Branky: Kovařík, Otýpka, Ševčík V. - Havránek.

Rozhodčí: Tříska Zbyněk (Chropyně).

Sestava Lubné: Blažek - Běťák, Valach, Droběna, Ševčík V., - Rybenský, Kulcsár, Scholz, Otýpka - Kovařík, Bačinský.

Sestava Rusavy: Vaculík - Ševčák, Vávra, Pavelka, Zelený - Sedlář, Krajcar, Havránek, Tureček - Vašík, Janek.

Střídali: Havlík, Haloda, Ševčík K. - Mikšík.

Po výhře 3:1 zůstaly všechny body v Lubné a potvrdilo se, že z hřiště „Na rybníčkách“ se body vozí opravdu výjimečně. Domácí si tak po remíze v Ludslavicích spravili chuť před těžkým duelem ve Střílkách.

Výhra se ale zpočátku nerodila lehce. Domácí začali duel vlažně, do šancí se dostávali sporadicky a ty většinou končily na nohách dobře bránící Rusavy. Po rozehřívací dvacetiminutovce se Lubná začala dostávat do tempa. Hrozila především ze standartních situací, kde byl nejvíce a hlavně nejvýše vidět aktivní Bačinský, který se dvakrát (i přes lehkou nadváhu) dokázal „vyšpónovat“ do vzduchu. Jeho pokusy ovšem ke smůle domácích fanoušků skončily nad brankou Rusavy. Na jedničku ho o pár minut později zastoupil Kovařík. Ten naskočil na dobře zahraný centr lubenského beka Droběny. Jeho hlavička zapadla za levou tyčku a domácím se tak mohlo dýchat o něco klidněji. To se bohužel nedalo říci o zmiňovaném Davidu Bačinském, který se 10 minut před koncem prvního poločasu musel pakovat ze hřiště kvůli zranění achilovky. Tento nešťastný okamžik vyvolal nemalé emoce u některých hráčů hostí. Ti se domnívali, že lubenský kanonýr hraje komedii a snažil se nafilmovat faul. Bohužel opak se stal pravdou a Bača dnes v dopoledních hodinách postoupil operační zákrok, při kterém mu byla sešita již zmíněná achilovka. Přejeme mu tímto brzké uzdravení. Po této menší vynucené pauze hra pokračovala dále. Hosté z hostýnských vrchů ohrožovali branku domácího Jirky Blažka sporadicky. Přesto bylo domácí obraně při jedné situaci pěkně horko, a to když se hostující útočník řítil z pravé strany na Blážu. Vše musel hasit křižující Viktor Ševčík hraničním faulem, který byl oceněn žlutou kartou. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí zelenožluté. Za zmínku snad ještě stojí nebezpečná střela Rusavy, při které míč orazítkoval břevno i tyč branky lubenského brankáře.

I přes ztrátu Davida Lubná pokračovala tam, kde skončila první poločas. V závaru před brankou Rusavy se nejlépe zorientoval dobře stojící Milan „plaváček“  Otýpka a míč hlavou pohodlně dopravil podruhé do branky hostů. Od té doby působila Rusava odevzdaným dojmem, Lubné se dařilo kombinovat a předvedla pár pěkných akcí. Po jedné z takových a také po důrazu napadajícího útočníka padl i třetí gól Lubné. K odraženému míči se dostal Viktor Ševčík a ze 40 metrů přeloboval bezmocného brankáře Rusavy. Vše spělo k poklidnému konci zápasu, což se pravděpodobně nelíbilo domácím fotbalistům a cestu za vítězstvím si začali zbytečně komplikovat. Ve stylu „povolíš, přitáhneš“ povolili hostům až příliš, tedy vstřelit kontaktní gól, když se jinak konsolidované obraně nepodařilo zastavit jednoho z útočníků Rusavy a ten zakončil své sólo střelou k pravé tyčce Blážovi brány. A mohlo být ještě hůř... Druhou vážnější šanci po chybě domácí obrany už ale domácí pouštěč za svá záda nepustil. Poté už domácí borci přestali povolovat a hluchou desetiminutovku přečkali bez dalšího vážnějšího problému. Ve zbytku utkání se nic výraznějšího nestalo, a tak se domácí fanoušci mohli při jarní premiéře na domácím pažitu těšit z první výhry. Určitě je na místě ocenit zlepšenou hru defenzivní řady v porovnání s minulým týdnem. Perfektní výkon podal především těšanský brousek Valach. Věříme, že na bodový zisk navážou borci už v dalším zápase na hřišti Střílek.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

„V utkání jsme chtěli napravit ztrátu z minulého kola. V prvním poločase se hrál bojovný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Rusava dobře bránila. Naše akce většinou skončily před šestnáctkou. Jedinou naší hrozbou byly standartní situace. Z jedné z nich jsme také otevřeli skóre hlavičkou Kovaříka. Ve druhém poločase jsme chtěli dát uklidňující druhou branku. Dostávali jsme se do šancí, ale branka padla až po hlavičce Otýpky. Třetí branku vstřelil po chybě Rusavy střelou z dálky Viktor Ševčík. Po třetí brance jsme se nepochopitelně stáhli. Rusava ožila a výsledkem byla snižující branka. Následně po chybě mohla dát dokonce i druhou branku. Výborně ale zachránil brankář. Do konce zápasu se potom hrál chaotický fotbal, který moc fotbalovosti nenabídl. Stínem zápasu je těžké zranění Davida Bačinského, pro kterého s největší pravděpodobností skončila sezona."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenirusava.pdf (203167)