Sestava Lubné: Blažek – Běťák, Valach, Bačinský, Kadlčík – Havlík, Haloda, Jelínek, Rybenský – Skácel, Jirásek.

Sestava Skaštic: Barcuch – Dunda, Janalík, Sehnal, Sedlák – Frýdl, Kvasnička, Sova, Konečník – Chorý, Uličný

Střídali: Kroupa – Blanarovič, Motal, Stančík

ČK: Sehnal

Po těsné domácí porážce s Jaroslavicemi měli hráči Lubné jenom dva dny volno. K dalšímu náročnému zápasu přicestoval soupeř z nedalekých Skaštic. Lubná před tímto utkáním klesla o skóre na poslední místo tabulky a tak zněl úkol jasně - bodovat.

Způsob hry domácích se oproti poslednímu zápasu příliš nezměnil, hned od začátku si po faulech vypracovávali velké množství standartních situací. Poprvé ale zahřmělo na druhé straně. Po nevinně vypadající akci se ocitl naprosto sám před Blažkem hráč s ligovou minulostí Konečník a nekompromisně zavěsil. Inkasovaná branka Lubnou nesrazila, naopak dál pokračovala v důrazné ale nikoli zákeřné hře. To se příliš nezamlouvalo některým hráčům hostí. Za zbytečné protesty si hlavní rozhodčí doslova vychutnal hostujícího obránce Sehnala, kterého poslal na střídačku sundat snubní prsten a navrh jeho nesportovní chování odměnil žlutou kartou. Dobré akce předváděl na levé straně Ivo Havlík, nebezpečné rohy zahrával Rybenský. Nula na kontě vstřelených branek měla společného jmenovatele, vysoké a spolehlivé hráče Skaštic a hlavně vynikajícího gólmana Barcucha. Ten bravurně sbíral všechny centry, při jednom sebral jasný gól z hlavy Jiráska. V této fázi zápasu se Skaštice spíše bránily, zahušťovaly prostor před vlastní šestnáctkou. Akce Lubné nezřídka přerušovaly fauly. Po autovém vhazování si míč zpracoval Jirásek a narazil si ho s parťákem z útoku Skácelem. Dalšímu pokráčování akce ale zabránil hrubým faulem frustrovaný Sehnal, který Paju sestřeli sprostým faulem zezadu na achilovky. Nemohlo následovat nic jiného než druhá žlutá karta a následné vyloučení. I přesto, že se jednalo o jasnou záležitost, vzbudila tato situace velké emoce na hostující střídačce. Následující minuty se odehrávaly v tomto duchu, hra byla rozkouskovaná spoustou faulů a následných diskuzí. Poločas tak skončil 0:1.

Do druhé půle chtěla Lubná na soupeře vlétnout. Se snahou to však přehnal Jirásek, který inkasoval žlutou kartu snad tři vteřiny po rozehrání. Obraz hry byl daný počtem hráčů na hřišti. Skaštice se zatáhly na vlastní polovinu a Lubná po většinu času okupovala jejich pokutové území. Velmi to tak připomínalo druhou půli s Jaroslavicemi. Již po pěti minutách se domácím mohlo dýchat mnohem lépe. Centr Rybenského našel nohu překvapeného Havlíka, který z malého vápna branku netrefil. Tato vyložená situace se nakonec ukázala jako jedna z rohodujících. Skaštice se spoléhaly zejména na robusního útočníka Chorého, který se snažil udržet míč co nejdál od vlastní branky. Na straně domácích přibývaly standartky, po jedné se přímo z rohu mohl trefit Rybenský, ale míč se od břevna odrazil mimo branku. Další břevno zazvonilo po zblokovaném centru Jelínka. Střídající Kroupa si v obležení několika bránících hráčů Skaštic poradil skvěle a patičkou našel na penaltě úplně volného Skácela. Ten však střílel pravačkou jen doprostřed branky a Barcuch míč vytlačil nad břevno. Z domácího tlaku stále gól stále nepřicházel a tak podle nepsaných fotbalových pravidel udeřilo na druhé straně. První gólovou šanci zneškodnil skvěle Blažek. I další akci Skaštic z 82.min lubenská obrana zastavila,ale špatnou rozehrávku Jelínka hosté vystihli. K míči se dostal 20m od branky Kvasnička a svojí střelou dal vzpomenout na EURO 96 a Poborského famózní dloubák -0:2. Na Skaštický knockout Lubná zareagovala tím nejlepším způsobem. Okamžitě se dostala do další gólovky, ale tentokrát byl po centru z pravé strany překvapeným střelcem Pavel Skácel. Míč trefil z malého vápna "píšťalou" a ten skončil daleko vedle branky. Hosty jejich druhý gól povzbudil. Bez váhání si Lubnou, která v těchto minutách vypadala jako boxer, čekající na ránu z milosti, vychutnali. Po domácím rohu se k odvrácenému míči dostal nikým neatakovaný bek Roman Kadlčík. Bohužel si při snaze o konstruktivní rozehrávku přišlápnul míč a upadl. Před dotírajícími hráči Skaštic se tak otevřela dálnice a jejich počínání připomínalo vraždění neviňátek. Sólový nájezd sice skvěle vyrazil Blažek, ale hosté měli na sprint přes celé hřiště chuť v mnohem větším počtu hráčů. Se situací 4 na 2 si s přehledem poradili a Lubnou znemožnili potřetí. Skaštice byly jak polité živou vodou a svoji desetiminutovku korunovali čtvrtým gólem z penalty.

Na zhodnocení celého zápasu jsme se opět zeptali v pozápasovém rozhovoru trenéra Libora Piškuli.: "Myslím si, že nám brzké vyloučení hráče Skaštic paradoxně neprospělo, hosté se více koncetrovali na defenzivu. Opět jsme měli velké množství standartek, ale opět jsem nebyl spokojen s jejich provedením. Na hráčích je patrná psychická deka, která se projevila při vyložených šancích, které zahodili. Musíme se z toho rychle otřepat a nachystat se na nedělní derby s Těšnovicemi"