V souboji o páté místo Lubná neuspěla

19.03.2013 06:59

Žakovice - Lubná 3:1 (2:0)

Branky: Nevím - Rosecký

Sestava: Blažek-Běťák, Jirásek, Bačinský, Valach-Skácel, Jelínek, Rosecký, Rybenský-Kovařík, Kroupa

Střídali.: Zavadil, Havlík, Dubina, Šťastný

 

    V zápase o páté místo mezi Lubnou "A" a Žalkovicemi se oba týmy ze začátku soustředili na defenzivu, takže se prvních dvacet minut hrálo bez šancí, dominovali pozorné obrany obou týmů. Po jednom z rohových kopů však Lubná pozdě vysunula obranou linii, a tak se po skrumáži dostal míč až k volnému hráči soupeře a bylo z toho laciné vedení 1:0. Tři minuty poté Pavel Skácel nevyužil možnosti rychlého brejku a raději volil prudkou zpětnou přihrávku, která byla původně adresovaná golmanovi Blažkovi. Ta trefila ovšem stopera Bačinského, od kterého se míč nešťastně odrazil přímo na nohu rozběhnutého hráče Žalkovic, který šel se svým spoluhráčem sám na stopera Jiráska. Akci hasil jen za cenu penalty, kterou soupeř suveréně proměnil, Martin Valach. Až poté se do vyložené šance dostala i Lubná, Pavel Skácel se tentokrát nerozmýšlel, přešel i s trochou štěstí přes několik protivníků až před branku, kde vybídnul ke skórovní Ivoše Havlíka, který ovšem ve stoprocentí šanci metr před odkrytou brankou neproměnil.

     Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Lubná postupně přidávala v presingu, ale paradoxně když soupeře dokázala zatlačit na vlastní polovinu, vyrobila obrovský kiks před vlastní brankou. Milan Rybenský hledal zpětnou přihrávkou přes malé vápno gólmana Zavadila, nevšiml si ale útočníka Žalkovic, který vstřelil nejspíš jeden z nejsnazších gólů v kariéře. I přes jednoznačné skóre Lubná dále praktikovala aktivní napadání soupeře. Žalkovice si proto čím dál častěji pomáhali fauly. Po jednom z nich se k míči postavil 30m od branky Adam Rosecký, který vyslal i díky podpoře nevyzpytatelného větru nádhernou bombu alá Pavel Nedvěd přímo do šibenice, ze které vytáhl míč s velkými obtížemi gólman Žalkovic. Ten po svém zákroku zůstal zamotaný v síti jako pavouček Provazníček : - ) Další standartku ze 22m už Rosa zkušeně zakroutil kolem zdi a Lubná tak zaznamenala alespoň zasloužený čestný úspěch -1:3.

    Celkově by se dalo říct, že utkání bylo celkem vyrovnané. Lubná ale ke gólům Žalkovice doslova vybízela svými hrubými chybami, což ji stálo lepší výsledek, jinak si totiž soupeř příliš šancí nevytvořil. Na druhou stranu hrál mnohem zodpovědněji v obraně, na rozdíl od Lubné se nedopustil jediné hrubé chyby, takže z tohoto pohledu je vítězství Žalkovic zasloužené. Lubná si může vzít ze zápasu ponaučení, že i se soupeřem z 1.A se dá hrát, ale pokud chce pomýšlet na lepší výsledky, je potřeba vyvarovat se chyb, které se dají vidět už snad jen na turnajích přípravek.

 

Pár fotek ze zápasu naleznete na: avcvek.rajce.idnes.cz/Zalkovice_-_Lubna_3-1/