Tragická defenzíva znamelana druhou prohru v řadě

28.04.2014 07:21

MUŽI

TJ Mrlínek - FK Lubná 1959 6:3 (3:1)

Branky: Vrubel 2 (1 pen.), Horák D., Dostál, Kušík V. (pen.), Heryán - Kovařík, Ševčík V., Otýpka (pen.)

Sestava Mrlínku: Novák R. - Heryán, Kušík V, Horák R., Kušík R. - Žídek, Horák D., Vrubel, Horák J. - Surý, Dostál.

Sestava Lubné: Blažek - Ševčík K., Droběna, Valach, Havlík - Rybenský, Kulcsár, Scholz, Ševčík V. - Kovařík, Otýpka.

Střídali: Vyoral, Holec, Hasilík - Piškula A., Burda.

Rozhodčí: Caletka.

 

Lubná přicestovala do Mrlínku s vědomím těžkého utkání a současně také s cílem dovézt do Lubné nějaký bodík. Trenér Petr Skypala měl před utkáním dilema týkající se složení obrany. Oproti minulému utkání totiž chyběl kapitán Běťák. Na jeho místo se posunul Droběna, na pravou obranu letos poprvé do začátku nastoupil Kamil Ševčík. 

Lubná nastoupila do utkání se snahou zahustit střed pole v rozestavení 4 – 5 – 1, když na hrotu zůstal osamocený Kovařík. Úvod utkání ovšem Lubné hrubě nevyšel,  když po nedůsledném bránění prostřelil Blážu domácí Vrubel. Běžela 7. minuta utkání a domácí zvedali ruce nad hlavu poprvé. Lubnou tato branka zchladila, kombinace vázla, domácí brankář byl téměř bez práce. Když už se zdálo, že se hosté dostávají do provozní teploty,  přišla hrůzostrašná hrubka lubenského kapitána Valacha. Jeho nedůslednou malou domů vystihl domácí útočník, kterého Bláža zastavil pouze za cenu faulu. Následoval pokutový kop domácích. Lubenský brankář ovšem vystihl směr střely a penaltu dokázal vyrazit. Lubenští hráči se ale nepochopitelně vžili do role diváků, jako by myšlenkami ani nebyli na hřišti, a nechali domácího Davida Horáka míč pohodlně dopravit do sítě. O chvíli později bylo ještě hůř, když po dalším fatálním selhání lubenské obrany ukazoval rozhodčí podruhé v krátkém časovém sledu na bílou tečku značící pokutový kop. Tentokrát byl domácí exekutor úspěšný hned na poprvé a po půlhodince hry svítil na ukazeteli skóre stav 3:0. Pro celou lubenskou výpravu to byl těžký knockout. Následně se k ohrožení domácí branky dostal Viktor Ševčík, svou nadějnou šanci mu ovšem zhatil domácí brankář.  Hráči Lubné se pokoušeli o střely ze střední vzdálenosti, jejich úspěšnost však byla mizivá. Poté přišla asi nejpěknější akce prvního poločasu v podání hostů, kdy se po rychlé kombinační akci a po následném individuálním průniku prosadil Kovařík. V tu chvíli se zdálo, že by se Lubná mohla nadechnout ke stíhací jízdě, obrana domácích totiž nepůsobila také příliš jistým dojmem. Snahu Lubné o druhou branku ukončil hvizd rozhodčího. Do šaten se tedy šlo za stavu 3:1.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se snahou udělat ještě něco s výsledkem.  Z počátku se zdálo, že by se jim to mohlo podařit. Kamila Ševčíka nahradil na kraji obrany Adam Piškula, který hru celkem rozhýbal a zpřesnil. První šance Lubné na sebe nenechala dlouho čekat. K centru na zadní tyč si naběhl Kovařík, který se ocitl tváří v tvář domácímu brankáři.  Ten jeho hlavičku stačil vyrazit na rohový kop. Následoval další nebezpečný závar před brankou domácích. Ve slibné šanci se také ocitl Rybenský, který volil místo střely přihrávku na Milana Otýpku, jehož střela letěla asi až do Bystřice pod Hostýnem. Domácí se snažili hrát jednoduše a přímočaře, většinou nakopávanými míči. To dělalo Lubné velké problémy. Po jedné takové akci se po „hraniční" ofsajdové situaci uvolnil po pravé straně útočník Mrlínku, který přihrál míč do velkého vápna. K němu měl nejblíže Radim Dostál a ve skluzu ho dopravil za Blážovi záda. Po další „hraniční“ situaci byl pískán třetí pokutový kop pro domácí. Nutno podotknout, že penalta byla opět stroprocentní a úspěšnost Kušíka také. Během 6 minut Lubná inkasovala další dvě branky a následoval tedy knockout číslo dvě. Zarážející je fakt, že obě „hraniční“ situace posuzoval rozhodčí laik, který přicestoval s hostujícím táborem. V tu chvíli přišla nevídaná situace, když hlavní rozhodčí nařídil, aby si oba pomezní vyměnili své strany.  Pod „kotel“ domácích fanoušků se tedy přemístil i domácí pomezní. Tento fakt ovšem na hrubkách lubenské obrany nic nemění.  Tyto základní fotbalové chyby by asi potrestalo i dorostenecké družstvo Mrlínku, které v předzápase vyfasovalo taky šestku. Lubná dál nesložila zbraně a po jedné ze standartních situací snížil hlavou Viktor Ševčík.  Útočná snaha se našim fotbalistům nedala vytknout, nicméně většina našich nakopávaných míčů končila na hlavě zkušeně hrajícího Heryána.  Ten o chvíli později zasadil poslední hřebíček do rakve lubenských. Přímý kop z 25 metrů poslal kolem zdi na brankářovu stranu, ten měl bohužel už nakročeno za zeď. Lubná se už zmohla pouze na snížení, když se pokutový kop kopal i na druhé straně. Zkušeně ho proměnil Milan Otýpka.

Lubné se reparát minulého utkání nepovedl a z těžkého dvojzápasu na hřištích soupeřů má 0 bodů. V tomto utkání došlo k totálnímu selhání obrany. V některých herních fázích míč lubenským hráčům doslova překážel. Některé situaci působily velmi nefotbalově a chvílemi trapně. Soupeř měl určitou kvalitu, ale určitě ne takovou, aby nám uštědřil zatím největší debakl v letošním ročníku okresního přeboru.  Mrlínek hrál velmi jednoduše a účelně, naši hráči předvedli úplný opak. Jediné pozitivum lze ve srovnání hledat v útočné fázi, zejména Martin Kovařík předvedl velmi kvalitní výkon i podle slov domácích hráčů. Doufejme, že si naši fotbalisté slabé chvilky již vybrali a reparát složí příští týden doma proti Loukovu.

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"V utkání jsme totálně propadli v obraně. Po individuálních chybách, které někdy hraničily až s naivitou, jsme ve 30. minutě prohrávali 3:0. Po obdržení třetí branky jsme po pěkné individuální akci snížili Kovaříkem. Do konce první půlky jsme byli lepší. Na začátku druhé půle jsme měli dvě gólovky, ale udeřilo znovu na druhé straně. Po další chybě zvýšili domácí na 5:1 . Po dobře zahrané standartce jsme snížili. Znovu jsme ale chybovali, následoval faul a z přímého kopu se trefil nejlepší hráč domácích Heryán. Na konečných 6:3 upravil z penalty Otýpka. V porovnání s minulým zápasem se Střílkami jsme podali daleko lepší výkon směrem dopředu. Co se týká obrany, k tomu nemám slov. Nechci se vymlouvat, že máme problémy se sestavou. Hráči v obraně mají zkušenosti z vyšších soutěží, ale na hřišti to není vůbec poznat. Už příprava naznačovala, že nás tam bude tlačit bota a to se teď potvrzuje v praxi. Od podzimu vypadli dva stabilní obránci a my se s tím pořád nemůžeme vyrovnat. Zajímavostí zápasu byly 4 penalty. Tři kopali domácí, jednu my. Všechny byly velmi přesně odpískané. Tím bych chtěl pochválit s nadhledem pískajícího pana Caletku."

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenimrlinek.pdf (203231)