Vítězná domácí rozlučka mužů

17.06.2014 14:30

 

MUŽI

FK Lubná 1959 - TJ Slavkov p. H. 5:2 (2:1)

Branky : Otýpka 2, Havlík, Kroupa, Valach (p) - Grygar, Krajcar.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Valach, Běťák, Kadlčík - Havlík, Haloda, Scholz, Rybenský - Kroupa, Otýpka.

Střídali: Piškula, Ševčík K., Kovařík, Burda.

Rozhodčí: Tříska.

 

U příležitosti oslav 55. výročí založení lubenského fotbalu nastoupili domácí hráči k poslednímu utkání sezóny téměř ve stejném složení jako ve Zdounkách. Místo čerstvého maturanta Viktora Ševčíka se na levého záložníka posunul z obrany Ivoš Havlík. Na levého beka se postavil Roman “tykadlec“ Kadlčík. Do zápasu se domácím nevstupovalo lehce. Po špatných výsledcích a několika výprascích byla psychika hráčů značně nalomena. Na půlkulaté výročí nechtěl žádný z hráčů prohrát. Podle toho také všichni členové týmu k souboji se Slavkovem pod Hostýnem přistoupili.

 

Utkání začalo aktivní hrou Lubné a napadáním hostujících obránců domácími útočníky. Nikdo nevypustil žádný souboj. A první šance na sebe nenechala dlouho čekat. Po centru z pravé strany se k zakončení natahoval v zápase ofenzivní stoper Valach, který na hranici šestnáctky sklepl míč nabíhajícímu záložníkovi Scholzovi. Ten napřáhl a z první poslal míč levou nohou do spojnice břevna a tyče. Krásný fotbalový moment. Z ochozů byl slyšet hlasitý údiv nad krásnou střelou, která však jen zazvonila v uších všech přítomných. Lubná dále šlapala, ale k pěkné šanci se dostali i hosté. Dalekonosnou střelou prověřil připravenost brankáře Blažka slavkovský záložník. Míč letící do šibenice vytáhla lubenská jednička mezi tyčemi tygřím skokem na břevno a od něj se odrazil míč do autu. Od této chvíle však začala Lubná hosty přehrávat a gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po pěkné kombinační akci se prosadil Otýpka, který doklepával téměř do prázdné brány. Za chvíli bylo navýšeno skóre na 2:0 ve prospěch domácích, když se po sólu prosadil rychlonohý expres Laďa Kroupa. Po 30-ti minutách, kdy měla Lubná jednoznačně navrch a měla minimálně další dvě stoprocentní šance, přišel snižující gól hostí. Z 25-ti metrů napřáhl hostující Grygar, který křižnou střelou překonal Blažka. Nutno podotknout, že to byla nechytatelná a přesně umístěná střela. Po tomto gólu byli lubeňáci na hřišti jakoby opaření horkou vodou, chvíli jim trvalo než se uklidnili a zase začali hrát svoji dnes výbornou hru. Do poločasu se už na stavu 2:1 ve prospěch Lubné nic nezměnilo.

 

Před začátkem druhé půle přišlo předání podepsaného dresu Marka Havlíka, který se jako dosud jediný lubenský odchovanec prosadil do 1. Gamrinus ligy a nastupuje za tým 1. FC SLOVÁCKO. Svůj podepsaný dres do lubenské síně slávy předal před fanoušky svému bratrovi Ivošovi, který hají barvy lubenského A-mužstva.

 

Po předání dresu začala Lubná opět aktivně. A třetí gól přišel velmi brzy. Aktivně hrající Ivoš Havlík poslechl svého bratra Marka, který mu při předání dresu pošeptal „dej fíka“ :-).  Ten se nerozpakoval a po skrumáži před bránou poslal bodlem míč do sítě. Na Slavkov se valil jeden útok za druhým. Šance střídala šanci. Milan Otýpka přidal svůj druhý gól zápasu po příhře od Ladi Kroupy. A bylo zameteno. Hosté sice snížili na 2:4 šťastnou trefou, když se k jednomu útočníkovi vydala hned trojice obránců a nepokrytý hráč poslal o tyč míč za záda Jirky Blažka. V závěru pojistil naprosto zaslouženou výhru z pokutového kopu, po faulu na “princeznu“ Droběnu :-) stoper Martin Valach. Ten sebral tradičnímu exekutorovi pokutových kopů Davidu Běťákovi vítr z plachet. K penaltě se postavil jako zkušený mazák a tvrdou střelou k levé tyči stanovil konečný výsledek na 5:2.

 

Naprosto zasloužené vítězství lubenských fotbalistů. Po výborném výkonu na všech postech se mohli společně s domácími fanoušky radovat z vysokého vítězství a ukončit tak nepříliš povedené jaro a s úsměvem oslavit 55. výročí založení fotbalu v Lubné. 

 

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Zápas byl součástí lubenských oslav 55. výročí založení fotbalu. Hrál se za krásného počasí a myslím, že jsme až na pár hluchých míst předvedli jasně nejlepší jarní výkon. V úvodu utkání se na obou stranách třepaly spojnice. Po vstřelení branky jsme hru jasně ovládli. Vytvářeli jsme si šance, ale výsledkem byla jen jedna branka. Hosté snížili po ojedinělé střele z dálky. Druhý poločas jsme začali ještě lépe a hned v úvodu jsme odskočili o dvě branky. To hosty zlomilo a od té doby to byl jen souboj našich hráčů s gólmanem a se svou nemohoucností v zakončení. I tak jsme přidali další branky. Myslím si, že je výsledek pro Slavkov velmi milosrdný. Kdybychom proměnili jenom polovinu šancí, tak skončil zápas s dvojciferným výsledkem. Mrzí mě, že jsme v jarní části podávali velmi nevyrovnané výkony. Předvádět takový fotbal, tak jsme i přes velké jarní oslabení v tabulce úplně někde jinde. "

 

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenislavkov.pdf (201053)