FK Lubná 1959 - TJ Slavkov p. H. 2:3 np (2:1)

Branky: Kovařík, Droběna - M.Urbánek, Grygar, Darebníček.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Ševčík, Krejčiřík, Havlík - Rybenský, Haloda, Kutňák, Železník - Skácel, Kovařík.

Střídali: Otýpka, Běťák, Valach, Šťastný, Burda.

Rozhodčí: Sanislo Martin, Tříska Zbyněk (oba Chropyně).

V dohrávce 6. kola do Lubné přicestoval silný soupeř. Slavkov se nacházel na druhém místě tabulky a netajil se postupovými ambicemi. Na těžkém terénu a ve velmi husté mlze nečekal lubenské hráče jednoduchý zápas. Petr Skypala měl až na útočníka Sládečka k dispozici kompletní kádr.

Oba týmy měly za sebou sobotní utkání, na tempu to od samého úvodu nebylo znát. Hrálo se svižně. Domácí hráči hýřili aktivitou a hned v úvodu se snažili zatlačit svého soupeře. Do vážnější šance se ale nedostávali. Lubná hrozila především ze střel ze střední vzdálenosti a standardních situací. V několika případech bylo po rohovém kopu v pokutovém území Slavkova hodně rušno. První branky se domácí dočkali asi ve dvacáté minutě utkání. Železník zatáhl míč po levé straně a pěkným centrem našem v šestnáctce Kovaříka. Jeho pohotové zakončení na přední tyči otevřelo brankový účet utkání. Byla to pěkná fotbalová akce, pochvalu zaslouží oba aktéři. Vedení si domácí hráči dlouho neužili. V prvním případě zhatil radost hostujících praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd. O chvíli později už bylo srovnáno. Po standardní situaci se dostal odražený míč až k hostujícímu Urbánkovi, který propálil vše co mu stálo v cestě. Lubná se z vyrovnávací branky oklepala poměrně brzy. Po rychlém úniku byl na hranici pokutového území faulován Skácel. Rozhodčí Sanislo nařídil přímý kop a obránci Slavkova udělil žlutou kartu. K míči se postavil zkušený Jara Droběna. Míč pěkně zakroutil na zadní tyč a brankář Slavkova lovil míč ze sítě podruhé. Lubná tak opět strhla vedení na svoji stranu. Za předvedený výkon si hráči Lubné v prvním poločase vedení určitě zasloužili. Škoda jen, že z následné šance nenavýšil náskok Kovařík. Ten po samostatném úniku nastřelil pouze brankáře. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté ze Slavkova, kteří měli optickou převahu a byli častěji na míči. Do vážnějších šancí se ale v úvodu druhého dějství nedostali. Do dobré střelecké pozice se dostal Pavel Skácel. Po signálu z rohového kopu si jeho zakončení cestu mezi tři tyče nenašlo. Když nenašel adresáta ani Otýpkův slibný centr, udeřilo na druhé straně. Samostatný únik hostujícího útočníka skončil střetem s brankářem Blažkem. Rozhodčí Sanislo bez váhání nařídil pokutový kop. Z pohledu fanoušků těžko soudit, viditelnost na hřišti byla opravdu špatná. K míči se postavil zkušený kapitán Slavkova Grygar a nedal Blažkovi šanci. V 70. minutě byl tedy stav utkání opět srovnán. Po této brance začala přetahovaná o vítězství a v pokutovém území obou týmů bylo několikrát hodně horko. Slavkov se snažil bušit do dobře hrající lubenské obrany ze všech stran. Na stranu Lubné mohl strhnout vedení Milan Otýpka. Dostal dobrý míč za obranu a z pravé strany přehazoval vyběhnutého brankáře. Jeho pokus byl ovšem nepřesný. O chvíli později mohl tentýž hráč využít nedorozumění brankáře a stopera Slavkova. Z levé strany nedokázal míč uklidit do prázdné branky. Ani jednomu z týmů se už nepodařilo vstřelit branku a utkání tak skončilo asi spravedlivou remízou 2:2. Šlo se na pokutové kopy. Lubná v této sezoně už po čtvrté. V penaltové loterii rozhodla sedmá série a neproměněná penalta Davida Běťáka. Za Lubnou neproměnil ještě Valach, úspěšný byl Droběna, Otýpka, Krejčiřík, Skácel a Rybenský.

Utkání mohlo být pro diváka určitě zajímavé, nicméně viditelnost byla opravdu špatná. Chvílemi to vypadalo, že na utkání dorazili fotbaloví chuligáni, kteří odpálili několik dýmovnic :-) Remíza je asi spravedlivá, Lubná může litovat neproměněných šancí. V první půli byli aktivnější domácí, ve druhé naopak hosté. Štěstí se od našich borců v penaltové loterii tentokrát odklonilo a Slavkov je tak druhým týmem, který letos z Lubné odvezl body. Nezbývá než se soustředit na nadcházející dvě domácí utkání a snažit se získat co největší počet bodů.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Na velmi těžkém terénu za minimální viditelnosti jsme odehráli výbornou první půlku. Silný Slavkov jsme přehrávali. Výsledkem bylo poločasové vedení 2:1. Po změně stran Slavkov přidal a naopak zatlačil on nás. Nedostával se ale do šancí až na samostatný únik, který byl posouzen jako penaltový. Z té hosté vyrovnali na konečných 2:2. Dle mě spravedlivá remíza. Penalty už byla loterie. Těžký zápas na těžkém terénu s přehledem zvládl rozhodčí Sanislo. "

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenislavkov.pdf (195581)