FC Morkovice "B" - FK Lubná 1959 0:2 (0:2)

Branky Lubné: Otýpka 2.

Sestava Lubné: Blažek - Kadlčík, Běťák, Valach, Droběna - Havlík, Kulcsár, Scholz, Rybenský - Kroupa, Otýpka.

Střídali: Haloda, Burda.

Rozhodčí: Veselý.

K velmi těžkému venkovnímu utkání přicestovala v neděli Lubná do Morkovic, kde se utkala s již jistým vítězem letošního ročníku okresního přeboru, rezervou Morkovic. Ta si zajistila jistotu postupového místa již v minulém kole. I přes tento fakt nastoupili domácí v plné síle. Trenér Petr Skypala udělal v sestavě hned několik změn. Absenci Viktora Ševčíka vyřešil vysunutím Ivoše Havlíka, na místo levého obránce tak naskočil „kladivář“ Roman Kadlčík. Místo zraněného Kovaříka v útoku zaujal Milan „plaváček“ Otýpka.

Začátek utkání patřil jednoznačně Lubné, hned z první akce totiž lovil brankář domácích míč ze své sítě. Po rychlé akci z levé se dostal k zakončení Milan Otýpka, který nekompromisní křižnou střelou nedal domácímu brankáři šanci. Domácí tato branka očividně zaskočila, velké problémy dělal obráncům Morkovic také Laďa Kroupa, který v průběhu první dvacetiminutovky několikrát ukázal záda bekům domácích.  Hned dvakrát v rychlém časovém sledu šel úplně sám na brankáře, své šance ovšem nedokázal využít. Mistr okresního přeboru ohrožoval branku lubenského Bláži hlavně střelami ze střední vzdálenosti. Dostal se také k několika nebezpečným rohovým kopům a standartním situacím, lubenská defenziva ovšem fungovala bezchybně. Asi největší šanci domácích spálil kanonýr Šimčík, jeho hlavička ovšem neměla gólové parametry. Na druhé straně pálil nebezpečně kapitán Běťák, který v dobré pozici přestřelil. Do další šance se dostal i Radim Scholz, který byl ovšem zezadu faulován stoperem domácích na hranici velkého vápna. Kupodivu všech lubenských hráčů a fanoušků se ovšem ani nezažlutilo. Následné zakončení standartní situace ovšem kapitán Běťák nezahrál podle svých představ a brankář domácích tuto střelu v klidu lapil do koše. Než k němu střela doletěla, stihnul si v klidu upravit účes a zavázat kopačku :-). Do poločasu se ovšem Lubná dočkala uklidňující branky, když znovuzrozený střelec Otýpka po samostatném úniku obešel brankáře a uklidil míč do prázdné brány. K „plaváčkově“ gólové fazóně určitě velkou mírou přispělo legendární Bačovo číslo 10 na zádech a při druhé brance i jeho kopačka, kterou sebou naštěstí vozí lubenský kapitán jako talisman :-). Do konce první půle následovala pouze další série rohových kopů domácích. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:2 pro Lubnou. Pro někoho možná překvapivý výsledek, nicméně obraz hry mu odpovídal.

Do druhé půle Lubná nastoupila s vědomím, že nemusí nikam pospíchat. Ale také se snahou zrychlit přechodovou fázi a dotáhnout dokonce některý z rychlých brejků, který by přinesl klid do našich řad. Začátek druhé půle ovšem přinesl hlavně zvýšenou snahu domácích o otočení nepříznivého stavu. V prvních patnácti minutách bylo lubenské defenzivě poměrně horko. Domácí se snažili hrát po krajích a centrovanými míči hledali útočné duo Šimčík, Zápařka. Bláža měl ovšem bránu zamčenou, dvakrát mu pomohla i branková konstrukce. Úvodní nápor lubenská defenzíva se štěstím zvládla, což bylo v konečném zúčtování velmi důležité. Nápor domácích postupně uvadal, do rychlých brejků se dostávala Lubná. Obraně Morkovic opět zatápěl svými sedmimílovými kroky Laďa Kroupa, který ovšem ani další šance nevyužil. V Morkovicích mu prostě nebylo souzeno skórovat. V další tutové šanci se ocitl Havlík, který nikým nebráněn nastřelil pouze brankáře. Lubná si v druhém poločase vytvořila několik dobrých příležitostí, bohužel ve finální fázi už nedokázala ani jednu brankovou příležitost dotáhnout do konce. Možná i kvůli tomu, že v úmorném horku některým hráčům velmi rychle docházely síly. O nic lépe na tom ovšem nebyli ani domácí, kteří postupem času nebyli zdaleka tak nebezpeční jako v úvodu druhého dějství. Utkání tedy skončilo zaslouženým vítězstvím Lubné a morkovským areálem se linul vítěžný lubenský pokřik.

Lubná v tomto utkání podala velmi dobrý výkon na všech postech, k vítězství přispěla hlavně střelecká produktivita Milana Otýpky. Fanoušci Lubné po delší době odjížděli z venkovního zápasu spokojeni. Největším pozitivem je fakt, že jsme dokázali přehrát suverénního lídra soutěže. Pro hráče je tento výsledek povzbuzením a věříme, na tento výkon naváží a dohrají tak zbytek sezony v pohodě a s co možná největším počtem bodů.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

"K jasnému lídrovi soutěže jsme odjeli jen se třinácti hráči a s náhradním brankářem do pole. I tak jsme chtěli zlomit jarní nevýrazné výkony. Začátek vyšel skvěle, když se asi po 15-ti vteřinách střelou z vápna prosadil Otýpka. Ten samý hráč přidal po samostatném úniku druhou branku. Domácí hrozili jen ze standartních situací, ale ty jsme s přehledem ubránili. Do druhého poločasu vlétli domácí s větším nasazením. V prvních 20 minutách jsme měli štěstí, když se dvakrát třásla konstrukce. Poté jsme se osmělili a také jsme spálili šance. Zvláště dva samostatné uniky po gólu volaly. Nakonec se výsledek už neměnil. Za dnešní výkon bych chtěl celé mužstvo pochválit. S lídrem soutěže jsme odehráli výborný první poločas. Ke konci nám už docházely síly, ale dnes rozhodlo srdíčko, které každý z hráčů na hřišti nechal. Utkání s naprostým přehledem řídil rozhodčí Veselý."

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnocenimorkovice.pdf (201261)