FK Lubná 1959 - SFK Elko Holešov "B" 3:2 (1:0)

Branky: Skácel 2, Krejčiřík - Hlobil 2.

Sestava Lubné: Blažek - Droběna, Ševčík K., Krejčiřík, Havlík - Rybenský, Haloda, Kutňák, Železník - Skácel, Otýpka.

Střídali: Kovařík, Ševčík V., Piškula A., Šťastný.

Rozhodčí: Sanislo Martin (Chropyně).

Netradičně v sobotu nastoupila Lubná k dalšímu domácímu utkání, tentokrát se našim borcům postavila do cesty rezerva Holešova.  Většina hráčů hostů kupodivu dorazila do Lubné asi 20 minut před utkáním. Z toho důvodu se musel začátek utkání mírně posunout. Někteří hráčí Holešova údajně zabloudili na cestě z Kvasic do Lubné :-).  Trenér Petr Skypala musel opět řešit absenci stopera, tentokrát z důvodu dovolené Martina Valacha. Na jeho místo se postavil Kamil Ševčík, který letos naskočil premiérově do základní sestavy. Jak se později ukázalo, Kamil svoji roli zvládl bez větších problémů.

Na značně podmáčeném lubenském pažitu začali lépe hosté z Holešova. Domácí se dostali do tempa až po první vlažné desetiminutovce. Jestli na se na tomto faktu podepsal opožděný začátek utkání si ovšem můžeme pouze domýšlet.  Hosté naštěstí slabé chvilky Lubné nevyužili. Poté se domácí dostali do provozní teploty a začali se postupně osmělovat směrem dopředu. Do první vážnější situace se dostal Skácel, jeho tvrdou střelu ovšem brankář vyrazil pouze na roh. Za zmínku stojí i dalekonosná rána Droběny, kterou brankář s problémy také vytěsnil. Hosté poprvé zahrozili po standartní situaci. Tvrdou bombu, která naštěstí směrovala doprostřed branky, Blažek na jistotu vyrazil. Po následném zaváhání lubenské defenzívy se ocitl v brankové příležitosti útočník Holešova. Blažek však dobrým vyběhnutím a následných zákrokem tuto šanci opět zneškodnil. Tohle byl jeden z klíčových okamžiků utkání. Za nedlouho totiž uděřilo na druhé straně. Skácel si ve vápně zpracoval těžký míč do protipohybu obránce Holešova, který ho zastavil pouze za cenu faulu. Sudí Sanislo bez váhání odpískal penaltu, nutno podoknout, že byla stoprocentní. Míč si vzal do rukou sám faulovaný hráč a s přehledem proměnil. Lubná šla tedy do vedení. Úvodní branka utkání Lubnou nakopla. Skácel se chvíli poté dostal do další slibné šance, jeho pěkná střela na zadní tyč ovšem těšně minula zařízení.  Střelecký apetit obránce Droběny vyústil v další nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti. Drobkova razantní pumelice jen prosvištěla kolem spojnice branky. Domácí defenzíva do konce poločasu nepřipustila žádné větší drama, do šaten tedy šla Lubná za těsného vedení 1:0.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji hosté. Byli dříve u míče, domácí se opět nemohli dostat do tempa a nedařilo se jim držet míč na svých kopačkách. Vyústěním toho byla vyrovnávací branka. Po akci z pravé strany se dostal centrovaný míč k obávanému kanonýrovi hostů Hlobilovi. Ačkoliv byl tísněn Ševčíkem, ze složité pozice vytěžil maximum a hlavou nedal Blažkovi šanci. Začínalo se tedy od „nuly“. Lubnou začala opět trošku trápit finální fáze slibně rozjetých akcí, do zakončení se domácí dostávali složitě. Lubná hrozila hlavně po rohových kopech.  Po jednom z nich šli domácí opět do vedení. Centrovaný míč proletěl až na zadní tyč, kde stál osamocený Krejčiřík. Pro toho už nebyl problém dopravit z blízka míč do sítě. Tento důležitý moment opět uklidnil domácí hráče a přinesl klid na jejich kopačky. Druhá branka Lubné utkání určitě prospěla.  Po následném nedorozumění obránců Holešova se dostal do jasné brankové příležitosti Rybenský, který šel sám na brankáře. Jeho „hanácký“ nárt směřoval bohužel nad branku. Na druhé straně se hosté dožadovali pokutového kopu po údajné ruce bránícího hráče domácích, píšťalka sudího ale zůstala němá. V 70. minutě došlo k prvnímu střídání na straně domácích. Hřiště opustil Otýpka, kterého v útoku nahradil Kovařík. O chvíli později se po útočné kombinaci dostal míč ke Skácelovi, který se šikovně uvolnil a z hranice velkého vápna obstřelil vše, co mu stálo v cestě. Pěkná střela, na kterou byl brankář krátký, zapadla přesně k zadní tyči a Lubná zvýšila svůj náskok. Ten mohl ještě navýšit středopolař Kutňák, nepodařilo se mu ovšem přesně zakončit svoje sólo napříč obranou hostí. Na hřiště se poté dostal i střídající Viktor Ševčík.  Po lubenské ztrátě na útočné polovině šli do brejku hosté. Hlobil dostal ideální kolmou přihrávku, kterou opět zkušeně zúročil ve svoji druhou branku v utkání. Lubná dobře věděla kvalitách tohoto hráče, i přesto vstřelil dvě branky. Dostal se do dvou brankových příležitostí a obě s přehledem proměnil. O jeho kvalitách se tady ovšem více rozepisovat nemusíme. Na hřiště se poté v rámci taktického střídání dostal postupně Adam Piškula a Šťastný. Lubná si poté již závěr utkání pohlídala a dokráčela tak k druhému vítězství v řadě.

Tento zápas byl pro diváka určitě zajímavý, zejména druhý poločas. Pět vstřelených branek a tři body doma. Toť dobrý základ k pozápasovému posezení, které bylo pro hráče připraveno. Lubná tak po delší době mohla poznat kouzlo vítězného sobotního utkání :-).  Důležité potvrzení venkovního vítězství z minulého týdne se tedy povedlo. Nezbývá než se připravit na těžký venkovní dvojzápas a navázat na zlepšené výkony bodovým ziskem ze hřišť soupeře. Pozitivem je fakt, že se Lubné podruhé za sebou v domácím utkání podařilo vstřelit tři branky.

Hodnocení trenéra Petra Skypaly:

" Na velmi těžkém terénu jsme podali poctivý výkon a zaslouženě vyhráli. Kromě úvodních 10-ti minut jsme byli lepší. Problémy nám dělal jenom zkušený Hlobil, který znovu prokázal své střelecké schopnosti. Těší mě zlepšení produktivity, i když jsme některé další šance až trestuhodně zahodili. "

Bodové hodnocení hráčů naleznete zde: hodnoceniholesov.pdf (196896)