Branky: Rosecký, Musil J., Bačinský - Darebníček Radim

Rozhočí: Mikula

Sestava Lubné: Blažek - Běťák, Jirásek, Piškula A., Havlík - Rybenský, Kulcsár, Musil J., Rosecký - Bačinský, Otýpka.

Sestava Němčic: Glozyga - Rom. Darebníček, Sládeček, Švrček, Stržínek - Cejpek, Pospíšilík, Rad. Darebníček, Niedermertl - Mrázek, Holý.

Střídali: Valach, Jelínek, Kroupa - Darebník.

Atraktivní souboj o čelo tabulky, série neporazitelnosti, ideální slunečné počasí...co více si mohl na nedělní odpoledne fanoušek lubenské kopané přát. Soupeř z Němčic přijel k zápasu v pozici lídra tabulky. Kromě porážky ve Zdounkách všechny své zápasy vyhrál. Tato bilance už na první pohled budila respekt.

Na hřišti se však domácí svého soupeře rozhodně nezalekli. Od úvodního hvizdu dávali jasně najevo, kdo je tady doma. První šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Po hezké kombinační akci byl v ideální palebné pozici Otýpka. Místo zpracování míče volil střelu z první, kterou brankář Němčic vytěsnil na roh. Němčice odpověděli Darebníčkem, který se dostal k odraženému balonu a namířil si to přímo mezi stopery. Ve snaze odebrat čistě míč, ztratil na vápně domácí Jirásek stabilitu a útočníka Němčic při pádu srazil k zemi. Rozhodčí tento faul odměnil žlutou kartou, jelikož útočící hráč nebyl ve vyložené pozici a ke sražení došlo neúmyslně. Lubná dále útočila, Němčice se bránily. Byla jen otázka času, kdy jedna z mnoha šancí skončí v hostující síti. Namotivovaný David Běťák, který hrál proti svému bývalému týmu, trefil po rohovém kopu Musila hlavou břevno. Pak přišel důležitý moment zápasu. Po kombinaci Bačinského a Otýpky se ocitl v jasné gólové šanci první jmenovaný. Za záchranou brzdu zatáhl stoper hostů, který jej zezadu fauloval a poroučel se do sprch. Červená karta vzbudila tradiční emoce u hráčů, funkcionářů i fanoušků hostí. Nad věcí z hostujícího tábora tak zůstal snad jen trenér Němčic, který vyloučení označil jako oprávněné. Ke standartce z 22m se postavil probuzený šutér Rosecký. Jako fanoušek Slávie se možná inspiroval sobotním derby : - ) a míč nádherně zakroutil do levého horního rohu branky 1:0! Červená karta a hned na to gól, to byl pro hosty těžky direkt. Do jediné šance hostů v prvním poločase se dostal hostující kanonýr Radim Darebníček, který prošel mezi lubenskými stopery a ocitl se tváří v tvář brankáři Blažkovi. Hostující útočník ovšem jen těsně minul Blažkovu svatyni. Poslední slovo v prvním poločase měl Milan Otýpka, který po centru Milana Rybenského z voleje v jasné gólové šanci těsně minul branku. Lubná bohužel do poločasu svého soupeře "dorazit" nestihla.

Němčice nastoupily do druhé půle jako vyměněné a předváděly, proč se proti deseti hráčům mnohdy hraje hůř. Hrály s velkou chutí, vyhrávaly souboje, hrály odvážně. Zato domácí si svým přístupem koledovali. Svoje útoky nedokázali zakončit, naopak čím dál častěji ztráceli míče a prohrávali souboje. To byla voda na mlýn pro Němčice. Lubná předvedla možná nejhorších třicet minut sezony. Časté ztráty a nepřesné přihrávky nabízely hostům množství brejků, ze kterým hrozili oba hostující útočníci. Byla jen otázka času, kdy hosté vyrovnají. První tutovku zlikvidoval Blažek, na druhou už byl krátký. Po souboji s Bětákem se hostující hráč dostal ke střele, kterou ještě Bláža zlikvidoval. Na dorážku Radima Darebníčka už byl ale krátký 1:1! Němčice tak byly za svoji aktivitu zaslouženě odměněny a s Lubnou to nevypadalo vůbec dobře. Domácí se chytli až po vyloučení Roseckého. První žlutou dostal za svou střelu v přerušené hře, druhou za zdržování během autového vhazování. Rosa tak dopadl podobně jako slávistický kapitán Karol Kisel :-) Tento moment vyburcoval snahu domácích a ti začali opět předvádět fotbal. Střelu kapitána Musila zastavil kromě břevna i praporek hostujícího pomezního. Kuba se ale dočkal o pár minut později. Když byl faulovaný u střídačky Nemčic, lecos si vyslechnul. Nenechal se však rozhodit a sám se postavil ke standartce. Nepříjemně zahraný centr se odrazil od země a zapadl na zadní tyč 2:1! Chybělo jen deset minut do konce, ale Lubná se držela hesla, že nejlepší obranou je útok. V této závěrečné pasáži už jasně dominovala a konečně předváděla fotbal, na který se dalo dívat. Domácí nakonec odměnili své fanoušky krásnou gólovou akcí. Lubenská obrana přenesla hru z levé na pravou stranu hřiště. Běťák uvolnil Rybenského, který svým centrem vyzval ke skórování Bačinského. Ten svou pověstnou rybičkou stanovil konečný výsledek utkání -3:1!

Zápas tak z pohledu domácích prošel několika rozdílnými pasážemi. Vítězství se nerodilo lehce, ale tři body zůstaly zaslouženě doma. Lubná se po tomto vítězství bude minimálně týden vyhřívat na první místě tabulky. Vzhledem k tomu, že v této sezoně nebyl jako cíl stanoven postup do I.B třídy, je tato skutečnost příjemným bonusem :-)

Pro zajímavost uvádíme úryvek z článku o utkání uveřejněný v KROMĚŘÍŽSKÉM DENÍKU: Skvělý podzim zatím prožívají svěřenci Petra Skypaly, který dokázal Lubnou posunout po osmi kolech na nejvyšší patro tabulky okresního přeboru. Pro Lubnou to bylo v součtu s minulou sezonou deváté utkání v řadě bez porážky. V dresu Němčic nastoupil ke stému utkání v soutěži Ladislav Darebník. Střelec jedné branky Lubné David Bačinský si polepšil v historické tabulce okresního přeboru na 81 gólů a srovnal krok s devátým nejlepším střelcem v tomto století Ladislavem Zakopalem".

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"Začátek zápasu nám vyšel. Už v první minutě mohl vstřelit branku Otýpka, ale brankář vytáhl bravurní zákrok. Prvních 25 minut jsme hosty přitlačili, vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bez gólového efektu. Branka přišla po ukázkovém trestném kopu Adama Roseckého. Trestnému kopu předcházela červená karta za evidentní zastavení Bačinského, když šel sám na bránu. Do konce poločasu se obrázek nezměnil. My jsme hráli, Němčice bránili. Ve druhém poločasu jsme chtěli přidat pojistku, ale najednou bylo vše špatně. Nechali jsme se strhnout ke hře nahoru dolů, nehráli jsme kolektivně, každý se chtěl prosadit sám. To vedlo k tomu, že Němčice hru vyrovnaly a začaly vystrkovat růžky. Nakonec to dopadlo asi jak mělo a to inkasovanou brankou. V tu dobu byly Němčice lepší. Paradoxně nám pomohlo vyloučení Adama Roseckého. Uvědomili jsme si o co se hraje a posledních 15 minut jsme předvedli vynikající výkon korunovaný dvěmi brankami. Zvláště ta druhá byla z učebnice fotbalu, kdy šel balon od obrany až po zakončujícího Bačinského na jeden dotek. Myslím, že i vzhledem k hluché dvacetiminutovce druhé půlky jsme vyhráli naprosto zaslouženě."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnoceninemcice.pdf (182,5 kB)