Rozhodčí: Sanislo Martin (Chropyně)

Sestava Loukova: Matyáš - Šenovský, J.John, K.John, Šmerda - Bělík, Petřík, Fuksa, Žáček - Kundera, Vašík.

Sestava Lubné: Blažek - Běťák, Jirásek, Valach, Havlík - Rosecký, Kulcsár, Musil J., Rybenský - Bačinský, Otýpka.

Střídali: Pospíšil - Kovařík, Kadlčík, Dubina.

Další výjezd čekal na Lubnou "A" pod Hostýnské vrchy na hřiště Loukova. Domácí na svého soupeře ztráceli pouhé tři body a měli tak o motivaci postaráno.

To se projevilo hned od začátku zápasu. Loukov dělal Lubné problémy se svým rozestavěním, když hrál na jediného klasického útočníka. Rozehrávka hostí nebyla nijak aktivně napadána,o to víc se Loukovští rvali ve středu hřiště, kde svého soka přehrávali. Na první šance domácích proto hlasití diváci nečekali dlouho. Obrana Lubné v čele s gólmanem Blažkem si s vypětím všech sil s úvodním náporem poradila. Pak ale přišel zřejmě zlomový moment utkání. Po souboji ve vápně rameno na rameno rozkmital rozhodčí kuličku ve svojí píšťalce. Řízný stoper Valach podle pana rozhodčího fauloval subtilního domácího útočníka. K velké radosti diváků a naopak velké nevoli Lubné domácí kopali penaltu. Proti byl ale Blažek, který skvělým zákrokem vyrazil míč na roh. Tento moment hosty probral a jejich aktivita šla nahoru. Na malém hřišti a proti zahuštěné obraně Loukova však vázla kombinace. Byl to spíše boj o každý míč a centimetr hřiště. Několik pohledných akcí se ale přeci jenom povedlo. Nebezpečně centrovali Rosecký i Musil, který se dostal i do gólové šance, kdy jeho "hranatou" hlavu našel skvělým centrem Milan "Plaváček" Otýpka. Z malého vápna ale těsně před přestávkou kapitán hostí přestřelil. Nejrušnější momenty se ale udály o několik minut dříve. V obou měl prsty lubenský snajpr Bačinský. Po podobném zákroku, za jaký byla na druhé straně penalta, byla tentokrát píšťalka rozhodčího němá. Po standartní situaci se Lubná dočkala dokonce vedoucího gólu. Domácí gólman zalehl těsně před Bačou míč, ten mu ale vyklouzl a tak měl nejlepší střelec Lubné snadnou úlohu. Rozhodčí ale odpískal Bačinskému faul, takže poločas skončil bez branek.

Po změně stran se domácí znovu snažili Lubnou zatlačit, ale k žádné šanci jejich snaha nevedla. A tak vzal otěžě zápasu do svých rukou hráč s číslem 5 - Áda Rosecký. Domácí brankář jistě netušil, jakou skrytou zbraň má ve své levačce a tak ho standartka ze vzdálenosti 35m nijak nevzrušovala. Jedovatou střelu ala Pavel Nedvěd však Rosa zakroutil k tyči a poslal svoje barvy do vedení - 0:1! Pro lubenského štírka to byl vzhledem k jeho předchozím utrápeným výkonům doslova fotbalový orgasmus.  Na kopačky hostí dosedla rázem větší pohoda. Probuzený Rosecký si narazil s Kulcsárem, který ho ideálně uvolnil do vápna. Krásnou přihrávkou Rosa nepohrdnul a míč uklidil do sítě i podruhé - 0:2 ! Domácí se těžko vzpamatovávali z rychlého direktu a toho málem využil Milan "Vaťák" Rybenský. Po chybě brankáře se dostal k míči a strážce loukovské svatyně si pěkně vychutnal. Do gólové střely ale vymrštil ležící gólman nohy ve stylu Dominika Haška a svoji hrubku napravil. Zbytek zápasu si Lubná zkušeně pohlídala. Za zmínku stojí zejména přetažený centr Roseckého, který skvělým volejem poslal k tyči Kuba Musil. Domácí golman ho ale dokázal vyrazit na roh. Několik tvrdých ataků pak ještě schytal brankář Blažek, po jednom měl dokonce vyražený dech. Možná se do těchto faulů promítla frustrace domácích, kterou jim svým bezchybným výkonem způsobil.

Na závěr je potřeba ocenit i domácí diváky, kteří sice nefandili moc sportovně, ale své hráče i přes prohru vyprovodili do šaten potleskem.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"Do utkání jsme vstoupili špatně. Hrálo se nepřesně, bez důrazu. Velké problémy nám dělalo hřiště, na kterém byla dost vysoká tráva. Výsledkem naší špatné hry byla přísná penalta po kontaktu Martina Valacha s útočníkem domácích. Naštěstí ji Jirka Blažek chytl. To nás nakoplo a začali jsme hrát konečně lepší fotbal. V podobné situaci jako u naší branky se ale penalta po faulu na Davida Bačinského nepískala. Na konci poločasu ještě nedal tutovku Kuba Musil po krásném centru Milana Otýpky. Od začátku druhého poločasu jsme se tlačili dopředu, už se na to dalo i dívat... Výsledkem byla první branka, kterou vstřelil dalekonosnou ránou Adam Rosecký. Doufám, že už konečně protrhl svou jak herní, tak střeleckou krizi. Zanedlouho přidal stejný hráč i druhou branku. Potom se zápas už jenom dohrával. Poprvé se nám letos podařilo udržet čisté konto. Snad to zopakujeme i v dalším těžkém domácím utkání proti Němčicím".

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnoceniloukov.pdf (186134)