FK Lubná 1959 - FC Morkovice "B" 0:1 (0:1)

Rozhodčí: Žigmud (Kroměříž)

Sestava Lubné: Blažek - Kadlčík, Jirásek, Valach, Běťák - Jelínek, Kulcsár, Musil J., Rybenský - Bačinský, Otýpka.

Sestava Morkovic: Vrba - Vymazal, Řezáč, Oplt T., Přecechtílek - Pajgr D., Koláček, Majda, Oplt M., - Šimčík, Zápařka.

Střídali: Havlík, Piškula, Kovařík - Pajgr M., Handl, Novák.

Další třaskavý duel byl připraven pro lubenské fanoušky na nedělní odpoledne 13. října 2013...jak se později ukázalo, třináctky nepřinesly domácím štěstí, ale pojdmě od začátku. Zápas prvního s druhým, pokus o zdolání lubenské neporazitelnosti, dvě nejlepší obrany soutěže proti sobě, to byla více než zajímavá pozvánka pro všechny fotbalové fanoušky.

Lubná začala s menší změnou v sestavě. Po dobrém výkonu proti Zborovicím nastoupil na kraji obrany Roman Kadlčík, na levém halvu pak internacionál Tomáš Jelínek. Hosté z Morkovic nic neponechali náhodě a nastoupili v nejsilnější možné sestavě, doplněny o hráče z áčka. Na hřišti byla možná proto po celý zápas fotbalovost na straně hostí. Domácí svoje herní nedostatky ale nahrazovali nezdolnou bojovností. Hosté ze své počáteční herní převahy vytěžili jen několik standartních situací. Při jedné změnili zaběhlý rytmus rozehrávky a překvapili bubenskou obranu rychlou rozehrou. Přetažený míč na zadní tyči vracel útočník hostí zpátky před branku. Na tom by nebylo nic divného, pokud by při hlavičce nestál půl metru za brankovou čarou. Míč se od břevna odrazil k dobíhajícímu morkovičákovi a bylo z toho vedení 0:1. Velmi sporný moment rozvířil emoce. Pomezní z Morkovic ovšem signalizoval, že hráč sice byl za lajnou, ale míč nikoliv. Pravidla fotbalu ale v našem článku nebudeme rozebírat. Po velmi sporné situaci se každopádně hosté dostali do vedení. Nutno říci že si za svou aktivitu branku zasloužili. Lubná se ale nenechala rozhodit a posledních patnáct minut získala převahu. Ve velké šanci se ocitl Bačinský, chvilku před ním zakončoval přímo z rohu Otýpka, obě situace však skvěle vyřešil hostující golman. Největší možnost skončila po pohotové střele Rybenského na břevně morkovické branky. Na vyrovnání ale závěrečný tlak nestačil a tak nezbývalo, než se o to pokusit ve druhé půli.

Lubná hrála otevřenější fotbal, čímž se otevíral prostor pro útočnou hru Morkovic. Hosté se dostávali se do přečíslení a brejkových situací, do vyložené pozice se ale neprobojovali. Posledních dvacet minut Lubná tlačila soupeře víc a víc. Hosté si čím dál častěji pomáhali fauly. Musilovu přetaženou standartku vracel prudce před branku Jirásek. Dva kroky od prázdné svatyně stálo lubenské duo Bačinský - Havlík. Stačilo, aby například Bača nastavil svoje vypracované břicho a míč by skončil v brance. Bohužel po souboji s vlastním spoluhráčem Ivošem, letěl míč z této tutové pozice přes branku. Lubnou ale zahozená gólovka nepoložila a dál dřela v touze vyrovnat. Nejblíž brance byl v závěru Martin Valach, kterého trenér Skypala na poslední minuty vytáhnul do útoku. Gól už ale Lubná nevsítila a tak poprvé v sezoně poznala hořkost porážky. Za svůj přístup a bojovnost se ale nemají domácí borci za co stydět. Hosté hráli lepší fotbal, ale kromě sporného gólu si žádné velké šance nevypracovali. Domácí se rozjížděli pomaleji, ale v závěru se Morkovice obávaly vyrovnání. Lubná svého soupeře předčila v bojovnosti a její hra vedla k větším gólovkám, proto by zápasu více odpovídala remíza.

Lubenským hráčům ale patří uznání za to, jak po nevydařené minulé sezoně zahájili tu letošní. S posledním zápasem v I.B třídě drželi neporazitelnost 10 utkání v řadě, což před sezonou asi nikdo nečekal. Věřme, že v další zápase proti Kyselovicím načne lubenské áčko novou sérii!

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"Morkovické béčko se představilo jako zatím nejlepší mužstvo, se kterým jsme na podzim hráli. Hráči měli svou kvalitu. Spousta z nich má zkušenosti z vyšších soutěží a ze začátku to bylo vidět. Hráli zkušeně, dařilo se jim kombinovat. Postupem času jsme hru vyrovnali a hrozili z rychlých brejků. Bohužel jsme jich spoustu nedotáhli, protože chyběla kvalitní finální přihrávka. Bohužel jsme dostali sporný gól, kdy si hráči ztěžovali na to, že byl míč už mimo hru. Potom se do největší šance dostal David Bačinský, ale svůj sólový únik neproměnil. Druhá půle byla o naší snaze vyrovnat. Tlačili jsme se dopředu, otevřeli hru, čehož soupeř několikrát využil k rychlému přechodu, ale do žádné vyložené šance se nedostal. Poslední šanci jsme zahodili v poslední minutě, kdy se míč nepodařilo protlačit Martinovi Valachovi."

"Myslím, že by utkání spíše slušela remíza, ale takový je sport. Odehráli jsme dobré utkání s výborným soupeřem. Velmi oceňuji naše zlepšení v disciplíně v porovnání s minulým zápasem ve Zborovicích."

Bodové hodnocení hráčů neleznete zde: hodnocenimorkovice.pdf (110313)