se svým fotbalovým dvojčetem Adamem Roseckým. Objektivně je ale potřeba přiznat, že mnohem více ze hry  měli domácí fotbalisté. Středem hřiště se však vůbec nedokázali prosadit a tak po pár přihrávkách vždy letěl míč za obranu. Jako blesk z čistého ale přišel gól ve 40.min na druhé straně. Ke standartce z 22m se postavil Rosecký. Jeho jedovatou střelu vyrazil brankář pouze k dobíhajícímu Jelínkovi a ten krásným bodlem poslal svoje barvy do vedení -0:1. Domácí se ale nepoložili a hned po rozehrání založili gólovou akci. Opět přišel centr do šestnáctky, na zadní tyči se po nedorozumění bránících hráčů objevil domácí útočník úplně sám a zavěsil. Gól do šatny zamrzel, ale domácí si ho za svoji aktivitu zasloužili. Každopádně plán pro první poločas byl splněn.

 

Bylo jasné, že zápas bude mít podobný scénář i ve druhé půli. Proto trenér Libor Piškula nechal svoje hráče v poklidu doplňovat tekutiny a ochlazovat svoje přehřátá těla. Sáhnul i k velmi netradičnímu kroku, kdy svým borcům nechal předčítat z filozoficky zaměřené knihy "Mít nebo být" od Ericha Fromma. Tato vsuvka měla velmi pozitivní ohlas, zejména mezi kamioňáky Bačou a Rosou : - ) Není tedy vyloučeno, že byla v Otrokovicích založená nová poločasová tradice : - )

 

Druhá půle bohužel začala stejně, jako skočila ta první. Další špatná komunikace dvojice Běťák - Rybenský zapřičinila vedoucí gól domácích. Další z dlouhých přesných míčů přeletěl zmíněnou dvojici a rozběhlý útočník pokořil Blažka podruhé.  Lubná však nesložila zbraně a dál odrážela útoky soupeře. Za celý druhý poločas už soupeře nepustila do vážnější šance. Třikrát se k zakončení dostal ze střední vzdálenosti lubenský Jelínek, střelám však chyběla větší přesnost. Vytažení Bačinského a Roseckého na hrot už změnu skóre nepřineslo a tak skončil zápas těsnou výhrou domácích.

 

Trenér Libor Piškula v telefonickém pozápasovém rozhovoru utkání hodnotil následovně.: "Je mi kluků líto, protože všichni odvedli na hřišti 100%. Škoda druhé branky, protože jinak jsme ve druhé půli soupeře do vyložených šancí nepouštěli. Remízu  jsme si zasloužili, ani přes prohru se nemáme za co stydět."      

 

V souběžně hraném utkání si domácí Lukov pohlídal remízu s Jaroslavicemi, která mu stačila k udržení soutěžě i pro příští ročník. K poslednímu zápasu se Lukov postaví domácí Lubné, pro kterou to bude rozloučení s 1.B.

 

Věříme že naši věrní fanoušci přijdou lubenské áčko podpořit i v tomto posledním duelu!

 

Fotogalerie převzata z webu FC Viktoria Otrokovice: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.502321539835919.1073741849.243937919007617&type=1&l=eceeab2b81