Branky Lubné: Musil J. 2, Bačinský, Rybenský - Horák J., Dostál.

Rozhodčí: Mucha

Sestava Lubné: Blažek - Kadlčík, Běťák, Valach, Havlík - Rosecký, Haloda, Musil J., Rybenský - Bačinský, Otýpka.

Sestava Mrlínku: Novák - Kušík V., Horák R., Heryán, Kušík R. - Podzemný, Vrubel, Horák J., Horák D. - Červík, Dostál.

Střídali: Kulcsár, Musil P., Kovařík, Dubina - Hradil, Holec, Vyoral, Žídek.

K dalšímu domácímu mistrovskému utkání nastoupila Lubná opět doma, tentokrát přijel na značně podmáčený lubenský pažit houževnatý soupeř z Mrlínku. Utkání přihlížely opět velmi slušně zaplněné lubenské ochozy. Trenér Petr Skypala byl nucen absencí dvou stoperů Jiráska a Piškuly učinit hned několik změn v sestavě. Na místo stopera se k Valachovi postavil David Běťák, na pravého obránce letos poprvé naskočil Roman "Tykadlec" Kadlčík. Ve středu zálohy vedle dovolenkáře Musila nastoupil nestárnoucí "RedBull" Mara Haloda. Pro některé byl možná tento tah překvapivý.  Toto utkání mělo ještě jednu zvláštnost a sice výzmamné životní jubileum pana Stanislava Čermáka a Josefa Pluhaře. První jmenovaný oslavil 80. narozeniny a druhý jmenovaný 70. narozeniny. Touto cestou náš fotbalový klub ještě jednou gratuluje k těmto krásným kulatinám obou oslavenců. Mnohokrát děkujeme za vše, co za celý svůj dosavadní život udělali pro lubenský fotbal a přejeme hlavně pevné zdravíčko.

Nyní přejdeme k samotnému utkání, do kterého vstopilo domácí mužstvo opět velmi aktivně a již ve 3. minutě utkání tahal brankář Mrlínku míč se zvé sítě. Nádhernou přihrávku za obranu Mrlínku legendární "šajtlí" Mary Halody nekopromisně z jedné zakočil lubenský kanonýr Bača - 1:0! Domácí se tak pochopitelně dostali na koně a začali hosty přehrávat. Lubná hrozila hrou přes kraje hřiště, především z pravé strany díky "Vaťákovi", který byl zásobován poměrně dobrými přihrávkami. Při jedné takové akci Milan utekl po pravé straně a míč naservíroval pod sebe do druhé vlny. Tam byl uplně volný kapitán Musil, který přesnou střelou  k tyči prostřelil vše co mu stálo v cestě - 2:0! V tu chvíli si hosté připadali jako ve zlém slu. Běžela asi 20. minuta, prohrávali o dvě branky a z lubenského kolotoče jim šla hlava kolem :). Hosty ovšem nakopla situace, která na sebe nenechala dlouho čekat. Po odraženém míči de dostal ke střele kapitán Mrlínku Horák, který s přispěním teče lubenského obránce snížil na rozdíl jedné branky - 2:1! Tato branka hosty značně povzbudila. Mrlínek na hřišti začal působit, jako by byl politý živou vodou. Krátce po této brance přišla hned další stoprocentní tutovka hostů, ovšem Lubnou podržel bravůrním zákrokem brankář Blažek. Tato šance se později ukázala jako rozhodující moment utkání, protože se potvrdilo dobře známe pravidlo "nedáš - dostaneš." Do rozhozené obrany vběhl Milan Mtýpka, který svou krásnou přihrávou vybídl Kubu Musila. Pro toho už nebyl problém doklepnout míč z malého vápna do prázdné branky - 3:1! Tato branka hosty opět zchladila. V prvním poločase se již nic zajímavého nestalo a do šaten tak šli domácí s dvoubrankovým vedením.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří již v utkání neměli co ztratit. Snažili se domácí Lubnou postupně zatlačit na svou polovinu, což se jim taky začalo dařit. Mrlínek si začal vytvářet optickou převahu, k vážnějšímu ohrožení branky se ovšem nedostával. Výsledkem zlepšené hry hostujícího týmu bylo pouze zvýšené množství standartních situací, které směřovaly směrem k Blažkově bráně a také 2 až 3 pološance. Trenén Petr Skypala postupně poslal do hry útočníka Kovaříka a středopolaře Klucsára a na hřišti to bylo hned znát. Ze hřiště se poroučel nejdřív Rosecký a poté také kapitán Musil. Ten svou kapitánskou pásku navléhl obránci Valachovi (ten určitě ví, co se v tomto případě sluší a patří :-)). Tento čin s překvapením sledoval hlavně lubenský matador David Běťák, který už si dělal na své levé ruce místo na kapitánskou pásku :-) Do konce zápasu zbývá zhruba 20 minut. V nadějné šanci se po chybě stopera hostů ocitl Kovařík, místo zakončení ovšem zvolil zaseknutí a přihrávku. Zejména příchod Petra Kulcsára musel diváky v Lubné potěšit, protože svou nádhernou kolmou přihrávkou v podstatě nachystal branku pro "Vaťáka". Ten tváří v tvář hostujícímu brankáři nekopromisně zavěsil na vzdálenější tyč - 4:1! Utkání se zdálo být rozhodnuto. Na hřiště se postupně dostává Petr Musil i Radek Dubina. Hosté ovšem zbraně nesložili a v závěrečné desetiminutovce ještě potrápili lubenskou defenzivu. Podařilo se jim ovšem v 90. minutě pouze kosmeticky upravit výsledek utkání. Ve skrumáži před domácí brankou se nejlépe zorientoval hostující Dostál, který z blízka poslal míč do sítě - 4:2! Utkání tak skončilo hlavně díky prvnímu poločasu zaslouženým vítězstvím domácích fotbalistů, kteří si již dovoubrankové vedení nenechali vzít.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"Odehráli jsme velmi těžký zápas s velmi kvalitním soupeřem. Navíc jsme museli řešit absenci obou stoperů. Znovu se nám podařilo dát rychhlou branku, kdy se po pěkné přihrávce od Marka Halody trefil Bača. Tentokrát jsme ale přidali druhou branku a to dle mě rozhodlo. Mrlínek sice snížil, ale do poločasu jsme odskočili znovu na rozdíl dvou branek. Ve druhé půlce nás hosté zatlačili, byli lepší, ale do nějaké vážnější šance se nedostali. Krásnou čtvrtou branku přidal M. Rybenský. Trochu mě mrzí zbytečná druhá branka z konce zápasu. I tak bych chtěl za bojovnost a disciplínu všechny pochválit."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenimrlinek.pdf (194341)