Družstevník Střílky - FK Lubná 1959 2:0 (1:0)

Sestava Střílek: Vitoul – Marek, Posolda, Stuchlík, Holub - Věžník, Nezdařil, Foltýn, Novák - Sádlík, Elzner.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Valach, Běťák, Havlík - Rybenský, Kulcsár, Scholz, Otýpka - Kovařík, Kroupa.

Sřídali: Jelínek, Gejdoš, Hlaváč - Ševčík K., Piškula M., Ančinec.

Rozhodčí: Žigmund.

ČK: Běťák.

V neděli odpoledne Lubná zavítala do Koryčan, kde ji čekalo těžké a nevyspitatelné utkání proti nebezpečnému soupeři. Pro jarní  boje zvolilo střílecké mužstvo za svůj azyl areál nedalekých Koryčan z důvodu rekonstrukce hrací plochy.

Trenér Petr Skypala byl nucen učinit dvě změny v základní sestavě oproti minulému utkání. Místo zraněného Bačinského v útoku nastoupil Laďa Kroupa a místo Viktora Ševčíka na levé obraně zaujal Ivo Havlík. Úvod utkání nevypadal špatně, když nenápadná střela Milana Otýpky orazítkovala tyč branky domácího „Sparťana“. Utkání nabízelo především spoustu osobních soubojů, ve kterých byli domácí většinou důraznější. Za Lubnou několikrát Bláža hasil nebezpečné akce. Domácí se snažili prosadit hlavně ze standartních situací.  Asi po půlhodině hry přišla největší a bohužel jediná branková příležitost Lubné. Kovařík se uvolnil po levé straně a předložil míč Kroupovi, který se ho snažil poslat podél nohou brankáře. Bohužel trefil pouze levou nohu strážce domácí svatyně. A v zápětí se v podstatě potvrdilo staré známé rčení nedáš  - dostaneš. Po akci po pravém křídle a následném závaru v pokutovém území Lubné míč doputoval až k Nezdařilovi, který ho uklidil na vzdálenější tyč.  To běžela 33. minuta utkání. Do poločasu se toho už příliš neudálo a do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro Družstevník.

Do druhého poločasu se snažil trenér hostů uklidnit své svěřence a hlavně jim naordinovat trochu té fotbalovosti, kterou od nich v průběhu první půle postrádal. Nicméně účel se bohužel minul prostředkem a herní obraz se příliš nezměnil. Mnohem nebezpečnější byli důrazní a u všeho rychlejší domácí. Byla z nich cítit větší chuť a vůle po vítězství. K ohrožení branky domácího brankáře docházelo velmi sporadicky. Pár dobrých zákroků si připsal pouze lubenský Bláža, který jako jeden z mála předvedl výkon, jenž snesl měřítko. Do hry se postupně dostal střídající Kamil Ševčík, který nahradil Valacha kvůli zdravotním problémům. Poté již přišel na řadu nástup na scénu v podání dvou hráčů, kteří kopačky neobuli už od „Kuvajtu napadení“. Na kraj zálohy se postavil Mara Piškula. Ofenzívu se pokoušel posílit Petr Ančinec, který upoutal hlavně svým plnovousem značícím vítězné tažení zlínských ševců :-). Bohužel ani tento impuls neznamenal změnu dění na hřišti. Navíc se po druhém faulu musel ze hřiště poroučet staronový lubenský kapitán Běťák. O chvíli poté domácí proměnili jednu ze svých nebezpečných akcí, když míč za obranu uklidil do sítě střídající Gejdoš. Následně se zápas zbývajících pát minut pouze dohrával.

Lubná si v tomto utkání jednoduše žádný bod nezasloužila. Pravda, určité problémy se sestavou se dostavily, ale i přesto předvedený výkon lubenského fanouška nadchnout nemohl.  A rozhodně nesplnil očekávání. Možná i samotní hráči byli rádi, že v Koryčanech nebyly žádné davy fanoušků Lubné. …

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" I když jsme měli problém se sestavou, tak jsem z předvedené hry a z výkonu dost zklamaný. Věděli jsme, že budou hrát Střílky dost agresivně, ale nedokázali jsme se s tím vyrovnat. Kromě jediné vyložené šance Kroupy jsme si nic nevytvořili. Hráli jsme pasivně, bez nasazení. V útoku se nepodržel balon, záloha nic nevymyslela. Obrana byla přetížená a uchylovala se jen k odkopům. Nikdo na sebe nevzal zodpovědnost, aby šel do rizika. Kromě brankáře Blažka odehráli všichni zápas pod své možnosti..I když hra nikdy nestojí na jednom hráči, tak bylo bohužel vidět, jak nám bude chybět David Bačinský. Je poznat, že se v poslední době netrénuje. Hráči si nevěří. Hrají bez nasazení. Proto jsou také v soubojích pozdě a přichází zranění. Navíc byl vyloučen kapitán Běťák. Jestli budeme pokračovat v takových výkonech a přístupu , tak se už na jaře vítězství asi nedočkáme.."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenistrilky.pdf (203224)