Branky: Jelínek 2, Jirásek, Běťák (p), Valach - Adamík.

Rozhodčí: Panáček (Chropyně)

Sestava Lubné: Blažek - Běťák, Valach, Jirásek, Kadlčík - Havlík, Kulcsár, Musil J., Rybenský - Bačinský, Otýpka.

Sestava Zdounek: Bajer - Sigmund, L. Buša, Pektor, Malát - Němec, Havránek, Krčmář, Adamík, Doleček - Navrátil.

Střídali: Jelínek, Dubina, Ševčík - Firych, Mingisultanov, Mozga.

Atraktivní derby přilákalo na hřiště "Na rybníčkách" nejpočetnější diváckou návštěvu probíhající sezony. Domácí plejeři šli do utkání s jednoznačným cílem - odčinit trapas z Kyselovic. Trenér Skypala před utkáním jasně deklaroval, že základní jedenáctka dostává poslední možnost v tomto složení.

Vstup do utkání byl pro domácí nešťastný. Po chybné rozehrávce a pádu stopera Valacha se hosté dostali do přečíslení. Zdounecký Adamík dostal přihrávku před prázdnou branku a poslal hosty do rychlého vedení -0:1. Jak rychle ale Zdounky dosáhly vedení, tak rychle o něj i přišly. Za pět minut bylo vyrovnáno. Musilův nakrátko rozehraný roh našel stopera Jiráska a ten dal vzpomenout na kdysi úspěšnou spolupráci této dvojice. Svoji hlavičku umístil na vzdálenější tyč a protrhnul tak svoje střelecké trápení - 1:1! Za chvíli se domácím dýchalo ještě lépe. Po faulu na Rybenského se k penaltě postavil tradiční exekutor David Běťák. Svoje nervy musel prokázat nadvakrát, jelikož první úspěšný kop nechal rozhodčí opakovat. Svoji roli ale zvládnul s přehledem a poslal svoje barvy do vedení -2:1! Do další šance se po rychlém brejku dostal David Bačinský. Po přihrávce za obranu od Milana Rybenského však Bača nastřelil pouze vyběhnuvšího brankáře Zdounek. Lubná byla v první dvaceti minutách lepším týmem. Ale možná i vinou těžkého terénu poslala soupeře do několika šancí. Jiráskova malá domů byla malá příliš a dotírajícího útočícího hráče nedovoleně zastavil až Blažek. Místo očekávané penalty ponechal rozhodčí hostům výhodu. Před prázdnou brankou byl totiž zcela osamocený útočník Zdounek Navrátil. Než ale stačil uklidit míč do opuštěné branky vletěl mu pod nohy stoper Valach. Nejspíš se opět jednalo o penaltový zákrok ale i tentokrát rozhodčí nechal hru běžet dál. Za pár vteřin přerušil hru a všichni čekali, co se bude dít. Místo penalty udělil Blážovi žlutou kartu a hrálo se dál. Rozhodčí si tento verdikt odůvodnil tím, že útočící hráč nevyužil ponechanou výhodu. Do výkladu pravidel se ovšem v tomto případě pouštět nebudeme. Tento moment hosty hodně vytočil. Nutno podotknout že naprosto oprávněně. Jak se ale říká, všechno špatné je pro něco dobré. Zdounky tato křivda pořádně nabudila a do konce poločasu Lubnou jednoznačně přehrávaly. Ke gólu měly několikrát blízko. Při standartce z 20m si Bláža neporozumněl se spoluhráči ve zdi. Ti se na jeho pokyn "doprava" posouvali "doleva". Možná to bylo tím, že ve zdi stál náš maďarský spoluhráč Petr Kulcsár : -) Ať tak či onak zeď stála z pohledu zahrávajícího hráče ideálně, úplně mimo branku. Naštěstí střela hostujícího hráče jen těsně minula tyč. Poločas ale Lubná s odřenýma ušima vyhrála 2:1.

Do druhé půle šli domácí s jasným úkolem - nepřihrávat dozadu a pokud možno nechystat soupeři gólové šance. Taktika se rychle vyplatila, to když ofenzivní stoper Jim Valach gólově zakončil svůj výlet do vápna soupeře. Po centrovaném míči Bačinského hlavičkoval jeho kolega v útoru Otýpka pouze do tyče. Jiminho důrazně dorazil do branky odražený míč a navýšil vedení na 3:1!  Vzhledem k průbehu první půle to byla pro Zdounky těžká rána, ze které se už nedokázaly oklepat. Nutno dodat, že snahu měly i za nepříznivého stavu velikou. V útoku dokázaly být nebezpeční i nadále, ale pravým opakem byla jejich defenziva. Jejich nevyvážený výkon vyústil ve čtvrtou branku v jejich  síti. Jirásek našel dlouhým pasem rozběhlého Rybenského. Po spolupráci s Bačinským, se dostal do vyložené šance zdounecký rodák Tomáš Jelínek a nemýlil se - 4:1. Jeleň se stal pro svoje někdejší barvy katem a skázu dokonal svým druhým gólem na 5:1. I Zdounky předvedly několik nebezpečných střel. Domácí obrana už ale ve 2. půli předvedla svůj standart. To co přes ni prošlo neomylně likvidoval skvělý Blažek, který patřil mezi nejlepší hráče na hřišti. V závěru si pohrál s obranou Zdounek kapitán Musil. Hokejově si položil obránce, před sebou už měl pouze ležícího beka a brankáře hostí. Jeho střela ovšem cestu do sítě nenašla.

Hvizd rozhodčího rozpoutal zasloužené ovace pro lubenské fotbalisty. Konečný výsledek je pro hosty možná krutý. V první půli si vytvořili tlak, který ale gólově nepotvrdili. To nejspíš rozhodlo o jejich porážce. Lubná se po přestávce zlepšila v obraně a svoje šance dokázala využít. Zaslouženě tak tři body zůstaly doma. V posledním domácím zápase podzimu tak domácí borci poděkovali svým divákům za přízeň nejlepším možným způsobem.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"Do zápasu jsme šli s jediným cílem - zastavit sérii neůspěchů a hlavně napravit reputaci z posledního zápasu v Kyselovicích. Zápas začal smolně. Po nedorozumění Havlíka s Valachem otevřeli hosté pohodlně skóre. Naštěstí nám hned z protiútoku vyšla standartka, ze které pěknou hlavičkou vyrovnával Jirka Jirásek. Zanedlouho se do vápna dral Milan Rybenský , byl faulován a z následné pendy (opakovaně) vstřelil vítěznou branku David Běťák. Po této brance jsme se nepochopitelně stáhli. Výsledkem byla převaha Zdounek . Hosté si vytvořili i šance, ale ty likvidoval Bláža. Přiznávám, že nám jednou pomohl i rozhodčí, který posoudil faul na hostujícího útočníka jako výhodu pro druhého...S tímto rozhodnutím jsem se ještě nesetkal…Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme začat zase okamžitě hrát svou hru na rychlý přechod a protiútoky. Naštěstí jsme okamžite vstřelili třetí branku. Poslední dvě branky přidal Tomáš Jelínek. Doufám, že jsme aspoň trochu potěšili lubenské fandy. Za přístup a bojovnost bych chtěl kluky pochválit."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenizdounky.pdf (109470)